chopin

Niszczycielska pogoda

Polecane posty

ZELKOW    1295

W moich okolicach podobno tydzień temu przeszedł taki grad że owsy to w 80% wykosiło :(

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

U mnie pełne rowy wody i najgorzej że to wody gruntowe i nie wiem kiedy to opadnie jak co noc po pół wiadra dolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W moich okolicach podobno tydzień temu przeszedł taki grat że owsy to w 80% wykosiło :(

 

"Grat" nie dosc ze sie psuje to jeszcze jak chodzi to ludziom owsy kosi :o :lol:

U mnie jak narazie burze i deszcz, czyli w porzadku ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

wielkopolska ok Czarnkowa można powiedzieć 2011 rok klapa nawet ojciec 90 lat pierwszy raz taką wode pamięta ,skosiłem 3 ha pszenżyta i na razie nie wiem czy dobrze czy zle magazyny mam nisko i workami bronie przed wodą a pompować nie ma gdzie rowy łąki zalane a to co na polu dojść nie można ale widać że leży a tu warszawka i Sawicki już ogłosił ile więcej zbierzemy zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie na Warmi jest ok nic mi nie położyło zboże wytrzymało nawałnice tak dawało że prąd wyłączyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki255    47

U mnie wyrwło grusze zboża sie pokładły, sąsiadowi złamało około 20arów kukurydzy, na polach woda. Ja jeszcze nie widziałem wszystkiego ale tata jechał i mówi że mnóstwo drzew połamało i budyki poniszczyło :blink: A burza trwała około godziny. :wacko:

 

 

Kolego, następnym razem zanim zaczniesz pisać naucz się ortografii.

Edytowano przez Elektrotechnik
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun1    1

u mnie na Zamojszczyźnie przeszedł grad zboża wymluciło owsa wiecej na ziemi niż na kłosie, uprawę tytoniu 80% zniszczyło. a wczoraj jak piorun uderzył w miejscowości co obok mieszkam to zakład stolarski się spalił :( :( tego jeszcze nigdy nie było a i już nie wspomnę o drzewach co wywaliło ;[

ja u siebie w gospodarstwie liczę straty ponad 35 tys :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

U mnie też nie najlepiej :blink: . Od gradu było biało i mokro od deszczu. W sąsiedniej miejscowości to rzeka jest równo z brzegami ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Okolice Łodzi na szczęście spokojnie, trochę owsa położyło. Ale w samej Łodzi to wczoraj była makabra. Żona ledwo co autem przejechała rozlewiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

u nas na szczęście tylko lało a 15 km dalej ok.Lubawy drzewa z korzeniami powyrywane pola jak klepiska :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

efekty niedbania o środowisko? burze były i będą.Kiedyś o tym nie mówiono a teraz ciągle nawijają w telewizji o tych burzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. O środowisko można dbać segregując śmieci... a co poradzisz na burzę? nic. Były trzęsienia ziemi, wichury, susze, powodzie są i będą.

 

 

Wczorajszy cyrk mnie ominął, pokropiło, powiało ale mimo to mokro, w tamten piątek całą noc lało - trawa w wodzie stoi - ojca korciło żeby kosić:D - zboże jako tako, porasta to które w suszę podeschło.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

u mnie masakra wszystko zalało rowy się poprzelewały. Owies położyło pszenicy na szczęście nie. Ziemniaki pływają. :( A zapomniałem dodać miejscowość to warszawa. Jak myślicie jak się owies położył na tak krótki okres przed żniwami to będzie jeszcze coś z niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przykro jak komuś szkody porobi-ale poniekąd sami jesteśmy nie bez winy-rowów czyścić nie ma komu(sam czyszczę rów graniczny prawie kilometr,sąsiad nawet się nie pokaże,jak coś wspomnę-jemu to nie potrzebne-pewnie i tak zleci),na działkach budowlanych,podwórka utwardzone-ta woda spływa w ziemniaki np.jest dużo takich drobiazgów-ale w czasie ulewy,jest kumulacja i komuś szkody wyrządzi.

burze były i będą-silniejsze jak przed laty chyba też nie-tylko głośniej w mediach,ludzie też na takie warunki mniej przygotowani-jak byłem mały to też pamiętam grad jak piłki golfowe-z kapusty nasiennej nic nie zostało,zboża to jakiś procent został-ale w radiu i TV cisza.plusem było to że przydział na eternit dało bez problemu(tak kiedyś były przydziały).

moja rada-sami się lepiej przygotujmy na takie zjawiska-bo raz na kilkadziesiąt lat może wystąpić-bezpośrednio u nas-nie liczmy na gminę czy starostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Bardzo mądrze powiedziane przyłączam się do wypowiedzi wiesmaga B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam byłem przygotowany (mam parę kilometrów rowów i sam je poczyszczam) a i tak dach mi wczoraj z chałupy zerwało :D -cała akcja trwała 2 sekundy-akcja strażaków-5 godzin :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

mazowieckie okolice siedlec wczoraj padal grad owies wybilo z klosow pozniej ulewa i wiatr straszny owies lezy jeszcze z jedna taka nawalnica i koniec z owsami bo troszke jeszcze ocalalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon    0

U nas(gm. Grabica)wczoraj przeszła poteżna nawałnica, ogromny deszcz i bardzo silny witar pozrywało kilkanascie dachów... dużo zbóż jest stłuczonych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U nas od wczoraj dopiero nawiedziły konkretne burze, ale bez większych zniszczeń. Nie zaszkodziły naszym uprawom. Taty pola to piaski także opady teraz pomogą naszej trawie i qq. Teraz w tej chwili u nas krąży konkret burza, gmina Bartoszyce. (Warmińsko-Mazurskie)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10fanta    1

W podlaskim mokro. Łąki pozalewane wokół mego miasteczka, pada już chyba 3 dzień do soboty ciągle ma być tak samo nie widziałem jak wyglądają zboża ale pewnie już położone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj