JACEKK1

Jaka prasa do MTZ 82?

Polecane posty

Tanco96    10

zależy ile masz kasy ale ja też bym proponował sipmę


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fahr67    0

mtz to słaby traktor i moim zdaniem nadaje sie do malej simpy bo reszta to kolosy z którymi nieda rady np nowe prasy [lely.john deere .krone mf itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie przesadzaj że taki słaby, 80 km jest. Ludzie john deery ciagają ursusami 360 i idą. Taki mtz sobie spokojnie poradzi z taką np john deere 582/592. Ale jeśli nowa i pewnie chcesz przyoszczedzić to zostaje Ci wybór polskich maszyn bo za te zagraniczne to juz trzeba trochę położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

ja też proponuję sipmę sam ją posiadam i ciągam mtzetem i w cale niema ciężko nawet przy dużych belach siano kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Krone variopak na pewno sobie poradzi jak masz na nią kasę to polecam. Jak brak to lepiej starego krone jak nową sipmę. Czar nowej sipmy pryśnie jak wyjedziesz w pole ani to wydajne ani to wytrzymałe, jedyny plus tanie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Jak do sianokiszonki to proponuje sipme powercut ona jest z nożami a do slomy noze sie wyjmuje i bardzo ładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Sipma Farma II łańcuchowo-walcowa spokojnie wystarczy wuj dwa lata prasował i dobrze nim dobijał a teraz ma JD i nim kulki kręci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

kolega kupił używaną new holland a miał sipme i muwi że polska do tej używanej się nie umywa , robi ok 1000 bel bel sianokiszonki i są dużo lepiej wykonane niż po sipmiei super sprawa owijania siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Czy można do sipmy dokupić rotor chodzi mi o farmaII owijanie siatką i szerszy podbieracz? Drugie pytanie to czy mój MTZ da rade w POWERCUT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja bym polecał Famarol 1,8vd do MTZ będzie idealna za nie duże pieniądze bo za Krona będziesz musiał trochę zabulić. A co do sipmy to do MTZ nie jestem pewny przy dobrym ciągniku który ma mocy, ponoć łańcuchy sie bardzo rozciągają..... ale nie wiem, wybór należy do ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

130 tylko ze jak to podstawa to trzeba jeszcze trochę dołożyć żeby mieć jakieś dodatki. Ale jakbyś kupował za gotówkę a nie na prow to warto może by było wziąć używkę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

proponuje zachodnią kilkuletnią używkę jest sporo tańsza od nowej a robotę zrobi dwukrotnie większą od nowej polskiej. JD 590 lub jakieś Krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja tam wole dać więcej i kupić nowy polski sprzęt jak jest taka możliwość niz używanego trupa za tą sama cene...

Edytowano przez DanRol95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Na prasę mogę wydać około 50tysi może troche więcej tak że krone odpada na pewno będzie to polska prasa tylko jeszcze nie wiem jaka najlepiej z rotorem ,centralnym smarowaniem ,wiązanie sznurek siatka czy jest polska prasa która ma to wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Boisz się zachodniej? :blink:

Każdy kto wybrał polską i przesiadł się na zachodnią twierdzi że popełnił błąd wydając na maszynę która jest o 50% mniej wydajna od jej zachodniego odpowiednika. M.in. ja prziesiadając się z Sipmy 276/1 na Krone KR 160 byłem pod wrażeniem. Cała konstrukcja Krone jest bardziej przemyślana i usprawnia prace. Tam nie ma nic co miało by się zepsuć. O 50% mniej łańcuchów jak w sipmie i jeden wałek gł ( dolny )

Brakuje mi jedynie cenralnego smarowania. 50.000zł to ładna sumka a za 20.000zł kupisz JD 590 która ma regulację śr balota od 80cm do 180cm. Gdybym mógł teraz wybierać napewno Jd zagościła by łąkach. :P

Dlatego lepiej się zastanowić. A części zaróno do prasy polskiej jak i zachodniej masz od ręki lub kwestia 1-2dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi, nie ma się co zachodniego sprzętu bać. Jeśli chodzi o części takie jak łożyska, łańcuchy to dopasujesz w każdym lepszym sklepie, a poważniejsza awaria to za pewne też bez problemu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

Spytam się o polską jak długo prasuje się hektar słomy czy wychodzi tak jak kostkującą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj