Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zamierzam wdawać się w spory 7211 vs 4512, nie ma to sensu. W skrócie trzeba by porównać zużycie jednostkowe w całym zakresie obrotów i obciążenia, wartości minimalne nie dają pełnego obrazu sprawności silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

1605b.jpg1505b.jpg

 

Proszę pełny wykres w zużyciu paliwa przez silnik Zetor w całym zakresie obrotów. Dla porównania silnik z frotki 125 po prawej

Edytowano przez Pirell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z wykresu max spalanie przy pełnej mocy: (97x240)/0,85= 27,4 litra/h.

 

135 KM x 0,2= 27, czyli moje przybliżenie się zgadza, nie wiem z czym tu dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Heh oszczedny ciekawe chyba jak nie pracuje pisali ze pełny zbiornik 180 l wystarcza na 7 godz pracy przy max obciazeniu to chyba taki oszczedny nie jest

To tam pewnie wir w zbiorniku się robi. Dla c-330 beczka ropy to by na tydzień starczyła :lol:

A wydajność pracy obu ciągników pewnie porównywalna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

O co znaczy to dzielenie przez 0,85 ??

 

97 kW x 240 g/kWh = 23,28 l/h

 

o co chodzi z tym 0,85 ?

 

A jeszcze według mojego oka a jestem trochę ślepy to Frotka 135 osiąga 97 KW przy 2060 obr/min przy spalaniu jednostkowym 233 g/kWh co daje nam :

 

97 kW x 233 g/kWh = 22,6 l/h

 

A po drugie według twoich wyliczeń każdy ciągnik o mocy 100km powinien spalać 20l/h a przecież tak nie jest jak to wytłumaczysz ?

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ręce opadają.

Kilogram ropy to nie to samo co litr. Stąd 0,85.

 

Każdy ciągnik 100 KM spali ok 20 litrów, jeśli obciążysz go w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil12441    0

zetor 135km z szerszymi kołami, obciąznikami na tył i klimą kosztuje ok 185 brutto a case 115km kosztuje z 210 netto , wieć cena nie jest porównywalna

bierz zetora 135 zawsze zapas "jakiejś" mocy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Ja mam 11441 na 60ha i też daję radę ale jest w zapasie U1224 z turem tak wrazie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

z tego co wiem to ta 135 ma innny silnik niż wyżyłowana do granic 125, tak więc lepiej135 mocniejszy i prawdopodobnie oszczędniejszy, a najlepiej to na te nowe poczekac tomi podnośnik mocniejszy miec beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Ma dokładnie ten sam silnik tylko głowica jest inna 16V, zetor aktualnie posiada jeden silnik i kręci go w zakresie od 60 do 135km w planach jest 6 cylindrowy ale jakoś się z wprowadzeniem nie śpieszy mam jeszcze nadzieję że wreście odblokują ten czwarty bieg w skrzyni i będzie 24/24 a nie jak jest to teraz 24/18 bo pracując na terenowej czwórce żeby cofnąć trzeba przerzucić na trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Ostatnio zadzwoniłem do POM-SERVICE do zamościa i za czarnego limited edition na max wyposażeniu powiedział mi 200brutto ale coś opuści. Ma 2 takie. Co do spalania to lepiej się w tą całą dyskusję nie wdawać ale ja uważam że 16zaworowy będzie oszczędniejszy od całej reszty gamy. Co do porównania ceny Zetora i Case to Case będzie kosztować około tyle netto co zetor brutto. Jeśli ktoś znajdzie ciągnik droższy od Case to znaczy że jego Dealer lubi kase i nabijać ludzi w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Cena Zetora zależy od dealera, ja brałem w rol-mechu strzelno i po rabacie wyszło naprawdę tanio. Nikt z okolicznych dealerów nie dał taniej. A różnice w cenach są naprawdę spore pomiędzy różnymi dealerami. A co do jakości to u nas na wiosce jeździ sporo proxim i forter a serwisu oprócz przeglądów serwisowych prawie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic7745    0
Napisano (edytowany)

Jak ty możesz porównać Case do Zetora?

Zetor szybciej wchodzi na obroty niż Case, spalanie pomiedzy 130km Case jest wieksze niż u Zetora i tu mi nie wciskać kitów.

Znajomy ma Case 100 Maxum i ma cieżko odpalać, a zimą to juz tragedia 5 min to trze aby zapalil. A juz nie nadarza mu lać. Pracuje tylko w Agregacie 3.60 .

w Gruberze mówi że spalanie ma masakryczne. Ale co z tego ze ma komfort. Fakt faktem kabina jest dobrze wyciszona, w zetorze jest nieco głośno. Kwestia przyzwyczajenia. A tobie radze 135. Najmniejsze spalanie z ciągnikow o mocy 135 :)

Edytowano przez magic7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

to sie nie opłaca trzymać ciągnika tylko po to aby pracował tylko i wyłącznie z agregatem :P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekM    0

Ostatnio zadzwoniłem do POM-SERVICE do zamościa i za czarnego limited edition na max wyposażeniu powiedział mi 200brutto ale coś opuści. Ma 2 takie. Co do spalania to lepiej się w tą całą dyskusję nie wdawać ale ja uważam że 16zaworowy będzie oszczędniejszy od całej reszty gamy. Co do porównania ceny Zetora i Case to Case będzie kosztować około tyle netto co zetor brutto. Jeśli ktoś znajdzie ciągnik droższy od Case to znaczy że jego Dealer lubi kase i nabijać ludzi w balona.

Syty powiedz mi skąd ty taką cenę masz bo ja zamówiłem 115 prawie ful wersja tylko przedniego wom niema za 197 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja za ful wersje 135 zaplacilem 196 tys brutto na spawanych felgach

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,pisze tu bo nie widze takiego tematu podobnego,a wiec wiecie moze do czego tak naparwde sluzy w zetorze forterra 115 ten przycis na tablicy z lewej strony ten taki żółw narysowany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

to jest przydatne przy uwrociach ciągnik schodzi ci jeden zakres niżej i łagodniej wykonujesz nawrót. A po za tym to takie informacje są w instrukcji,ale oczywiście łatwiej w internecie szukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

tak jak kolega napisał wyżej wciśnij ten przycisk i naciśnij sprzęgło do końca to zobaczysz co sie stanie i podziel sie wrażeniami a jak nic nie zobaczysz to dopiero ci powiem co powinno sie stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

dajmy na to ze latasz pełną 2 albo nie bo z 2 i tak przełożysz na 1

latasz pełną 1 z pługiem obrotowym i dojeżdżasz do końca i cofasz zęby się zawrócić zęby trafić w bruźne i zazwyczaj tam jest nie równo i zęby tobą tak nie "trzęsło" żebyś wykonał manewr w miarę komfortowo sam ci przerzuca jeden zakres niżej i robisz to wolniej i łagodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

hey,to zly temat ale nie wiem gdzie zapytać,wiec mam taki dziwny metaliczny dzwiek w swoim zetorze 115,tak załóżmy co 15-20 sekund, ma tez ktos taki dziwny dzwiek? ludki z zetora mowili ze zetory tak chodza;p co wy na to? mi sie zdaje ze to spreżarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj