Zaloguj się, aby obserwować  
farmerMateus

Jaki olej do hydrauliki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert812    101

Do rekorda polecam Agro HL

Podłącze się żeby nie zakładac nowego tematu, czy ktoś zna olej Hydrolim L-HM-46?

Mam możliwość kupna po atrakcyjnej cenie i nie wiem czy będzie sie nadawał do hydrauliki w John deere 3350?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Do z056 (z058 niewiele się różni) raz kupiłem hydrol hl46 ale później się dowiedziałem że jest 68 to już teraz tylko ten kupuję. Różnicy wielkiej nie ma a ten 46 w temp. 25"C wydaje mi się żadki jak woda, a ten 68 jest odrobinę gęstszy, to ma być olej nie woda.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Ja mam supra w którym przeciekaja rozdzielacze więc robię mieszankę: 20 litrów L-HL 46 i 20 litrów L-HL 150. Mniej cieknie, i po paru godzinach pracy nie mam problemu z podniesieniem hederu (czy hedera... Mniejsza z tym). Z tym że jak jest zimny to trochę ciężej się kieruje. Ale po 15 minutach jest ok. Jeżdżę tak już 5 sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

mlodymechanik, nie lepiej poza sezonem wyjąć rozdzielacze i nawet zimową porą w ciepłym kącie sobie to zrobić jak należy?. Tych oringów to tam będzie za 15 złotych może, a jaka radość i wygoda później- i kiera się lekko kręci od początku i dolewek nie trzeba robić. I miło jak nie jest cały przód ulany. Pewnie leje się po dźwigienkach tylko to nawet sekcji nie trzeba rozkręcać. Masz w nicku mechanik to pewnie podołasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiesz, myślałem nad tym ale w niedalekiej przyszłości będę robił kapitałkę więc założę nowe rozdzielacze. ale na sezon wyleci mi może litr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja mam Z056 zalany LUX-em i też jest ok. nie mam żadnych problemów z hudraulikąwink.gif

 

Z056, a nie ZO56

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

nieradze mieszac olejow to znaczy zalewam swojego rekorda zawsze hl 46 a raz potrzebowalem wlac trochce oleju i ojciec kupil olej hydrauliczny z tej firmy na V bodajze hydron 68 czy jakos tak i dolalem naszczescie ze 2 litry i te dwa litry zaczely mi pier**lic hydraulike zaczol mi sam pszyspieszac i tak dalej az myslalem ze mi sie wszystko zaraz popiepszy ale naszczescie oleje jakos sie pszemieszaly i sie uspokoil pod koniec dnia wiedz koledzy jak wam zbraknie to tylko wlewac ten jakim jest zalany bo ja przez te glupie 2L bym mial problem az zalowalem ze je wlalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj