krzysztoff

Buraki Cukrowe- cena?

Polecane posty

lambogrand    52

mam pytanie czy cukrownia jest zobowiazana do wyplaty kary umownej za opozniony odbior burakow? harmonogram odbioru mam na 4 grudnia a jeszcze mi nieodebrali koncern sudcuker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

wszedzie chyba są opóznienia i to nie wina koncernu że się buraki urodziły

ja miałem termin ok 20 listopada a wzieli 9 grudnia

polaryzacja 19,25 plon 77 t z ha i przy tak wysokiej polaryzacji to mi wyszło 40 % pozakwotowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

polaryzacja 20.61 kontrartowane 164,7 (wariant z dopłatą za cukier)po za kwotowe 80zł/t.poln 84T/ha. Piszcie jakie macie ceny interesuje mnie z cukrowni należących do koncernu Polski Cukier słyszałem że tam ceny są wyższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

To kolego rewelacyjny plon. Co robisz, że taki wysoki cukier przy takim plonie? U mnie zwykle jak wysoki cukier to nizszy plon i odwrotnie. Co do cen w KSC to na ten rok było 140 zł/16% cukru a pozakwotowe po 100 zł. Wreszcie mniej potrąceń w tym roku (obsługa 3 zł/t a nie 9 jak rok temu)Za rok cena wyjściowa 140 z opcją w górę w razie możliwości.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

wszedzie chyba są opóznienia i to nie wina koncernu że się buraki urodziły

ja miałem termin ok 20 listopada a wzieli 9 grudnia

polaryzacja 19,25 plon 77 t z ha i przy tak wysokiej polaryzacji to mi wyszło 40 % pozakwotowych

 

z mojej wioski 6 tirów wozi buraki do sudzcucker Ropczyce, i właściciele ich mówią jednogłośnie, że nie pozwalają wpuszczać na plac tirów z ładunkami buraków na 2-3 dni pracy cukrowni, aby nie psuły się na placu tylko na pryzmach. Mówili też czego w sumie bylem świadkiem i inni od których zabierali buraki , że były dni gdy doczyszczarka załadowała 6 tirów, mówili że rekord to 17 zestawów dziennie, a średnia ok 9-12 dziennie. Kierowcy nie dostają zleceń na przywóz , w wyniku czego doczyszczarka przynajmniej te dwie w naszym regionie stoją i samochody też. To jakie niby moce przerobowe ma ta cukrownia? po 10 samochodów dziennie z kilku doczyszczarek? z kierowcami też nie są fair, płacą im za przywieziony czysty towar netto, a czasami wiozą 5t ziemi za darmo, dla rolników dobrze bo kierowcy walczą o mały procent, jest jeszcze kilka przekrętów sudzcucker, ale niech im bokiem wyjdzie, mój ostatni rok w sudzcuker.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Cukrownia Glinojeck

Plon - 76 t/h

Polaryzacja 19,1

Wersja z dopłata za cukier wiec ostateczna cena nie jest jeszcze znana ale na dzień dzisiejszy

Buraki kontraktowe 156 zł/t

Po za kontraktowe 120 zł/t

 

bobytempelton 8 samochodów dziennie?? tyle to odemnie zabrali w 2 godziny:) srednio dziennie ta jedna z 50 ładuje

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Kurcze glinojeck nalezy do Pfeifer & Langen Polska a po za kwotowe ja dostaje mniej ale sprawiedliwość. Alio jak co roku po za nawozami 2 - 3 razy idzie mikroelementy Mn,Br itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

wiem ze buraki obrodzily ale ja podpisalem ze 4 grudnia mam miec gotowa pryzme,czytalem w necie o tym ze po 7 dniach spoznienia placa kare 2 zl netto tona dziennie. decyzja prezesa urzedu ochrony konkurencji i konsumentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@lukaczmarek , tak to jest polska wlaśnie, niekiedy było i 6 dziennie od doczyszczarki i postój, takie rzeczy tylko w cukrowni Ropczyce i tak jest w dalszym ciągu, ode mnie jeszcze nie zabrali, termin był 6.XII, dzwoniem do inspektora, powiedział że jak pójdzie po jego myśli to do świąt od nas zabiorą.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Do kolegi Wlkpmder:

Ja na swoje chucham i dmucham. Mikroelementy, mocznik i siarczan dolistnie to standard i to co najmniej 5-7 razy. Ochrona fungicydowa na full, nawożenie chyba aż za duże i ciężko wyciąnąć 70t. Generalnie mam jedne z lepszych plonów w okolicy więc nie ma co narzekać. Chyba kwestia jakości gleb (u mnie w zasadzie IIIb i IVa) więc chyba i tak nie najgorzej:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Ropczyce jako cukrownia ma przerób,słyszałem że buraki jadą do niej ze śląska,a nasze mogą czekać w końcu jakby nie było wysychają i gniją u chłopa na pryźmie ,a nie u nich,u nas w Świętokrzyskiem brali na dobę po 20 czasem jak się udało to 27 tirów,ale były i takie dni ,że nic nie brali wszystko stało cały dzień zwykle bywało tak w poniedziałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@camry jesteś ze świętokrzyskiego? mi kierowcy tirów ode mnie ze wsi, a jest ich 6 mówili mi że pociągi przywoziły tam buraki z wielkopolski i zapychały plac, a oni tirami stali po kilka godzin


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Do kolegi Wlkpmder:

Ja na swoje chucham i dmucham. Mikroelementy, mocznik i siarczan dolistnie to standard i to co najmniej 5-7 razy. Ochrona fungicydowa na full, nawożenie chyba aż za duże i ciężko wyciąnąć 70t. Generalnie mam jedne z lepszych plonów w okolicy więc nie ma co narzekać. Chyba kwestia jakości gleb (u mnie w zasadzie IIIb i IVa) więc chyba i tak nie najgorzej:)

 

Umnie te same klasy gleby ale nie stosuje mocznika nawóz granulowany azotowy tylko przed siewem. Na liściu mi nie zależy i tak pod pług wiedz z azotem nie przesadzam. Uprawa buraków bez obornika tylko słoma + UG, na jesień gorczyca w orkę i przed zimą przyorana. Ale ten rok burak był siany w "gorczyce" przemieszałem tylko płytko gorczyce gruberem i siewnik tylko ze moja gorczyca przed zimą wyjątkowo niska była 15cm(za późno zasiana i nie wyrosła)zobaczymy jak bedzie w tym roku gorzcyca 65cm i czekam za deszczem zbyt sucho u nas by orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Widzisz, chyba zacznę i ja stosować ten UG. Warunki mamy podobne. Ja też od 3 sezonów nie mam obornika, bo zaprzestałem hodowli. Mocznika w burakach nigdy nie stosowałem. Przedsiewnie daję saletrzak z borem a potem 2 dawki saletry, ale nigdy później jak 15 czerwiec. ostatnie 3 lata plony dochodzące do 70 t ale z cukrem różnie. A mam znajomego co się przyznał, że od kilku lat stosuje ten UG czy coś podonego i u niego od kilku lat plony jak u Ciebie czyli ok 85 t. W tym roku miał 83 przy cukrze 18.4. Ja w tym roku zastosowałem UG przed orką zimową na słomę. Ten znajomy daje 2 dawkę wiosną przed siewem i uprawą pod buraka a trzecią daje pod koniec lipca. Ta trzecia jak twierdzi ma zahamować rozwój chwościka. A jak TY stosujesz ten UG i w jakich dawkach?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja stosuje raz pełna dawka pod gruber chodź wiem że lepiej było by zastosować w dwóch dawkach. A na chwościk jeszcze nie sprawdzałem jak on działa.W jakim terminie i jaką dawkę stosuje Twój znajomy na chwościk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Z tego co rozmawiałem z Nim to daje zwykle pod koniec lipca, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. Nie zabezpiecza to oczywiście przed samą chorobą, ale jak mi mówił pierwsze objawy choroby i zabieg chemią są u niego średnio 2-3 tygodnie pózniej a to już coś. Widziałem jego buraki w ubiegłym roku, kiedy było ogromne nasilenie choroby. Były naprawdę czyste. Ja wtedy dwa razy pryskałem a u niego jeden zabieg Ug a drugi środkami.

A i wyprostuję. Ten znajomy nie stosuje UG tylko EM, ale to chyba podobne działanie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Cukrownia Glinojeck

Plon - 76 t/h

Polaryzacja 19,1

Wersja z dopłata za cukier wiec ostateczna cena nie jest jeszcze znana ale na dzień dzisiejszy

Buraki kontraktowe 156 zł/t

Po za kontraktowe 120 zł/t

 

bobytempelton 8 samochodów dziennie?? tyle to odemnie zabrali w 2 godziny:) srednio dziennie ta jedna z 50 ładuje

 

8 jak zabrali to był sukces dla nich,czasami po 4,5 brali dziennie. :lol:

 

Plon - 70 t/h

Polaryzacja 18,6

Buraki kontraktowe 156,60 zł/t jeszcze trzeba policzyć odtrącenia typu załadunek,transport i wapno.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

wszystko też zależy od tego jak często u Ciebie przychodza buraki po sobie ja na chwościk pryskam 1 w sezonie burak na tym samym polu nie częściej niż 4 lata. A jak w tym roku wyglądała odstawa bo widze ze wiekszość narzeka ja miałem w tym roku super pojazd za pojazdem 500 ton w niecałe 3 godzinki a wzeszłym roku 450 ton w 12 godzin :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak czytam jaka u was jest odstawa to aż wierzyć sie nie chce. U nas na jedna doczyszczarke przypada ponad 1000t/dzień, tj. około 40 samochodów, w jeden dzień to cała wioske obskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

@poosa21 u nas kopce po 70-80t i jeden 200t zabierali 3 dni a kopcy było aż 7. :lol: Wczoraj przyszła mi faktura i nieźle namieszali bo pierw zabierają kasę a później oddają. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

U mnie tzn, 5-6km od piotrunia mamy większe kopce więcej plantatorów, ale uwierzcie to z tym odbiorem to prawda, przyjedzie rano 3 samochody, w południe z jeden po południu ze 2 i tak leci dzień za dzionkiem :lol: ;[


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie w półtora godziny zabrali 300ton, musiałem tylko każdego nakęcać za pryzmą, bo same nie dawały rady, jednego na droge ustawiłem i po kolejnego jechałem. U nas cukrownie obsługuje 5 lub 6 doczyszczarek i każda ma dzienny limit 1000 ton na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

bobytempelton przynajmniej operator doczyszczarki sobie podrzemie:)

Moje 230 ton zabierali 2 godziny ale do dlatego tak długo ze raz musieli czekac za samochodami i był półgodzinny przestój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

@lukaczmarek są 2 operatorów myszą ale jeden tylko ładuje, drugi wypisuje świstki dla kierowców,w andrzejki było postój od 16 do następnego dnia rano,bo jeden operator obchodził imieniny i ostro zabalowali.Samochody była ale nie miał kot ładować. :lol: 31.11 pobalowali a 1.12 o 18.00 był u mnie odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj