Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
divad115    0

witam.Przejrzałem całe forum i nic ciekawego nie znalazłem.Wiec tak mamy zamiar z ojcem kupić z279 (czerwona:d) i mam w związku z tym kilka pytań :

1)najważniejsze czy mf 255 da z nią rade

2)czy starczy wyjść hydrałicznych (mam 4) ale chcemy z podbieraczem podnoszonym hydrałicznie

3) jakie wielkości są bele słomy

4) jakiej szerokości jest podbieracz

5) czy jest panel sterujący ( jak jest to jakie pełni funkcje)

6)czy jest wskaźnik ciśnienia w komoże

7) czy jest pożliwość owijania siadką

 

Z góry dzięki za odp :)


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

2)Jeśli chodzi o hydraulikę to potrzebne są 3 wyjścia.

4)Jeśli w oznaczeniu jest /1 to pasa ma szeroki podbieracz (180cm).

3)Baloty chyba 120x120 ale pewien nie jestem.

6)Wskaźnik ciśnienia to standard jak nie będzie to blokada mechaniczna (lepsza).

7)Owijanie siatką jest możliwe o ile jest w niej aparat do siatki lub sam go zamontujesz.

 

Jeśli się pomyliłem to proszę poprawić


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

1) Nie wiem ile KM ma 255 ale ta prasa ma zapotrzebowanie 55 KM

2) nie wiem

3) i 4) tak jak pisał kolega wyżej

5)nie ma panelu

6) jest wskaznik cisnienia- moim zdaniem to zła rzecz

7) nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

aha ale jak nie ma panelu to jak się owija sznurkiem ? a i właśnie od czego jest ten wskaźnik ciśnienia komorowego ? czym większe ciśnienie tym więcej słomy w komorze ?


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

@adamc330 daje rade mf-em 255 z sipmą z 279 najlepiej jego popytaj :rolleyes: :rolleyes:

Edytowano przez konarek

sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli nie masz panelu to podajesz sznurek za pomocą innego sznureczka ciągnąc ;) Tak wskaźnik pokazuje poziom napełnienia komory jeśli wskazówka wejdzie za żółte oznacza że musisz zacząć podawać sznurek. ja myśle że MF255 nie da rady za saby a praca nim w takiej prasie to będzie męka. U mnie c-360 tylko raz ciągała i dziękuje, przy dobijaniu beli co chwile gasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Przy tej prasie to zajeździsz mf 255. Te prasy chodzą dość ciężko, jak na te małe, i musi mieć tak chociaż 60KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

hmm to nie dobrze :( na pewno nie będę zmieniał ciągnika do prasy . A może macie jakies inne propozycje pras które mf 255 by pociągnął ?


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

W sąsiedniej wiosce znajomy dziadka ciąga ją c330 i niby nic się nie dzieje


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

1)mój 3p daje rade

2)wystarczy 2

3) 120x120

5) sznurek oraz wajcha przy prasie zmieniania funkcji hydrauliki

6)nom

7) nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik01    0

Ja ciagałem c360 i spokojnie dawała rady, Podbierak ma chyba 2,20m bela słomy ma 120cm Jak dokupisz specjalnie aparat to bedziesz owijał Panelem podajesz tylko praktycznie sznurek nic więcej i ustawiasz ilośc owinięć i liczy ci ile zrobiłes balotów:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

@Krecik dobrze mówi. Sam prasowałem 3P (teraz 5211 bo jest więcej pomocników przy sianokiszonce i 3P chodzi wyłącznie z turem). Sąsiad prasuje Ursusem 3512 a jeszcze mój kolega MF 255 i wszystkie do dziś chodzą. Jak wiadomo wszystkie ciągniki przeze mnie wymienione mają ten sam silnik

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

hmm to nie dobrze :( na pewno nie będę zmieniał ciągnika do prasy . A może macie jakies inne propozycje pras które mf 255 by pociągnął ?

 

No jak chcesz aby twój MF zbytnio się nie przemęczał to najlepiej rozejrzyj się za krone 125, ma ona co prawda troche wąski podbierak ale to jej jedyna wada w przeciwieństwie do sipm które mają wiele wad. Taką kronke kupisz już za 15,000 zł w bdb. stanie i napewno dłużej posłuży niż niejedna sipma

Pozdrawiam :rolleyes:


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

a czy krone 125 i 130 można owijać siadką ?

 

i czy tak jak w sipmie ma panel sterujący i jakiej wielkosci robi bele ?

Edytowano przez divad115

sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

kup sipme niema problemu z częściami a 255 napewno da rade ja podkręciłem ją na zaworze przelewowym to wskażnik dobija do czerwonego i zetor 7011 śmiga tylko 30 czasami ma ciężko podnieśc:)

2) potrzebne są 2 wyjścia hydrauliki

3) 150/120

4) 2,80

5) niema

6) jest zegar wbudowany w rame

7)niema

ja jestem z niej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

na 2 wyjścia to trzeba biegać i wajchę w prasie przestawiać. chyba że rozdzielacz w kabinie byś miał ale nie wiem jak to działa bo nie mam^^


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

A po co biegać? Na początku prasowania opuścić podbieracz a na końcu go podnieść to jest bieganina? :blink:

Jest i na to sposób jeśli ciągnik ma 3 wyjścia to w to zaślepione wyjście w prasie wkręcić przewód hydrauliczny i nie musisz jak to nazwałeś "biegać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

ale zawsze mając 3 przewody możesz go sobie podnieść jak zacznie ryć ziemię po prostu jest to wygodniejsze.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

jak możesz podpiąć 3 to dokup jak prasa zacznie siadać na torfie to możesz podnieść podbieracz.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

ja mam 4 wyjścia i 2 sekcyjny rzdzielacz więc to mnie nie rusza w cale. siadać nie powinna bo mam tylko 0.5 ha łąki więc (chyba że na usługach)tylko w końcu mf 255 będzie śmigał czy nie w sipmie bo już kurcze nie wiem


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

aha to dzięki.

Mam jeszcze takie jedno pytanie do ilu było by najrozsądniej kupić taką prase bo rozbierzności są duże


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj