krzysztoff

Buraki Cukrowe- cena?

Polecane posty

krzysztoff    10

Witam!

Zaczynam się zastanawiać, czy cena buraka, w porównaniu do rzepaku i pszenicy nie jest czasami specjalnie zaniżana przez koncerny. W mojej miejscowości zostało nas trzech plantatorów z kilkunastu, bardzo duży producent buraka zrezygnował z uprawy kliku tysięcy ton, praktycznie z dnia na dzień.

Rozmawiałem dzisiaj z facetem ze związku buraczanego i mówił mi, że negocjują cenę(ok. 130 zł za tonę, ale czy przy 900zł za tonę pszenicy czy 1950 za tonę rzepaku) nie jest to "troszkę mało"??

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

To jest stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji . Cena buraka powinna przynajmniej wynosić 200zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas we wsi dawniej było około 100ha obecnie jest 8 ha. Oczywiście ze zaniżają cenę buraków odstawiam do glinojecka na umowie mam ze cena nie będzie niższa niż 120 zł/t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Ja też odstawiam do glinojecka,a tak w temacie to podobno cena buraka będzie jeszcze zależała od cen cukru, ale jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W tym roku w KSC ma byc cena 126zł/t i koszt transportu i załadunku ma być 4zł/t. cena za buraki powinna być co najmiej 150zł/t. Ale jak by było 200zł to bym sie nie obraził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

kur** żyją sobie jak królowie cukier po 5 zł a burak po pare złotych

kiedyś się miało buraków tyle co niektórzy sąsiedzi moi sadzą to się żyło a teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mając w tej chwili 24 lata pamiętam czasy, gdy jeszcze buraki odstawiane były do nie istniejącej cukrowni Włostów własnym dowozem bo mieszam ok 3km od ruin byłej cukrowni, gdy cena buraków wynosiła ok 180zł/tone, koncerny mają to gdzieś że ja, ty czy plantatorzy z areałem kilku tys ha odejdą z uprawy buraków, dla nich to kropelka w morzu...ale trzeba odejść ja nie mam zamiaru urabiać się za darmo ;[


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Jeżeli nic się nie poprawi, to nie mam zamiaru pracować dla idei... niech tylko powiedzą kiedy będzie rok referencyjny, bo tylko dopłaty trzymają mnie przy burakach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

cenę może dadzą ale ujeb**** na zanieczyszczeniach i cukrze

albo jak mała cena to o dziwo cukier duży i małe zanieczyszczenia WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

U mnie burak kontraktowy kosztuje po 140 zł/tona a poza kontraktem po 115 zł/tona. Zapowiada się dobry zbiór, rolnicy szacują, że nawet po 80 t/ha. Niektórzy rezygnują z tej uprawy na rzecz kukurydzy.

Racja- strasznie tną na zanieczyszczeniu te sk......


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

cukrownia malbork tez ma placic podobno 140 zl tona netto kontraktowanych a 0.75 euro koszt zaladunku i transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U nas(lubelskie) podpisaliśmy aneksy do KSC i podnieśli cenę na 140 zł a transport chyba 4 zł. Coś się ruszyło a za rok ma być lepiej podobno. Ja w każdym razie z buraków nie rezygnuję. I tak wychodzi się lepiej jak na zbożu a za rzepak już 3 miesiąc czekam na kasę i nie wiem czy się wogóle doczekam (bodaczów)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Zastanawiam się na kupnem akcji KSC. Na spotkaniu z plantatorami facet postraszył nas, że lepiej mieć akcje, bo ci, którzy nie będą mieli, mogą w przyszłości stracić prawo do uprawy buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Żeby coś stracić to najpierw trzeba to mieć.

Kto może zabronić komukolwiek siać buraków? Jakim niby prawem?

Ja już od kilku lat nie uprawiam buraków ale naprzykład na wiosnę sobie sieję i niby kto mi zabroni? Gość głupoty gada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja już werbuje rolników z pobliskich wsi aby przejść z sudzckuker do ksc, i z tego co gadałem z poinformowanym człowiekiem z ksc. to wystarczy umowa kontraktacyjna z ksc i tyle. żadnych akcji


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak ktoś nie potrafi sobie policzyć, to bedzie miał tanie buraki, przy cukrze jaki jest w tym roku, 1t to co najmniej 150zł, plus dopłata cukrowa ok 50zł/t, razem 200zł/t.

 

@marek siać nikt Ci nie zabroni, najwyżej nie kupią od Ciebie surowca. we Francji w niektórych cukrowniach sieją buraki tyko ci co mają akcje.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Witam u mnie buraki wyszły po 160zł za tone przy polaryzacji 18%a wydajność z ha 80ton. pozalimitowe cena 80zł cene załadunku i transportu pokrywa cukrownia.odstawiam do cukrowni w Gostyniu w wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Ja już werbuje rolników z pobliskich wsi aby przejść z sudzckuker do ksc, i z tego co gadałem z poinformowanym człowiekiem z ksc. to wystarczy umowa kontraktacyjna z ksc i tyle. żadnych akcji

 

sam bym przeszedł i podejrzewam że moi sąsiedzi także do ksc ,ale zbyt daleko mamy ,najbliżej są ropczyce więc pozostaje tylko sudzckuker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Buraki już odebrane. Polaryzacja 17.3 plon 68t/ha cena wyjdzie 153 zł/t chyba że prawdą jest co mówił nasz przedstawiciel ze związków, że wynegocjowali jeszcze 5 zł/t podwyżki i że mają być kolejne aneksy. Podobno na przyszły rok cena wyjściowa 140 zł/t do negocjacji w górę. Oczywiście KSC.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

[quote name='Alio' timestamp='1321783369' post='815a Podobno na przyszły rok cena wyjściowa 140 zł/t do negocjacji w górę. Oczywiście KSC.

Ta cena jest wyjściową na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wyjściowa na ten rok była, jak dobrze pamiętam, chyba 128 a 140 było po wynegocjowanych podwyżkach i podpisaniu aneksów do umów.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Ja tam gdyby nie fakt że mi buraki zmarzły w maju i siałem je ponownie, z tym że nie zaryzykowałem ponownie 4ha tylko zasiałem 2 ha to byłbym bardzo zadowolny, wydajność jak na siew z miesięcznym opoźnieniem 50 t/ha nie najgorzej przy polaryzacji 18,67% cena wyszła 164 zł/t brutto, cukrownia Glinojeck. Także przy tej cenia buraków jedna mroźnia noc zabrał mi 15 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumurunista    0

W tym roku burak wynagrodził kapryśny rok poprzedni. Widać w kraju odwrót od buraków na rzecz kukurydzy na ziarno. Niech sobie sieją, ja z buraków nie rezygnuję, niech sobie suszą w listopadzie w wilgotne dni. Wykopię w październiku, posieję pszenicę i zostaje mi właściwie inwentarz żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

polaryzacja 18,07

cena buraków

buraki kwotowe 159,4

kontraktowane po za kwotowe 130,1

po za kwotowe 86.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

U mnie zabrali z pola dopiero 10 grudnia, termin był na 21 listopad,polaryzacja 18,2 to i tak dobrze jak na tyle co leżały na pryzmie plon 72 tony z ha, ceny dokładnej nie znam jeszcze, cukrownia Ropczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj