pawelJD

UTP Bydgoszcz

Polecane posty

pawelJD    17

Witajcie. Czy może się wybiera ktoś z użytkowników AF na tą bydgoską uczelnię? Ja na TRiL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siemanko ja studiuję na UTP w Bydgoszczy :P od pazdziernika zaczynam 3 rok zootechniki na wydzile hodowli i biologii zwierząt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja też się od października wybieram na TRiL ,czyli jest już Nas dwóch .

PS . A propos , był ktoś z AF na drzwiach otwartych WIM w dniu bodajże 28 kwietnia ?

Edytowano przez BartoszGorskiGorsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja byłem na drzwiach otwartych, ale mało z nich pamiętam, my z kumplami zwiedzaliśmy infrastrukturę i zacieliśmy się w windzie :lol: na TRiL idzie jeszcze moderator Pan @krolikNH, z którym wczoraj składaliśmy papiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mam pytanie może nie związane z tą uczelnią ale po co mam nowy temat zakładać więc czy jeśli pójdę na Zeotechnika na (Utp właśnie ) to czy mogę przejąć gospodarstwo czy muszę skończyć kierunek rolnictwo?

Ps Dopiero za 3 lata idę ale lepiej wiedzieć wcześniej ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zootechnika jest jednym z przedmiotów rolniczych, więc nie ma problemu. Gdzieś na stronie ARiMR była lista kierunków.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

O to dobrze :D Dziękuję za szybkie odpowiedzi ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Witam wszystkich. Mam takie pytanie.

Który kierunek polecacie bardziej? Rolnictwo czy technikę rolniczą i leśną? Być może znajdzie się jakiś student któregoś z tych kierunków, który zechce opowiedzieć co nieco?:D

Najprawdopodobniej wybiorę bydgoskie UTP, ale chętnie wysłucham ludzi z innych uczelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zależy czy lepiej wchodzą ci nauki techniczne i matematyczne, czy biologiczno - chemiczne.

Skończyłem rolnictwo na utp i z doświadczenia wiem, że jak ktoś nie lubił i nie znał nigdy dobrze chemii i nauk biologicznych to i tak siłą rzeczy w trakcie studiów stanie się w tych dziedzinach prawie ekspertem :)

Ja twierdzę, że rolnictwo dla osoby, która w przyszłości będzie prowadzić gospodarstwo jest lepszym kierunkiem niż tril.

Z dwoma kierunkami to niezły pomysł, bo znaczna część materiału się powtarza, jedynie zmienia się jego zakres. Oczywiście trzeba dużo więcej wysiłku włożyć w studiowanie dwóch kierunków równocześnie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

O, skoro już z absolwentem mam okazję zamienić słowo to tak z ciekawości. Ilu ludzi miałeś na roku? Bo z tego co się orientowałam jest bardzo dużo miejsc zawsze, i stąd dodatkowe nabory. A ile potem w rzeczywistości jest to nie wiem :D

A jaką specjalizację sobie wybrałeś?

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

Sorry że odejdę od tematu ale czy widzieliście w Bydgoszczy fale żółtych koszulek (byliśmy też na UTP) ? To może mnie widzieliście. 15-26 lipca. Banda kilkuset dzieciaków w żółtych koszulkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

O, skoro już z absolwentem mam okazję zamienić słowo to tak z ciekawości. Ilu ludzi miałeś na roku? Bo z tego co się orientowałam jest bardzo dużo miejsc zawsze, i stąd dodatkowe nabory. A ile potem w rzeczywistości jest to nie wiem :D

A jaką specjalizację sobie wybrałeś?

To ja Ci odpowiem za kolegę, bo nawet był ze mną w grupie :). Z tego co pamiętam miejsc było jak startowaliśmy 210, a chętnych coś koło 170-180. Skończyło o wiele mniej- niecałe 70 osób. Nasza specjalizacja to agronomia i agrobiznes. Do tego były jeszcze ochrona roślin oraz przetwórstwo i przechowalnictwo surowców roślinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Ja jestem na TRiL-u na UTP.Pierwszy rok mam za sobą.Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Edytowano przez ursusc914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Witam kolegę :) To teraz zniechęciłeś tymi statystykami trochę przyszłych studentów, ale nie jest aż tak strasznie, jak się wydaje. Najważniejsze to mieć trochę umiaru we wszystkim co się robi :)

Z tego co widziałem niższe roczniki miały łatwiej od nas (my byliśmy na jednolitych, oni mają dwustopniowe i stanowczo więcej wolnego czasu.

@pawiu16 w tym czasie na pewno nie widzieliśmy bo już dawno po obronie byliśmy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Ja jestem na TRiL-u na UTP.Pierwszy rok mam za sobą.Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 

I jak wrażenia? Podobało się? Ciężko? Ile osób zaczęło, ile skończyło ten pierwszy rok xD ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolkiwi    0

Witam kolegę :) To teraz zniechęciłeś tymi statystykami trochę przyszłych studentów, ale nie jest aż tak strasznie, jak się wydaje. Najważniejsze to mieć trochę umiaru we wszystkim co się robi :)

Z tego co widziałem niższe roczniki miały łatwiej od nas (my byliśmy na jednolitych, oni mają dwustopniowe i stanowczo więcej wolnego czasu.

@pawiu16 w tym czasie na pewno nie widzieliśmy bo już dawno po obronie byliśmy.

 

 

Zgadzam się tu z kolegą z roku....umiar do wszystkiego, ale jak ktoś chce dobrze bawić się i studiować w jednym czasie to na początek powinien zamieszkać w akademiku :). Na TRIL nie radzę nikomu iść, bo tam niczego nie nauczycie się. Warto iść na rolnictwo osobie, która posiada gospodarstwo z przyszłością, a tak ciężko i strasznie nie jest. Skończyłem ochronę roślin i twierdzę, że warto iść na UTP w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

I jak wrażenia? Podobało się? Ciężko? Ile osób zaczęło, ile skończyło ten pierwszy rok xD ;dd

Nie jest ciężko.Trudno powiedzieć ile osób skończy pierwszy rok.było nas około 20 studentów.Na pewno ktoś odpadnie ,ale to z własnej winy.Jest nas mało tak więc wykładowcy wszystkich znają.Tak więc uczestnictwo w wykładach się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A ktoś jeszcze wybiera się na kierunek rolnictwo? Znaczy został już przyjęty na studia stacjonarne ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Czy jest tu może jakiś student mechaniki i budowy maszyn? smile.gif Najlepiej taki, który orientuje się w rekrutacji na studia drugiego stopnia. Bo tak się zastanawiam czy uda się takie coś, że skończę inżynierkę z tril-u, a magisterkę właśnie na mechanice ze specjalizacją maszyn rolniczych. Bo wiem tylko tyle, że biorą pod uwagę ocenę z dyplomu. Dają też może jakieś punkty za kierunki spokrewnione czy coś? bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na stronie.

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj