wiktor27

Filtr hydrauliczny

Polecane posty

wiktor27    1

witam chciałem wymienić filter ale niemogę go dostać ja mam jeszcze starego typu wkręcany bizon jest z 81. Proszę o szybką odpowieć żniwa za pasem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz a da sie zmienić cały uchwyt na nowy typ to wtedy nie bedzie problemu

 

unas tez w okolicy nie ma tych filtrow

 

znalazlem o symbolu hp-20,1 na stonie www.gualityparts.plw cenie 92,70zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jeżeli idzie o filtr z napisami EPA to pasuje filtr donaldsona - dobrany w grene, a na allegro można dostać oryginał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ten co w linku w pobliskim mieście , ale nie pasował :( teraz czekam na filtr z sędziszowa , jutro ma być , jesli będzie i okaże się ze pasuje to niezwłocznie napiszę tutaj jaki jest jego symbol i cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niestety ...

 

... po przeszło tygodniowych poszukiwaniach filtru , zamówieniu go w dwóch składnicach częsci , okazuje się ze niby pasującego filtru "HP20.1 Sędziszów" nie ma w hurtowni częsci na woj. lubelskie :(

3 razy jezdziłem po 40 kilometrów za tym filtrem - daremnie ;) Poddałem się bo nie chcę marnowac kolejnego tygodnia (nie mogę uruchomic nawet kombajnu bez oleju w układzie i zdjętym filtrze) , ale będę ten temat drążył tyle ze już na spokojnie przy okazji wizyt w różnych punktach sprzedaży , jeśli coś dobiorę w rozsądnej cenie - napiszę , jeśli przez rok nadal nic nie wskuram to zmieniam głowiczkę filtru na taką jak w większosci bizonów (koszt 340 zł) .

 

 

Pozdrawiam i życzę innym bardziej owocnych poszukiwan tegoż filtru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A przecież są Bizony przeznaczone na części, tam trzeba się pytać o cały filtr z wymiennym wkładem.

Ten wkład do filtr z wymiennym wkładem też nie jest taki dostępny, ja ten wkład dostałem dopiero w 4tym sklepie z częściami do bizonów.

W ogóle nie wiem za co tu płacić 340zł, za kawałek byle jakiego odlewu i kielich <_<


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@junkers - w mojej okolicy jeszcze nie ma bizonów przeznaczonych na rozbiórkę , biedne strony to i ludzie lepią co się da i młócą . Gdyby to był korpus filtru oleju silnikowego wtedy byłoby prościej bo na złomie jest już dużo rozebranych starów ...

 

@strzymek - chyba odżałuję te 90 zł na ten filtr w przyszłym sezonie , bo nawet jak kupię tanszy inny to nie mam pewności ze będzie pasował (dobrze wiedziec ze ten pasuje do bizona) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

http://allegro.pl/ko...2487068519.html

Popytaj na allegro i nie tylko, ogłoszenia w gazetach, jest dużo możliwości i na pewno coś się trafi, a osobiście jechać przecież nie musisz jeśli gdzieś daleko, są kurierzy, poczta.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja mam taki filt przy zetorze, 2 lata go szukalem bo numery mial zamalowane, teraz bez problemu go zamawiam w sklepie, jak by ktos byl na pielgrzymce w wadowicach to niedaleko rynku maja na stanie :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale ma ktoś pewność ,że ten sędziszowski pasuje ? niby to zamiennik tego który był (EPA 7SL 180 P10 , 7SL 90 P10) ale pewności ze pasuje ja nie mam , bo już na jednym zamienniku się sparzyłem , gwint pasował wszystko ok , ale nie mogłem go zakręcić bo gwint był zbyt schowany w puszkę ;) Więc kupno przez internet odpada bo nie będę się bawił ze zwrotami w razie czego .

 

Na zamówienie ... owszem , zamówiłem go w dwoch sklepach i co ? i tydzień daremnego czekania i odpowiedz jednego ze sklepów ze nic z tego nie będzie bo nie ma go w hurtowni a drugi sklep dalej zwleka i co zadzwonie to mowią "będzie na jutro" mimo ,że obsługuje ich prawdopodobnie ta sama hurtownia ... Trochę wkurza jak jedziesz 40 kilometrów na daremno po głupi filtr ...

 

 

Na ten sezon Ja osobiście mam dość , ale dobrze wiedziec ze "donaldson" pasuje , zakręce sie za nim za rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37827859b7add36b.html

@pawlus w starszych jak ten, i nowszych po twoim filtry były w tym miejscu, obok hebla, pod bakiem, akurat ten mój jest trudnodostępny, jest to zwykły papierowy wkład.

Widać przewód który zamontowałem do spuszczania oleju z baku, wkręcony jest w korek spustowy, przydatna sprawa, tylko mi nakrętka zgineła na zaworku

 

Sorki że tak późno ale miałem wesele siostry, miałem milion spraw na głowie wcześniej, a dziś w miarę wróciłem do żywych :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dobrze ,że wogóle powróciłeś :D

 

Nie wiem czy tylko mi ale nie wyświetla się to zdjęcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ogólnie w Bizonie są 4 rodzaje filtrów hydraulicznych, u mnie w agrmie nie było z nimi żadnego problemu, a ten Sędziszowski filtr (puszka) o którym piszecie pasuje bo je sprzedajemy i jest ok. nie miałem jeszcze zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj