Skocz do zawartości
crashi4

Smary na wysokie temp w Bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Smary
crashi4    0

Witam mam pytanie czym smarujecie najgorętsze przekładnie w swoich bizonach...zwykły Ł-43 czy jakaś wyższa półka bo ja mam normalny ale na wysokie temperatury to pryska czasem ten smar aż się smiać chce, a przez to potem łozyska na młocarni mi wysiadają...

Choć jedni gadają że dobrze że jest taki rzadki bo wszędzie dojdzie więc już sam nie wiem i pytam o poradę..

rami    6

witam lepiej jest używać smaru o podwyższonej temperaturze bo tak łożyska nie dostają i się tak szybko nie zużywa ja tam smaruje kombajn smarem bensterm 2 działa do temp.200.c jestem bardzo zadowolony nawet jak przypcha mi kombajn to łożyska się nagrzewają tak jak przy zwykłym smarze i się tak nie wytapia

MichalR    33

Na podwyższone temperatury pracy stosuje się smar typu EP2. Taki jest zalecany do chyba wszystkich zachodnich kombajnów.

Wiadomość z agroFakt.pl

ariss    2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?
    • Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?