chopin

Niszczycielska pogoda

Polecane posty

pawelol111    1342

W klęsce nieurodzaju jedyną niesprawiedliwością jest to że jednemu urodzi się dużo a inny nie ma po co na pole wjeżdżać. Jak mamy urodzaj to praktycznie każdy ma duże zbiory ale sprzedaje je za pół darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

A mi to wszystko jedno. Czy zebrać 5t po 400zł czy 2,5 po 800zł.- żadna różnica ;) Poza tym, że w tym roku, jak nigdy rozeszło mi się na worki z 15t pszenicy. Prosto z podwórka, bez wożenia i obawy o parametry ;) Mniej towaru na rynku= łatwiej go korzystnie sprzedać. Tylko jeśli zboże będzie jeszcze droższe, to czym ja będę w piecu palił :lol: chyba wreszcie będzie wychodziło taniej węgla kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postwiorka    1

Witam

 

W moich okolicach jak narazie nie jest tak źle, owies troche położyło wczoraj pszenice zaczeli kosic ale troche mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

dzisiaj pierwszy dzień bez deszczu, ale dalej z dużym zachmurzeniem, jedynie na pół godziny słońce w południe wyszło, a tak to nic więcej. pszenżyto już kiełkuję w kłosie. teraz tylko 1 dzień ciepła i patrzeć jak się robi zielono na polu i w kłosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

u mnie 2 dzień bez deszczu słańca dzisiaj trochę było, łąki zalane a żniwa to nie wiem kiedy będą chociaż dzisiaj sąsiad kosił żyto, tylko ciekawi mnie jego wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

W zeszły poniedziałek wykosiłem kawałek pszenżyta na piaszczystej glebie i już wtedy około 20% ziarna było porośnięte. Wczoraj kosiłem na lepszych stanowiskach to ziarno było OK, ale słoma jeszcze wilgotna. Dzisiaj padało cały dzień prawie bez przerwy więc kiepsko widzę dalszy ciąg żniw. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem to jeszcze jeden taki rok mokry i będzie o 1/3 mniej rolników i to nie tych co maja ciapki osiemdziesiątki itp... stare graty bo oni żyją skromnie ale bez kredytów i dadzą sobie jakoś rade ... odpadnie część tych co mają full kredytów kombajny najnowsze itp. Bo nie dość ze mokro i nie idzie wjechać w pole to jeszcze zboża nie są za bogate... jedyne co to kukurydza i buraki się udały ale matka natura może nie pozwolić tego zebrać i będzie lipa :blink: u mnie dziś pochmurno jutro ma być słońce i po jutrze wjeżdzamy na gwałt w pszenice i na suszarnie.. bo już rosnąć zaczyna ;[


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

tegoroczna pogoda da popalic zachodniopomorskie pszenzyto zaczyna kielkowac oraz zyto :/ bedzie bida bo nikt jeszcze nic nie skosil nawet rzepaki gdzie niegdzie stoi:/ nie bedzie plonuu nie bedzie co siac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jak jutro nie będzie padać to w poniedziałek wjeżdżam w jęczmień bo już zboże w magazynie się kończy i muszę dawać 2 razy więcej paszy krowom. a tak, chociaż będzie mokry ten jęczmień, to będę miał co ześrutować dla krów. niestety do siewu będę musiał w tym roku pewnie wszystko nowe kupić, przynajmniej jęczmień ozimy, pszenice, a na wiosnę jęczmień jary i owies bo te zboża najbardziej w tym roku dostały popalić. jęczmień ozimy koszony zbyt późno a na dodatek mokry nie da już plonów w przyszłym roku, pszenica powoli zacznie przerastać tak jak pszenżyto ale z tym drugim mniejszy problem bo nie wszędzie tak jest, no a jęczmień jary i owes to sam grzyb na kłosach ;[ mimo że było pryskane na grzyba, zbyt długo jest wilgotna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

Podkarpacie tragedia wczoraj przejechałem około 300 km przez wioski to skoszone było może z10 hektarów w mojej okolicy tylko ja mam skoszone 80 arów owsa żyta już się kładą owsy leżą to co było położone wcześniej jest już przerośnięte a pszenice kiełkują w kłosie a pada od tamtej niedzieli bez deszczu było tylko w piąte przez dzień a wczoraj uzupełniło braki dzisaj to samo i ma tak być do piątku tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

Ja mam skoszone 2 ha trawy nad Notecią i niestety od tygodnia moknie (a to tylko połowa bo druga połowa we wodzie stoi)

miałem nadzieję że za tydzień resztę skoszę ale przy tej pogodzie to woda szybko nie zniknie :unsure:

Pozdrawiam wszystkich którzy czekają na żniwa bo w mojej okolicy prawie nikt jeszcze nie zaczął i wszystko stoi czarne i marne :blink: a gdzie niegdzie nawet już zielone. Ja naszczęście już miesiąć jestem po żniwach i za miesiąc mam następne :rolleyes: :rolleyes: ( wszystko koszę na kiszonke)


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Żniwa wczoraj się u nas rozpoczęły, ale w nocy popadało i przestój, tylko ciekawe do kiedy ? Dziś dosyć sucho i trochę słońca nawet. Może jak dziś będzie ładnie to jutro ciąg dalszy. tylko potrzeba teraz ok 10 dni żniw żeby to co dobre pokosić. Najgorzej wygląda owies u nas. Na 1/3 pola jest zielona od odmłódek. roundupować go ??

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To sie ciesz u mnie dopiero od srody zapowiadaja jako taka pogode ale potrzeba z 4 dni upalow zeby w pole wjechac.

Chyba sie przeprosze z john deerem i nim bede mlocil nie rekordem :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

u mnie w piatek bylo ładnie ale za to w sobote cały dzien popadywało. A dzis to dolało konkretnie i nadal pada. żyta i pszenzyta przerasatają, drugi pokos powinien byc juz dawno sciety, podobno od wtorku ma byc pogoda, oby tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

pogoda wyżowa już wchodzi do Polski od północnego zachodu dlatego u mnie już świeci słońce. cierpliwości to też do Was dojdzie ;)teraz już wszystkie zboża od strony będę kosił, nie ma co się oglądać bo muszę wapno pod jęczmień ozimy jeszcze rozsiać więc trzeba się spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mieszanka na którą nie dało się wjechać w piątek dziś pływa... wczoraj padało a dziś burza, padało, lało, teraz znowu pada i w nocy też pewnie będzie. Ciekawe jak się będzie ziemniak przechowywał po takich deszczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A u mnie oberwanie chmury- prowizoryczny dach zaczyna przeciekać-likwidatorzy z PZU i UNIQI (pozdrowienia dla tych firm :D ) Bogu dzięki jadą już drugi tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wczoraj wieczorem chlusnęło jak z wiadra i lokalna rzeczka podniosła się o pół metra, dzisiaj od południa niemal bez przerwy solidnie podlewa z mocno zmiennym nasileniem, Zboże wyschnie, a kombajn trzeba sprawić na gąsienicach (takie mają na wschodzie i włoskie Lawerdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Mieszanka na którą nie dało się wjechać w piątek dziś pływa... wczoraj padało a dziś burza, padało, lało, teraz znowu pada i w nocy też pewnie będzie. Ciekawe jak się będzie ziemniak przechowywał po takich deszczach...

A skąd dokładnie jesteś? Ja tyle wody na podwórku jeszcze nie widziałem... Widoczność była na 100 metrów a dalej siwo :blink: Krowy zebrały się do kupy i tak stały. Dopiero godzinę temu prąd odzyskaliśmy bo drzewo wywaliło na linie i słup przechyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

u mnie na niebie zaobserwowałem że chyba front z północy zaczyna się ścierać z południowym, robią się ciemne chmury, ale narazie nie wygląda że ma być burza. jestem dobrej myśli że do rana się wypogodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Daniel mieszkam na trasie Mordy - Przesmyki. Aż tak jak u Ciebie nie lało ale swoje zrobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Po dzisiejszych ulewach (woda płynie niektórymi polami), mieszanki stoją w wodzie chyba będę kosił we wrześniu tylko że owies się wysypie :(

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj