JACEKK1

Jaka prasa do MTZ 82?

Polecane posty

DanRol95    2

Mi sie wydaje że rolującą wychodzi szybciej niż kostką.....A zdecydowałeś się na coś konkretnego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Prasowałem swoim MF z Sokółką a na tym samym polu C-330 z kostką Fahr, belującą było dużo szybciej a gdyby miała siatkę to kostka już w ogóle nie ma szans.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Jednak zdecydowałem się na prase HESTON 5450 jest to prasa pasowa konstrukcja jest prosta obwiązywanie na dwa sznurki kolega ma taką już cztery lata i jak do tej pory nie ma z nią problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Cześć!

Powoli przymierzam sie do zmiany starego claasa na coś nowszego i wydajniejszego. Zastanawiam sie nad kupnem Claasa Varianta 180, JD 580 lub 582 i Krone VarioPack1500. Wszystkie oczywiście z rotorem i dobżeby było gdyby miały docinacz. Mam do was taka prośbe,żebyście doradzili mi z którą prasą mój MTZ będzie najlepiej i najwydajniej pracował w słomie i sianokiszonce? I jest jeszcze jedna kwestia, tzn. traktor ma z tyłu tylko jedna parę wyjść hydraulicznych więc to pewnie też zawęża jakoś pole do wyboru, a niewiem ile wyjśc potrzebuje każda z wymienionych przezemnie pras. Byłbym wdzięczny za pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Może byś przeczytał temat "Jaka prasa do MTZ 82? do ok 45tyś zł.". Osobiście uważam, że obojętnie którą kupisz, aby tylko była w dobrym stanie, to będziesz zadowolony.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0
coffey23    21

mtz z tego co wiem ma 3 pary szybko złącz te po bokach masz ? zakładasz szybkozłącze i przewód na tył i masz następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Ale jak Twoim zdaniem przeciągnąć przewody z przodu na tył?

@Marrus mnie bardziej interesuje prasa zmiennokomorowa bo według mnie praca taka prasą to duża oszczędnośc w siatce, sznurku i foli do sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Normalnie, to żaden problem...

 

Kupujesz dwie redukcje, przewody, dwa gniazda i "blachę" i montujesz z tyłu. Węże puszczasz pod kabiną, nic prostszego i już masz cztery wyjścia z tyłu.

Ale dodatkową wyjścia zyskasz tylko jeżeli wyprowadzisz to od tych gniazd z prawej strony ciągnika, bo te z lewej, są podłączone do tej samej sekcji co tylne, więc nic to nie da.

No chyba, że ta prasa będzie potrzebować sześciu wyjść (w co wątpię...), to wtedy jest trochę więcej zabawy, bo trzeba założyć zawory rozdzielające na wyjściu sekcji od hydrauliki "wewnętrznej" i wtedy trzecia para jest jakby zamiast TUZ-u, (który w tym czasie i tak spoczywa bezużytecznie na blokadzie).

 

To już trochę więcej roboty i kosztów, ale i tak mniej niż przy opcji z kupnem rozdzielacza, bo trzeba go jeszcze sensownie zamontować, też dokupić przewody, kształtki i gniazda, więc tak jak piszę wyjdzie taniej...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

W sumie to nie tak dużo roboty z tym przeciągnięciem przewodów tylko że ja tura mam podłączonego pod prawą stronę, ale wtedy najwy zej by się go odlączało. Dzięki za wyjaśnienie ;) a co powiecie jeszcze o tych wymienionych przezemnie prasach? Jakieś opinie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aran    22

Siema chciałby się poradzić jaką prasę polecacie do MTZ'a 82 ???

- Przede wszystkim czy nowa Polskiej produkcji czy używana jakiej kolwiek produkcji ??

- Na siatkę czy na sznurek ??

 

Mój sąsiad do MTZ 82 ma prasę Metal-Fach'u jak nam prasował siano z małego sadu za domem to byłem przekonany że "Polskie , po dwóch latach użytkowania już pewnie nie zbija mocno" a w rzeczywistości było tak że palca nie mogę włożyć , zrobiła na mnie dość sporę wrażenie bo i małe zapotrzebowanie mocy , polskiej produkcji , a do tego nie droga bo ile mógł dać nie więcej niż 55 tyś. (Nie chciałem się pytać bo trochę głupio ). W dodatku nie jest kosmicznie duża dość wąska i krótka co daje kolejny plus.

 

Jeśli ktoś użytkuje prasę Polskiej produkcji od nowej to bardzo bym prosił o opinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

wujo ma Metal-Fach juz jakies 5-6 lat i narazie bez awarii robi około 500 bel rocznie ma owijanie siatką szeroki podbieracz mtz jej nie czuje a i belki robi kształtne tylko coś mówił że w drobne siano nie wjedzie bo walce mielą i wogóle belki nie robi chyba że z rosą ja bym ci poleciał jakąś łańcuchową lub pasową sam mam nh 841 i nie ma problemu czy drobne czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ja przymierzam się do zakupu prasy Rivierre Casalis. Ma ona nieduże zapotrzebowanie mocy, za mniej niż 20 tyś kupisz na szerokim podbieraczu. Ponadto ma metryczne śruby, łożyska są typowe i dostępne (słyszałem to od każdego użytkownika), jej komora jest dosyć nowocześnie zbudowana jak na prase z lat 90 (walec na dole, nie wyżej jak w JD). Ponadto jest ona prosta, lecz nie prymityna tzn. prosty sterownik i ogólnie prasa robi na mnie dobre wrażenie. Jak masz do wydania więcej kasy to do 25 powinieneś kupić taki egzemplarz pod nazwą "greenland" w przyzwoitym stanie ;) Np:

http://allegro.pl/prasa-rivierre-casalis-rc-125-i3142724666.html

W prawdzie nie ma ona siatki, musiałbyś sam sprawdzić co Ci odpowiada i w jakim przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

ja od nowości posiadam prase warfama z-543 i powiem ci ze jak ją regularnie smarujesz to chodzi ładnie belki robi w miarę dobre a móz zetorek 82 km chodzi przy niej aż miło ani za dużo ani za mało mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Ja polecam welger rp 200. Sznurek, siatka i rotor. Mtz 82 bez bólu daje rade nawet w ciężkiej kiszonce z rotorem 13 noży. Ja polecam tą prasę bo wiem co ona potrafi i działa lata bez napraw. A za 25 000zł można wyrwać dosłownie super maszynkę.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego prasa polska jest mniej wytrzymała od zachodnich ale droższe części są w zachodniej jak gdzieś do 500 bel będziesz robił rocznie z siatką mniej czasu z chodzi owijanie. Nie wiem czy sie znasz ale są 3 rodzaje pras rolujących polacy robia 2 rodzaje walcowa bardzo dobrze zbija dlatego jest dobra do kiszonek łańcuchowa w miarę uniwersalna do słomy i kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Xerion a jak Ci ona chodzi w słomie? Bo słyszałem opinie, że w walcówkach kiepsko idzie prasowanie słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Słoma szła świetnie i głównie z ursusem c 355 pracowała. Bele slomy były równe i mocno zbite nawet jak w stogu stały w deszczu były prawie całe suche. Welger ma haki i komora nie ma możliwości się otworzyć jak w sipmie. Małym problemem walcówki jest suche i śliskie siano bo zdarza się że balot staje w komorze ale wystarczy walce pod kaładem prysnąć i po problemie


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalbili    1

śprawdz czy w mtz jak właczysz hydraulikę do otworzenia klapy od prasy nie bedzie ci cięgien podnosiło i nie będzie rozwalac wałka

wiem to z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Nie ma takiej opcji żeby ci podnosiło cięgna bo wąż od klapy na jednej parze czyli dźwignia środkowa a podbieracz na dźwigni z prawej strony a jeśli chodzi o rotor to przy wężu jest zawór i noże wysuwasz i zamykasz wąż i odłączasz go.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj