Skocz do zawartości
News
adi492

Lamborghini RF 60 / DEUTZ FAHR 310F Ecoline czy Kubota 7040 N

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubota
adi492    0

Witam.

Chcę zakupić ciągnik i mam dylemat pomiędzy Lamborghini RF 60/DEUTZ FAHR 310F Ecoline (ten sam ciągnik, który się różni tylko kolorem), a Kubota 7040 N.

Proszę o opinię na temat tych ciągników.

Interesuje mnie spalanie, awaryjność i ogólnie wszystko dotyczące tych ciągników. Który byście polecili i dlaczego ?

Pozdrawiam.

Rolnik2601    2

A powiedz co bedziesz robił tym ciągnikiem ??? To bedzie głowny czy pomocniczy ??

Rolnikix    4

Pytasz się Rolnik2601 jakby to miało w tym przypadku jakieś znaczenie...

Bierz lampo, to samo co do deutz fahr a troszkę tańszy. Kuboty to także dobre ciągniki ale co deutz to deutz :)

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Wiadomość z agroFakt.pl

janusz20    106

Co masz na myśli pisząc ,,ale co deutz to deutz ''?

Rolnik2601    2

Pytam sie dlatego że kubota jest za lekka do ciężkich prac :blink: Ale za to jest bardzo zwrotna :D Pod tym wzgledem jest lepsza od deutz i lambo :D

adi492    0
(edytowany)

Ciągnik będzie wykorzystywany do sadów pod przyczepy na owoce i ślęzę 1500 l.

A jak ze spalaniem i awaryjnością ?

Edytowano przez adi492

(edytowany)

ja osobiscie radzil bym kubote...nic nie pobijeje jej zwrotnosci...ze spalaniem nie jest tak zle..lekkie prace 3-4 litry na godzine a przy ciezszych i ciezkich ok 7 i napewno mniejsza awaryjnosc niz w przypadku lambo czy deutz. bogate masz wyposazenie w standardzie..klima,fotel pneumatyczny,cbm,bardzo dobra widocznosc z kabiny.

tutaj poczytaj troche o kubocie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1507-co-sadzicie-o-marce-kubota/page__hl__kubota

Edytowano przez michalswietokrzyskie

KarolT25    40

Kubota dobry silnik przede wszystkim i jak ma pracować z takimi maszynami jak podałeś będzie wystarczająca :)

Rolnik2601    2

To jak to sadu to tylko kubota :D Bo ma najlepszy skręt (przekładnia stożkowa) ;)

Rolnikix    4

Co masz na myśli pisząc ,,ale co deutz to deutz ''?

Naprawdę chce Ci się czytać wypracowanie dlaczego uważam że deutz lepszy jest od kuboty? Bo mi nawet nie chce się wszystkich zalet wymieniać...

I nie twierdzę że kubota jest złym ciągnikiem, wręcz przeciwnie jest bardzo dobrym, nie mniej jednak uważam że deutze są lepsze od Japończyków.

Wybór i tak należy i tak do autora tematu.

Nadmienię tylko, że u mnie w wiosce jeden sadownik ma laborghini bodajże r1 '55' w wersji sadowniczej z kabiną i jest bardzo zadowolony, ciągnik pracuje głownie przy porzeczkach.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karolc360
      Witam interesują mnie te dwa bliźniacze modele czy ktoś je posiada jak z eksploatacją?, a co wy o nich myślicie ciągnik pracował by głównie przy kosiarce-rozdrabniaczu zamiast starej poczciwej c360

• Przez jendrek88
      Witam wszystkich interesuję się kupnem tego modelu ciągnika,czy ktoś jest w stanie mi poradzić czy to dobra decyzja czy lepiej się wstrzymać? proszę o opinię w tym temacie.

• Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?
    • Przez gawela133
      Witam
      Zamierzam kupić ciągnik rolniczy początkowo byłem 100% pewny ze będzie to jd 6120m ponieważ już mam jd 6170m wiec były by tej samej marki lecz johne deere coś ostatnio podrożał rok temu na wiosnę wycenili cenę 250 000tys a na dzień dzisiejszy 277 000 netto

W niższej cenie zaproponowal mi inny deler Valtre N114e ktora kosZtuje z wyposażeniem takim jak bym chciał 270000 netto. Valtra wyglada na bardziej zaawansowany ciągnik natomiast JD M to prosty ciągnik który mam i nie mogę złego słowa powiedzieć .

Można prosić jakieś opinie na temat Valtry ?
      Co byście wybrali ?
      Z góry dziękuj
    • Przez picior4
      Witam, zamierzam zakupić nowy ciągnik rolniczy, za dotację z Młodego Rolnika. Posiadam 8ha pola, z czego 4 ha to porzeczka. Do tej pory uprawiałem wszystko MF-em 255, więc nie mam też dużej wiedzy na temat nowych ciągników. Ciągnik jaki szukam:
      -najlepiej żeby był to kompakt do 65km, max do 70
      - 4x4
      - w miarę wydajną pompę hydrauliki
      - ciągnik przejmie też trochę obowiązków od MF-a tzn. orka, agregat, karczowanie kemp (zamierzam poszerzyć areał uprawny, jeszcze o jakieś +/- 4-5 ha.
      -ziemia 3 klasy
      - ciągnik będzie pracował z ładowaczem czołowym, głównie przy załadunku palet, lub kontenerów z owocami
      -ciagnik szeroki z tyłu (szerokość mierzona razem z oponami od brzegu bieżnika) max do 170cm.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.