Janek102

Ciągniki Farmer F5 -Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

Do czego moze przydac sie WOM o predkosci 430 obr ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@Qazi właśnie jaki model? Ta skrzynia z półbiegami to ma taką samą liczbę biegów i grup jak NH DualCommand? To cena katalogowa czy już po upuście?

@Damian w Primatorze kupował, tak?

@Karol jaka to gwarancja jak oni i tak nic nie robią.

 

Adleragro, prasę Nh ma z Primatora :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

@Wacek21 Trzeba zapytać się konstruktorów Farmera. Według mnie to do niczego ale morze się do czegoś przydać. Ale dobrze ze w niektórych modelach są te 4 prędkości wałka. Zawsze się któraś przyda.

Edytowano przez BartekPL

POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak czy siak, o tym wałku w farmerze, 4 predkości czyli wiecej do psucia. Wszystkie 4 prędkości WOMu są niezależne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Pewnie tak :P

 

@Wacek21 jak widac konstruktorzy z Sokółki zapragneli prześcignąc konkurencje wprowadzajac nową super nikmu nieprzydatną prędkośc WOM :lol: :D :lol: :D :lol: :P :lol:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co pamiętam to ciągniki Lindner maja też tą prędkość WOM-u a służy ona bodajże do jednoczesnego korzystania z przedniego i tylnego WOM-u (na przednim kosiarka lub zgrabiarka-na tylnym przyczepa samozbierająca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

cenowo dorównali markom zachodnim typu Case, Deutz ale jakościowo nigdy tego nie zrobią... zgodzę się z kolegą że MTZ byłby lepszy i na graty by zostało :D i W MTZ i tu jest silnik MMZ tylko różnica jest w skrzyni i paru innych podzespołach. rewelacji nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

W Farmerze F5 to nic innego jak Nh i Case starszej wersji jeśli chodzi o jakości to wszystkie podzespoły jak silnik , skrzynie biegów przychodzą w całości jeżeli F5 jest słaba jakości to tylko kupujcie JCB ,Massey ferguson i Challenger te tylko trzy marki maja na wyłączność podzespoły na zamówienie na licencji.Jak farmer że złom to reszta ciągników też jeżeli chodzi o liczbe biegów to faktycznie za mało ale kolega ma forttery 24 biegi i mówi mi że czasem nie wie jakim biegiem jechać jest za dużo ,co do wydajności pompy hydraulicznej to 37lna min to jest minimalna wydajnośc pompy z skrzynią ZF piszą 58l na min a max 107l na min. Osobiście farmer powinien mieć palete silników do wyboru skrzń biegów a nawet bezstopniowych ,siłe udżwigu podnoścnika,ilość wyjść zaworow hydraulicznych a nawet zawieszenie przednie amortyzowane lub nie.To uztkownik powinien dobierać sobie wszystko to co wymieniłem powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ten twój kolega niech sobie c330 kupi nie będzie się musiał tak głowic :lol: W Valmecie jest 36/36 i jakoś nie mam problemów z doborem przełożenia :P

 

 

W MTZ i tu jest silnik MMZ tylko różnica jest w skrzyni i paru innych podzespołach. rewelacji nie widzę...

W którym z omawianych modeli jest silnik MMZ bo ja wszędzie w danych widzę IVECO :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Dane techniczne omawianego ciągnika z serii F5:

Moc znamionowa

71 kW (97 KM) | 82 kW (112 KM)

Maksymalny moment obrotowy

398 Nm | 510 Nm

Marka silnika

IVECO

Typ silnika

Wysokoprężny, 4 cylindrowy, turbodoładowany

Skrzynia biegów 16/8

Marka ZF

Max. wydatek pompy 107 l/min

Masa ciągnika 4910 kg

Udżwig podnośnika 4200 kg

EHR BOSCH

Sterowanie podnośnikiem i włączanie WOM elektrohydraulicznie z tylnych błotników

Rewers elektrohydrauliczny

Edytowano przez Janek102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Zastanawiające jest to kto wymyślił żeby dać w standardzie pompę hydrauliki o wydatku 37l do ciągnika 120 konnego?? W opcji to jeszcze ujdzie te 52 litry. Nie mogli dać takiej pompy jak w Forterze 125 70 litrów. Jak na następny raz będą konstruować ciągnik to niech popatrzą na ciągniki Zetora.

 

 

 

Na zetora raczej Farmer nie bedziepatrzył, ponieważ Zetor w czechach w tym roku sprzedał uwaga ............6 ciągników, wspaniały wynik, jedynym rynkiem zbytu Zetora to polska, niestety zetory są paliwożerne, jak usłyszałem ,że 60 tka spala 12l na motogodzine to odechciało sie na nia patrzec.

A z tymi danymi technicznymi Farmera to jakies nieporozumienie, bo są całkowicie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

witam i jak naprawiłeś farmera ?? jak cie to kosztowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidkram    20

@sebekroger jest nieaktywny na forum od prawie roku jak chcesz się dowiedzieć co i jak to napisz do niego na PW, dostanie powiadomienie na swojego e-maila i może Ci odpowie ;)

 

A tu uwaga artykuł w którym słodzą jaki to Farmer F-10244 C1 jest dobry:

 

http://www.apra.pl/a.../rpt_1206_2.htm

 

A tu dla odmiany jak sprawy wyglądają w rzeczywistości...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/320970-farmer-10244-c1-przalamany/

 

i galeria "awaria"

 

https://picasaweb.google.com/101493918946117478186/Awaria?authkey=Gv1sRgCP_guL7w58D5KA#

Edytowano przez dawidkram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Jak mi wiadomo tego ciagnika nie ma już w sprzedaży od kilku lat, a pozatym to znam 2 osoby co nie narzekaja i sam nie wiem jak na to patrzeć. Takie traktory rozebrane to juz tez widziałem Deutza, new holand i farmtraca i jakos mnie nie bierze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Janek102

 

nowe farmery sa fajne silniki albo john deera albo iveco :P

i skrzynia zf w tej serii f5 :P a co do psucia to każdy ciągnik może sie popsuć :) mojemu sasiadowi renówka sie popsuła ale duża 260 km atak mu poszedł w skrzyni biegów oddał do korbanków zrobili po wymieniali mu z tyłu wszystkie bolce od wieszaków i 75 tys skasowali :) ciągnik ma troche ponad 3 tys mtg :) także każdy sie psuje :) i takich przypadków w mojej wiosce było więcej tyle że inne marki sie zepsuły :) ważne by serwis był kumaty, szybki i w miare tani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidkram    20

Jak mi wiadomo tego ciagnika nie ma już w sprzedaży od kilku lat, a pozatym to znam 2 osoby co nie narzekaja i sam nie wiem jak na to patrzeć. Takie traktory rozebrane to juz tez widziałem Deutza, new holand i farmtraca i jakos mnie nie bierze to

 

Oczywiście że każda maszyna w końcu się zepsuje. My się też kiedyś zepsujemy ostatecznie i nieodwołalnie... Chciałem tylko pokazać różnice między przesłodzonym artykułem a doświadczeniami właścicieli farmerów z AF. Nie uważacie że, to przesada pisać w takim artykule o zakupie 2 takich samych ciągników w ciągu 1 roku-i to jeszcze w czerwonej ramce(sic!)? Czy 1 rok i kilkaset motogodzin wystarczy żeby przekonać się co taki ciągnik jest wart? Fakt farmer od jakiegoś czasu nie oferuje ciągnik o mocy 105km z silnikiem mmz. W tych obrazkach do których podałem linki nie chodziło o to że ciągnik rozebrany bo to może być potrzebne każdemu ciągnikowi ale o to że doszło do pęknięcia obudowy sprzęgła a pękanie elementów podwozia rzadko się zdarza w ciągnikach-przecież co do zasady są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu ^^ .

 

U mnie w okolicy też kilka osób kupiło farmery większość ze względu na promocje na ładowacz czołowy metal-fachu który ma kosztować razem z ciągnikiem 8 czy 10 tys. jakoś tak. I powiem tak ci co mają gospodarstwa 20-30ha to różnie albo zadowoleni albo nie ale jak kupił kilka lat temu farmera z silnikiem jd zakład usług leśnych który pracuje na terenie naszej gminy 6 dni w tygodniu to szybko się go pozbyli na rzecz valtry z kabiną leśną- po prostu dla nich usterki nawet proste i tanie w naprawie ale regularnie powracające były zbyt uciążliwe jak ciągnik potrzebny dzień w dzień. Nie rozmawiałem z nimi o tej valtrze ale jak do tej pory jej nie sprzedali to chyba zadowoleni ;) .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego co do Twojej zasady "są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu" to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ? (nie licząc drogich marek z ramą) Co do zasady to należy pamiętać, że ciągnik rolniczy to nie ładowarka i zbyt "kozackie' i nie odpowiedzialne zachowania kończą się przypadkami zniszczenia maszyny... I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidkram    20

@zbych wzywasz mnie abym się tłumaczył tylko nie za bardzo wiem z czego.

 

Oczywiście że ciągniki mają wzmocnioną konstrukcję wynika to z zastosowanych materiałów i przekrojów elementów czyli np: odpowiedni stop metalu, gr. elementu itp.

Prosty przykład z maszynami uprawowymi w każdej jednej trzeba wymieniać elementy robocze szybciej lub póżniej ale sama rama w jednej wytrzymuje 20-30lat a w drugiej po kilku 1-szych miesiącach wygina się/łamie nie chce podawać żadnych konkretnych marek maszyn za przykłady bo zaraz ktoś mnie zaatakuje w stylu-"a co masz taką że się wypowiadasz!" Bo ja mam i jestem mega zadowolony!" Odnoszę się do maszyn tylko na podstawie rozmów ze znajomymi którzy posiadają ich różne marki. Ale chyba każdy z nas miał kiedyś doświadczenia z lepszymi i gorszymi materiałami.

 

I teraz przechodzą do Twojego pytania " to może napiszesz nam gdzie i w którym miejscu ciągniki są tak wzmocnione ?" Gdy porównasz maszyny uprawowe między sobą to zobaczysz że jedne szybciej ulegają uszkodzeniom przy normalnej pracy a drugim do uszkodzeń potrzeba jak to napisałeś "kozackiego i nieodpowiedzialnego zachowania" i nie wynika to z jakichś dodatkowych wzmocnień zastosowanych przez producenta tylko z jakości materiału z którego są wykonane-nawet przy zachowaniu takich samych przekrojów. Podobnie jest z ciągnikami. Czy gdyby element na obrazkach poniżej był wykonany z odpowiedniego materiału to przy tak okazałym przekroju doszłoby do jego pęknięcia?

 

https://picasaweb.google.com/101493918946117478186/Pulpit?authkey=Gv1sRgCJ7v1OOp-bCpnAE#5668264772397248258

 

Moje tłumaczenia przez porównanie maszyn uprawowych i ciągników są pokrętne ale przekaz dość prosty- porządne wzmocnienie elementów podwozia w ciągnikach uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniego materiału- TYLKO tyle i AŻ tyle. I tylko o to mi chodziło gdy napisałem o "porządnym wzmocnieniu".

 

A co do pytania:

 

"I a propos ostatniego - zastanów się do jakiego typu odbiorcy jest dedykowany obecny farmer..."

 

to nie mam pojęcia- może do takiego który go kupi i będzie taki zadowolony że, po roku kupi następnego takiego samego :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

 

Oczywiście że każda maszyna w końcu się zepsuje. My się też kiedyś zepsujemy ostatecznie i nieodwołalnie... Chciałem tylko pokazać różnice między przesłodzonym artykułem a doświadczeniami właścicieli farmerów z AF. Nie uważacie że, to przesada pisać w takim artykule o zakupie 2 takich samych ciągników w ciągu 1 roku-i to jeszcze w czerwonej ramce(sic!)? Czy 1 rok i kilkaset motogodzin wystarczy żeby przekonać się co taki ciągnik jest wart? Fakt farmer od jakiegoś czasu nie oferuje ciągnik o mocy 105km z silnikiem mmz. W tych obrazkach do których podałem linki nie chodziło o to że ciągnik rozebrany bo to może być potrzebne każdemu ciągnikowi ale o to że doszło do pęknięcia obudowy sprzęgła a pękanie elementów podwozia rzadko się zdarza w ciągnikach-przecież co do zasady są porządnie wzmocnione bo mają pracować w polu ^^ .

 

U mnie w okolicy też kilka osób kupiło farmery większość ze względu na promocje na ładowacz czołowy metal-fachu który ma kosztować razem z ciągnikiem 8 czy 10 tys. jakoś tak. I powiem tak ci co mają gospodarstwa 20-30ha to różnie albo zadowoleni albo nie ale jak kupił kilka lat temu farmera z silnikiem jd zakład usług leśnych który pracuje na terenie naszej gminy 6 dni w tygodniu to szybko się go pozbyli na rzecz valtry z kabiną leśną- po prostu dla nich usterki nawet proste i tanie w naprawie ale regularnie powracające były zbyt uciążliwe jak ciągnik potrzebny dzień w dzień. Nie rozmawiałem z nimi o tej valtrze ale jak do tej pory jej nie sprzedali to chyba zadowoleni ;) .

 

 

No tak ale za Valtre to zapłacili sporo więcej, tez bym wolał lexusa a nie chevroleta. Zasada jest prosta , jak się dużo pracuje maszyną i ma się pieniądze a tym bardziej przedsiębiorstwo odprowadza VAT to się leasinguje maszyny a później po okresie umowy wykupuje na własność lub nie. leasing na farmera to jakieś 1500 zl na Valtre pewnie z 2500. Valtry slyna z tego że są nie tylko mocne ale tez drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

- http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/359421-farmer-f5-12272s/

 

no ale zerknijcie na ten traktor tam są zdjęcia z kabiny :) nawet ładnie sie prezentuje oczywiście nie ma go co porównywać z fendem czy NH wypasionym na maksa ale silnik iveco skrzynia zf 16/8 z półbiegiem klima dla wygody rewers jest wszystko co potrzeba sądze że dla nie jednego Polskiego rolnika był by wystarczający :) mis ie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj