krzysztoff

Buraki Cukrowe- cena?

Polecane posty

lukasz612    0

U mnie w 7 godz.zabrali 720 ton i jeszcze musiałem, każdego wyciągać z pola załadowanego a także na pusto trzeba było ich wciągać na pole i to wszystko jednym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

polaryzacja z 3 próbek 19,25% 18,45% i 17,01% :huh: czy ktoś miał kiedykolwiek tak dużą rozbiezność w wynikach i czy coś wywalczył w cukrowni...... jak dla mnie to takie wyniki powinno się wurzucać to kosza i robić od nowa po różnica 2 % nie jest czymś normalnym i nikt normalny nie powinien zatwierdzić takich wyników..... koncert suedzucker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

1piotr1 Czytałem kiedyś badania właśnie polaryzacji gdzie były pobierane próby na jednym polu z jednego rzędu buraków chyba 100 prób wzięli i różnica wynosiła właśnie do 2%. Pozatym w różnych częściach buraka ilość cukru jest różna i może wynosić nawet 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lukaczmarek moja teoria jest taka, że specjalnie to zostało zrobione i wzięto buraki uszkodzone albo porośnięte bo po co płacić za 19% jak można za 18% ;[ to jakiś artykuł naukowy był masz do niego link, żeby przeczytać? z zanieczyszczeniem tez przycinają 9-10% dlatego na drugi rok jak zasieję jadę osobiście do cukrowni sprzedać swój towar pomino, że mieszkam 90 km od cukrowni ......

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

1piotr1 o co chodzi z tym płaceniem za 18% czy 19%, jak macie jakiś artykuł na ten temat to wrzućcie link


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

dokładnie jest tak jak pisze kolega szpeniek26@. W tym roku co nadchodzi nie bedzie już tak kolorowo dopłaty zabiorą cena pójdzie w dół a paliwo w góre pewnie i gdzie tu opłacalność <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Im wyższy % cukru tym wyższa cena to wiedziałem,przecież to oczywiste, myślałem że o coś innego mu chodziło


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

KSC cukrownia Kruszwica

 

Średnia polaryzacja 19% (pierwsze około 100ton zabrane około 22,10 średnio 18%) reszta miesiąc później nadgoniła do 19%.

 

ale były też kursy gdzie polaryzacja wynosiła 20,2% 19,99% 19,98% 19,78% 19,85% 19,65% ale był też 16,19% to już różnica między mini i max 4%

 

dwa pytanka:

 

1. Czy słyszał ktoś jakieś szczegóły odnośnie tej podwyżki 5zł do tony?

 

2. Co z dopłatami cukrowymi po 2013r czy znowu będzie jakiś rok referencyjny?

Edytowano przez dj.vadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

cukrownia Chełmża

polaryzacja 19,2%

plon 72t/ha

zanieczyszczenie 12%%%%% :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U mnie cena za kwotowe 146,92 netto, pozakwotowe 121,09 netto

Obsługa surowca zgodnie z tym jak było w umowie czyli 5 zł netto

dodatki wliczone jak u ciebie

Tylko nie wiem co to jest "Buraki kw.dodatkowe świad. fin"

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

odbiór miałem chyba 15 grudnia. Ale wydaje mi się że to nie ma znaczenia. Miałem trochę niższą polaryzacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ja kopałem neptunem,ale u nas bez względu na termin kopania i maszynę min 12%,niemiec musi sobie powetować podwyżkę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

polski cukier dał więcej żeby akcje kupić a później tymi akcjami można du** sobie podetrzeć (jeśli nie twarde ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

dodatkowe świadczenie finansowe to tzw. ryczałt z podziału zysku między cukrownią a nami, plantatorami...

 

A jeśli chodzi o polaryzację, to różnica w samym tylko buraku wynosi do 5 procent, w tzw. główce jest najniższa.... dlatego jeżeli do próby wzięte były buraki kiepsko ogłowione, to polaryzacja może być znacznie mniejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj