Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robertkujawy    67

Panowie Dlaczego jesteśmy naiwni i kopiemy ziemniaki po niżej kosztów Byłem u znajomego pośrednika i on wręcz ma pretensje do rolników że ceny nie można utrzymać bo rolnik za darmo odda żeby do domu nie przywieść Ma trochę racji bo w sumie 40 gr to nie cena a kiedy się zatrzyma ????? Po co przewalać wory zróbmy jak opek zmniejszyć wydobycie i cena pójdzie do góry a nadwyżkę zostawić niech zgnije w polu a nie wozić i zdrowia nie tracić Jeśli to my sobie nie pomożemy to kto nam pomoże wręcz się cieszą, że my swą głupotom zbijamy inflacje .. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ale posadzić te ziemniaki nawozu sypnąć popryskać i tyle roboty i nerwów w to włożć i nie zebrać plonu tylko zostawić żeby zgniło to chyba trochę szkoda. Możę lepiej wykopać ale nie sprzedawać tylko czekać do ostatniej chwili aż nie będzą mieli co jesć :P i dopiero sprzedać po dobrej cenie.

Chociaż nie sadzimy ziemniaków na większą skalę (tylko dla siebie) to myśle żę moje rozwiązanie było by lepsze.

Nawet nie wiedziałem że ziemniaki są takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

u mnie na razie 70gr,nie sadze duzo ziemniaków ale nigdy nie sprzedałem poniżej 50gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ludzie te niskie ceny to wszystko tylko wasza wina. W tamtym roku mało było ziemniaka to i ceny pasowały ;) W tym roku myśleli, że ceny beda podobne jak w zeszłym roku i kto miał 1ha ziemniaków to ma 2 ha, a kto wogóle nie sadził to w tym roku nasadził. Tak przynajmniej jest u mnie we wiosce. I teraz, tylko dlatego takie ceny niskie sa. Mogę sie założyć, że za rok będa wyzsze ceny ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

akaku ,u mnie jest tak samo w tamtym roku było mało ziemniaków ,nic prawie niemiałem na sprzedaż,a w tym będzie dużo ziemniaków i za rok będzie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza2    0

To co sie oplaca w 2010 nie oplaca sie w 2011 :blink: :D Prawie jak na świnkach <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

O no własnie. Tak jest u mnie i u cb widze, że też tak samo. Albo cebuli w tym roku u nas nie ma prawie nikt, bo w tamtym roku gniła na polu


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piottrek    8

A u nas ludzie tak nie myśleli i można wręcz powiedzieć że jest mniej niż w tamtym roku. Wszyscy mają co najwyżej po 0,20ha w porywach do 0,70ha. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Moim skromnym zdaniem powinno teraz być tak jak w tamtym roku.. żeby pola z ziemniakami zalało i żeby zaczeły ziemniaki gnić... to by bylo mniej ale i cena wieksza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

widze ze najwiecej krzycza ci co najmniej maja

gielda w Łodzi cena od 5 do 2 zl za worek-macie racje DNO

ale i tak kazdy kto z tego zyje to bedzie kopal!!!

po pierwsze ziemniaka nie mozna zostawic w polu

po drugie nawet jak sie sprzeda za pol darmo to i tak straty sa mniejsze

za taka cene odpowiedzialni sa ci co zwiekszyli o kilkadziesiat procent areal oraz urodzaj

Pamietajcie duzo towar na polu i nie ma co jeszcze krzyczec,w 2009 roku cena byla identyczna i dalo sie rade


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@Kondzioo Po twojej wypowiedzi widać jaki poziom reprezentujesz..... życzyć innym żeby ich praca poszła na marne, ciekawe co byś mówił jakby wichura zniszczyła ci dom? Dobrze bo firma remontowa będzie miała zarobek?? Na Podlasiu pada prawie codziennie od końca czerwca, woda już nie ma gdzie wsiąkać, więc ją sobie zabieraj i rób z nią co chcesz.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Sam jak widzę po ile ziemniak to nie chce mi się wjeżdżać w pole , wole dać te 3-5 zł za woreczek i go wywież , ja i tak swoje na nim zarobie bez wyjazdu w pole , a klijenta nie obchodzi czy deszcz czy co, ziemniaka trzeba mu dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

najwiecej płaczą ci co mieli do 3ha :lol: , bo teraz mają 6.... i rece załamują.. haha :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

@Kondzioo Po twojej wypowiedzi widać jaki poziom reprezentujesz..... życzyć innym żeby ich praca poszła na marne, ciekawe co byś mówił jakby wichura zniszczyła ci dom? Dobrze bo firma remontowa będzie miała zarobek?? Na Podlasiu pada prawie codziennie od końca czerwca, woda już nie ma gdzie wsiąkać, więc ją sobie zabieraj i rób z nią co chcesz.

zauważ że w tamtym roku dużo ziemniaków zgniło a i tak każdy wyszedł na swoje z mniejszym nakładem pracy. Co ty porównujesz zniszczenie domu do ziemniaków których by było mniej a były by droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

kondzio co z tego ze w zeszlym roku byla cena jak kilka tysiecy rodzin stracilo dorobek zycia


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Ale się uśmiałem jak przeczytałem ten temat, Wy liczycie że takie apele na forum internetowym coś mogą poradzić na cenę? Naiwni jesteście, jest klęska urodzaju i sytuację może poprawić tylko inna klęska,(niekoniecznie u nas w Polsce) taka jest prawda, dzięki bogu że przyszły majowe przymrozki bo nawet za młode by pieniędzy nie było...

@przemol ty dorobku życia w ubiegłorocznej powodzi nie straciłeś a nawet na niej zyskałeś bo sprzedawałeś po dobrych cenach także nie narzekaj...

Aha żeby nie było bo zaraz odezwą się tu nadgorliwi i uduchowieni, którzy zarazem swojemu sąsiadowi by widły w plecy wbili z zawiści to piszę że nikomu nie życzę i każdemu kogo dotknęła powódż bardzo współczuję utraty dorobku życia.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sadzę tylko jakieś 30 arów dla siebie w zeszłym roku wsadziłem 50 arów i nakopałem pół zbiornika od anny jeszcze takich wielkości orzecha włoskiego. Spasłem to krowami a do jedzenia kupiłem. W tym roku jakie takie są choć mogły by być lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@WeSolyRomeK ja nie narzekam,zyskalem kosztem innych ale nie zycze innym powodzi... uwazam ze w tym roku cena powinna byc NIZSZA niz 30gr!!!!. Byl drogi ziemniak to wszyscy posadzili pyry i teraz placza...MOZE TO ICH CZEGOS NAUCZY


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Sadzę co roku 2 ha i sprzedam bez obaw bo mam dobrą siatkę i rozprowadzę Nie chodzi o to żeby komuś zgniły lub kataklizm zniszczył bo każdy chce żyć Ci co zwiększyli areał -cóż każdy szuka grosza lecz trzeba powiedzieć dość Ja dzisiaj miałem telefon na dostawę i odmówiłem za grosze nie kopie I po godzinie zamówił po mojej cenie bo towar dobry i klient się przyzwyczaił i potrafił dołożyć Więc powiedzmy dość ;[

 

Mógłbyś używać kropek i przecinków? A nie wszystko ciągiem piszesz.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja mówię 'dość' Twojej ortografii.

 

i tak nadal uważam że najbardziej płaczą ci co mają e tym roku do 5ha, bo w tamtym mieli 2ha :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ci co mają po 2ha czy jak piszesz do pięciu, to mają to gdzieś bo mają swoich stałych odbiorców i pewny zbyt tak jak ja :rolleyes: tylko przez takich napaleńców jak większość nowobogackich co w zeszłym roku zobaczyli że sąsiad wziął troche grosza za ziemniaki, to na przekór rozsadkowi poorali pszenice i zsadzili po fajerki ziemniaki, jednocześnie strzelając sobie w stope, a nam psując ceny.... Taki jest już chory rynek w polsce, że jeżeli coś jednego roku wypali to wszyscy na to się rzucają zapychając rynek, i psując równowagę padaż-popyt. W tym roku czarna porzeczka po 4 zl zobaczycie za 3,4,5 lat jak zaczną rodzić te krzaki co w tym roku oraz przyszlej wiosny ludzie posadzą, bedzie wiecej porzeczki w polsce niż żurawiny w kanadzie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Zakładając konto na to forum myślałem że tu piszą rolnicy doradzają sobie Od dłuższego czasu obserwuje że tu są poloniści prześmiewcy a i nawet jednego cwaniaka spotkałem co wypisuje niestworzone rzeczy a pracuje --- i wory tacga a gospodarstwo obrabia ojciec na stuktualnej lub nauczyciel z 5 ha i cwaniakuje bo pensja leci ? Ja Będę pisał jak chce i co uważam i czasami trafia się człowiek który coś mądrego podpowie i głupa nie pali :rolleyes:

 

Sadzę co roku 2 ha i sprzedam bez obaw bo mam dobrą siatkę i rozprowadzę Nie chodzi o to żeby komuś zgniły lub kataklizm zniszczył bo każdy chce żyć Ci co zwiększyli areał -cóż każdy szuka grosza lecz trzeba powiedzieć dość Ja dzisiaj miałem telefon na dostawę i odmówiłem za grosze nie kopie I po godzinie zamówił po mojej cenie bo towar dobry i klient się przyzwyczaił i potrafił dołożyć Więc powiedzmy dość ;[

 

Mógłbyś używać kropek i przecinków? A nie wszystko ciągiem piszesz.

Piszę jak chcę to wolny kraj komuna minęła hihihihihihihihihihi :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mozesz pisać co chcesz, ale pisz tak zeby inni mogli zrozumiec. nie masz chyba 10 lat zeby nie wiedziec jak się pisze - 'klijęt', albo 'powiecmy'.

toż to trwoga! :lol:

 

Ci co mają po 2ha czy jak piszesz do pięciu, to mają to gdzieś bo mają swoich stałych odbiorców i pewny zbyt tak jak ja :rolleyes:

 

ja twoje 2 czy 5ha już wykopałem kolego.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj