FERDEKKKK

Jaka miniładowarkę wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FERDEKKKK    0

Witam. Mój tata planuje zakup miniładowarki. Zastanawia się jaką markę i model wybrać? Moja propozycja to ta ładowarka http://warfama.pl/Zaladunek/Miniladowarki#AM744

Ładowarka musi mieć skręt taki jak ta, ponieważ w chlewni mamy wąskie korytarze. Przegubowa nie mieści się na zakrętach.

Jakie możecie mi polecić?

Co myślicie o Warfamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Zależy za ile. Musisz podać kryterium cenowe. Myślałem że przegubowe są bardziej zwrotne niż te małe "czołgi".

Edytowano przez dabaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

Polecam miniładowarki firmy Weidemann, bardzo pożądny sprzęt, mój ojciec kiedyś kupił taką używaną( nie pamiętam modelu) ale chociaż była już bardzo stara, dawała rade wszystkiemu, małe, zwrotne miniładowarki, do chlewa idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Ja też mam Weidemann i polecam chociaż stara ale nie do zajechania sprzęt a ta o którą wymieniłes z tego co sie kiedyś orientowałem to koło 60 tys stała ale od tego czasu nie wiem jak zmieniły się ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Nas też interesuje kupno takiej ładowarki może ktoś się orientuje ile ładowarka musi mieć koni żeby pracować z krokodylem 1.60 ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Zależy za ile. Musisz podać kryterium cenowe. Myślałem że przegubowe są bardziej zwrotne niż te małe "czołgi".

Te małe czołgi są zwrotniejsze, ponieważ np. prawe koła jadą do tyłu, a lewe do przodu, przez co zawraca na miejscu. Tu masz przykład:http://www.youtube.com/watch?v=3ubvP-8qTzU&feature=mfu_in_order&list=UL. Przegubowe są mniej zwrotne ponieważ nie mogą zawrócić na miejscu.

 

 

Jakim model weidemanna ma skręt ślizgowy, czyt tam jak to się nazywa, ponieważ ja patrzyłem na stronie weidemanna, to wszystkie są przegubowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Co myslicie o tych :

http://otomoto.pl/schaffer-weidemann-332-A186051.html

http://otomoto.pl/schaffer-schaffer-222-mini-ladowarka-lyzka-A191445.html

http://otomoto.pl/inny-K113006.html

szukam ładowarki o szerokosci 1m wiem ze te maja 1 m lub 90cm tylko jedna ma 120 cm

słyszałem ze sa one jednak bardzo wywrotne czy te ze skretem ślizgowym tez sa wywrotne czy tylko przegubowe ?

co sadzicie o tych modelach ktore wymieniłem? chce przeznaczyc max 50 tys prosze o opinie i przykłado dobrych miniładowarek

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

co sadzicie o firmie agromatic bobcat schaffer a moze jakies inne firmy robia lepsze ładowarki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Ładowarki przegubowe są wywrotne, ale to kwestia wyczucia maszyny i opanowania samego siebie :) U nas w gospodarstwie użytkujemy weidemanna 1030D/D i po trzech miesiącach eksploatacji można stwierdzić, że na pewno jest nieco za lekki do pracy z belami sianokiszonki. W pracy z obornikiem też nie raz brakuje paru dodatkowych kilogramów z tyłu (dodam że z tyłu wisi już zaczep z mocowaniem obciążników o masie ~120kg). Konstrukcja dźwigni od wywrotu też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, fakt, szybko wywraca łyżkę do wyładunku, ale gdy już ją przewrócimy ładowarka nie ma siły wrzucić jej z powrotem "na siebie" co przeszkadza bardzo przy ustawianiu bel sianokiszonki gdyż trzeba ją najpierw przewrócić i dopiero można ją odwieźć. Plusem na pewno jest niskie spalanie (wierz lub nie, ale w lekkich pracach pali mniej od 330 ;) ), zwrotność, udźwig ogranicza co najwyżej masa samej ładowarki (podnosi albo ciężar z przodu, albo tył ładowarki :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

bobcat2250 najmniej 50KM

 

użytkuje osobiście schaffer 548 z 2000r już kilka dobrych lat ładowarka waży ok 4 ton i to jest minimum dla ładowarki żeby spokojnie nią pracować oryginalnie ma szerokość 1,4m po obróceniu kół na felgach mamy 1,6 i jest bardziej stabilna jak kolega wyżej napisał takie ładowarki pala mniej jak c 330 i na prawdę można czasem zapomnieć ją zatankować w mojej siedzi silnik Kubota 4 cylindry / woda /52KM

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

łoł własnie wpisałem ten model i on kosztuje 30 tys netto? nowa ?  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

sam sie zainteresowałem ładowarką herkules ktoś może ją  ma warto kupić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja podepnę się pod temat, ponieważ planuję zakup takiej mini ładowarki. Co byście doradzili do poruszania się po oborze oraz małej hali? W cenie do 25tys max. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może ktoś jeszcze się wypowie coś więcej doradzi?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj