krzysztoff

Buraki Cukrowe- cena?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

dodatkowe świadczenie finansowe to tzw. ryczałt z podziału zysku między cukrownią a nami, plantatorami...

 

A jeśli chodzi o polaryzację, to różnica w samym tylko buraku wynosi do 5 procent, w tzw. główce jest najniższa.... dlatego jeżeli do próby wzięte były buraki kiepsko ogłowione, to polaryzacja może być znacznie mniejsza....

Z tą tezą bym się nie zgodził buraki kopane Holmerem prawie nie ogłowione polyzacja 20 i więcej a Ci co kopali Neptunem max do 20 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

to nie jest teza, to badania naukowe...Pomijając odmiany, sposób nawożenia, nawet nasłonecznienie plantacji ( buraki, które przez większość dnia znajdują się w cieniu (zakrzewienia przy polne) mają mniejszą polaryzację niż te rosnące w słońcu), ale nie chodziło mi o porównywanie odmian itp. rzeczy tylko o to, że sam burak posiada różną polaryzację w różnych swoich częściach korzenia...

Edytowano przez krzysztoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tez o tym słyszałem w cukrowni i potwierdzam. Parę lat temu u mnie było z 17 a u znajomego ponad 20 i neptunami kopane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

w cukrowni też znają pewnie te badania zarówno człowiek co pobiera próbki czyli bierze je z tira jak i Pani/Pan w laboratorium co wykonuje badania.... i zapewne tak postepuja,że w legalny sposób polazyracja moze byc o 1-2% niższa......bo przecież w jednym buraku może byc różna więc do nikogo nie można mieć pretensji ....... a jak się zaczniesz kłócić to dodadza jak kolega krzyszfot trzebabyło sobie krzaki powycinac widocznie ta jedna próbka co zaniżyła średnia w cieniu rosła :D

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Ja kopałem neptunem,ale u nas bez względu na termin kopania i maszynę min 12%,niemiec musi sobie powetować podwyżkę ceny.

dokładnie

neptunem czy ropa ten sam %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Cukrownia sprzedaje cukier stałym odbiorcą, z którymi ma podpisane umowy wieloletnie ( firmy spożywcze, cukiernicze, sieci handlowe). Cena cukru dla tych podmiotów odbiega znacząco od cen rynkowych.

Resztę produkcji, czyli kilka lub kilkanaście procent, cukrownia sprzeda na tzw. wolnym rynku, za cenę rynkową. I prawdopodobnie tylko ta cena będzie przekraczała cenę referencyjną....

Dlatego pisanie, że dopłata wynosiła by 160zł nie jest do końca prawdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Cukrownia Glinojeck proponuje tylko 27zł zamiast podziału zyskami, jak radzicie podpisać aneks i brać te 27zł, czy wstrzymać się do listopada? Kolego gonzobonzobong która cukrownia proponuje 40zł?

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja podpisuje nie bede prawie roku czekał. zresztą niewiadomo po ile beda a nawet jak z 10 zł więcej to chyba nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Po 40 zł to lepiej niż w poprzednim. Co do tych zysków to jaki problem dla cukrowni sprzedać cukier z zyskiem 1 zł za t firmie córce? Firma córka sprzed z odpowiednim już zyskiem dla firmy. Ja też biorę od razu. Mi P&L płacił 33zł.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Aneksy są po to żeby zabezpieczyć sobie cenę. Wiedząc po ile będą skupowali surowiec będą mogli już w tym momencie stworzyć jakiś tam plan finansowy, budżet na przyszłość. A niestety ten podział zysków z cukru jest jeszcze gorszy od giełdy ponieważ rynek cukru jest trudniejszy do przewidzenia niż akcji.

 

Co do tych zysków to jaki problem dla cukrowni sprzedać cukier z zyskiem 1 zł za t firmie córce? Firma córka sprzed z odpowiednim już zyskiem dla firmy.

Takie działania można przed sądem dość łatwo udowodnić jako działanie na szkodę spółki lub jako pozorność kwalifikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

powiem coś jedno u nas w pfeiferze jest coś nie halo kopią ropą czy holmerem ustawiaja wyorywacz że kopie płytko ogona żadnego nie buraki

 

okrągłe jak jabłka do tego czyszczarka jeszcze je obrobi i procenty walą od 12-18. To jest zaje.... nie sprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Do jakiej cukrowni oddajesz? Jak w cukrowni mają maszynę do pobierania próbek to tak może być, wystarczy, że do próbki wpadnie kamień i masz 18 procent... W Miejskiej Górce sprzedali plac i teraz nie mają gdzie tego dziadostwa ustawić, wrócili procentowi i zanieczyszczenia są ok 10 procent. Ci co nie mieli kamieni narzekają a ci co mieli kamienie się cieszą ;)

Ja umowę na ten rok podpisałem 2tyg. temu

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Pfeifer&Langen. Cena minimalna 26.29 EUR- nie mniej jak 120zł/t przy polaryzacji 16%. 90% należności płatne do 30dni po zakończeniu dostawy, 10% do 31 stycznia, za pozakwotowe do 28lutego - to te dla mnie najważniejsze warunki ;) Coś Cię jeszcze interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U nas było zebranie wczoraj. Na ten sezon cena wyjściowa 162 zł netto. Za tamten rok dorzucili nam jeszcze 10 zł/t. KSC

 

U nas było zebranie wczoraj. Na ten sezon cena wyjściowa 162 zł netto. Za tamten rok dorzucili nam jeszcze 10 zł/t. KSC


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj