pawelJD

UTP Bydgoszcz

Polecane posty

Maniaa    0

A jest tu może jakiś student biotechnologii ? :) Bo ostatnio chodzi mi po głowie ten kierunek i chętnie wysłucham każdej opinii :) I ciągle intensywnie myślę czy biotechnologia czy rolnictwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

po rolnictwie i tak nic szczególnego się nie dowiesz uwierz mi poznasz około 60 gatunków chwastów które będziesz musiała rozpoznawać po polsku i łacinie znać ich nazwy, żywienie zwierząt jest bardzo okrojone, szczegółowa uprawa to tak na prawdę podstawy produkcji roślinnej czyli to samo praktycznie tylko nazwa inna. Ale jak to się mówi ważne żeby papierek był czyli dyplom. Po rolnictwie praca hm jest masz gospodarstwo to spoko, jeśli nie albo sprzedawca nawozów albo praca w agencja typu arimr lub odr-y ale żeby tam się dostać musisz mieć znajomości lub rodzinkę. Straszne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0
Napisano (edytowany)

I jak tam maturzyści? Wybieracie się na UTP?

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Moja koleżanka studiuje na UTP zootechnikę i jest zadowolona :) Z przyjęciem raczej problemu nie będzie, bo na UTP przyjmują raczej wszystkich chętnych, tyle, że wiadomo pierwsza sesja = selekcja :D No i liczba osób się zmniejsza.. sporo :D No ale jak to lubisz i się przyłożysz to z pewnością dasz radę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Witam, witam..... :)

Ktoś z Agrofotowiczów wybiera się w tym roku na UTP na pierwszy rok ? :) Chwalić się tu ładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Rolnictwo na UTP to porażka, a tymbardziej dla osób po technikum rolniczym. Coraz mniej godzin, coraz większa olewka ze strony wykładowców. Tak oczywiście prawdą jest, że jeśli będziesz chciał się czegoś nauczyć to trzeba chcieć i samemu drążyć temat, tylko po co uczelnia skoro można samemu się uczyś, po co tracić kase na jakiś papier który mało daje. 4 rok jade i coraz gorzej... Np Dobrostan zwierząt - na katedrze mikrobiologiii????- powtórka z mikrobiologi i nic o dobrostanie, to jakaś kpina. i tu pytanie do absolwentów czy też tak było?

Wybór katedry do pisania pracy to też żarty. Wpisujesz sobie na karteczce na jakiej się chce katedrze pisać prace, ale to nie ma znaczenia bo i tak wybiorą za ciebie i wrzucą tam gdzie nie chcesz. Tak możesz się przenieść ale to graniczy z cudem i naraża cię na zło prowadzącego... Biochemia, mikrobiologia, botanika to mały pikuś obecnie, może kiedyś te przedmioty były straszne ale teraz są śmiesznie łatwe. Obecnie gromi ludzi ekonomika i organizacja ale też pewnie przeminie jak wszystko. Cieszcie się ćwiczeniami w laboratoriach zanim nastaną ćwiczenia niczym nie różniące się od wykładów. Seminarki na Katedre szczegółowej to pikuś, nie to co dawniej. Jedyny przedmiot który trzyma poziom to łąkarstwo i może jeszcze coś ale nie przypominam sobie teraz...o na katedrze melioracji i fizjologii roślin może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Z tym spinem to naprawdę lipa mieszkać w akademiku i żeby klubu nie było to masakra, to co na studiach robić uczyć sie?? he he sam mieszkałem na 2-gim pietrze nad spinem wpadło by sie kiedyś na piwko ale jak zamknęli to lipa, kosy za moich czasów, pierwszy semestr chemia nieorganiczna ,drugi semestr luzik, 2 rok biochemia pierwszy semestr drugi fizjologia roślin ale to były 2 semestry (szczególnie rudy wkurzający) po drodze były tez jakieś przeszkody ale zeby ekonomiki to był śmiech na sali a któż to tak kosi na tym przedmiocie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Przedmiot to ekonomika i organizacja rolnictwa a ciemiężca to sobczyński, podobno ludzie po kilkanaście razy próbują zaliczyć, jest bardzo zasadniczy i sztywno trzyma się swoich zasad. A co z dobrostanem zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber1990    0

powiedzcie mi czy na utp znajde cos zwiazanego z uprawa warzyw(kalafior, brokół,kapusta).Jezeli nie to gdzie byscie mi polecili studia zwiazane z uprawa tych roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Witam :) Mam pytanie do studentów, którzy już przeszli zielnik u nas :) Mianowicie, czy ktoś jeszcze z tu obecnych jest w jego posiadaniu? Bądź ma pojedyncze rośliny, bo brakuje mi jeszcze kilku gatunków z kilku rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam :)

właśnie studiuje na utp rolnictwo zaocznie. jestem na drugim roku (III semestr) 1-wszego stopnia.

co możecie mi powiedzieć na temat pracy inżynierskiej??

Bo mam właśnie możliwość zdeklarowania się już na pracę inżynierską u dr Szulca, gdyż robi jakieś doświadczenie na kukurydzy i burakach cukrowych, i w tym roku po zebraniu wszelkich danych udostępni je do pracy inżynierskiej.

i właśnie się tak zastanawiam czy nie podjąć się ze względu na te gotowe dane. ale z drugiej strony boję się że później może być tak że będzie jakieś ciekawsze i może prostsze tematy do opracowania.

co sądzicie o tym?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Szczerze to ja bym się nie podejmował tego, z uwagi na same dane. Co prawda jest punkt zaczepienia, ale trzeba uwzględnić inne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ktos z Was zatrzymał dla przyszłych pokoleń może opracowane ćwiczenia z biochemii?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Do studentów, którzy mieli tę przyjemność spotkać się z prof Koprem na biochemii :D

Czy ktoś słyszał o jakiś ulubionych pytaniach na egzaminie, coś coś :P

I jak to jest z zerówką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasperoo7    2

Biochemia. Hmm... ;)

My dostaliśmy chyba 16 czy 20 pytań. Po ich przeczytaniu nie wiedziałem w większości z nich o co w ogóle chodzi.

Na 2 coś tam wypociłem, bardzo (bardzo!) ogólnie. I zmieniłem taktykę. Miałem opanowany perfekt cykl Krebsa, mocznikowy, oddychanie komórkowe i coś tam jeszcze- po prostu podstawowe zagadnienia z biochemii. I napisałem po prostu to co umiałem, mimo, że nie było to związane z pytaniami. Zamalowałem szczelnie chyba 5 stron A4 i skończyłem z oceną 3,5. Technika całkiem udana. Niektórzy mieli ściągi o długości prawie 4 metry po rozłożeniu. To był hardcore. Ale mnóstwo ludzi oblało.

Teraz czekam na obronę inżynierki. Wczoraj oddałem jako pierwszy na wydziale. :P

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Opowie ktoś o UTP? O Zootechnice może? A może ktoś się wybiera właśnie tam? Bo ja się wybieram. Już papiery złożone i przyjęte. Idzie ktoś?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja jestem ostatnim rocznikiem TRiLu właśnie z Wydziału Mechanicznego. Na mechanikę idź śmiało, fajne studia i pewna praca. Większość przedmiotów mieliśmy takich jak mechanika, a "branżowe" w naszym zakładzie. Na początku ciężka jest matma i fizyka, ale nie warto rezygnować, bo później jest już z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslanek    0

moja znajoma skończyła zootechnikę ze specjalnością gospodarka łowiecka, bardzo ją wciągnęły te studia, teraz urodziła dziecko, ale myślu o doktoracie, mogę podpytać, co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj