Zaloguj się, aby obserwować  
czaro411

Case JX 90 czy Farmtrac 690dt?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KarolT25    41

Case :)

 

Case :)

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wyczerpujaca wypowiedź :P

Zważywsz na fakt iż w serii Jx można zamówic rewers EH myślę że byłby lepszym rozwiązaniem niż mechaniczny w Farmtracu...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyktator    0

Kolego @Karolt25 uzasadnij swoją wypowiedź, dlaczego to właśnie Case jest lepszym wyborem do ładowacza czołowego?

Edytowano przez Dyktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Szersze opony na przodzie,posugerowałem się tym że po prostu Case to lepsza firma niż Farmtrack ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

pewnie ze case wogole nie ma sie nadczym zastanawiac no chyba ze jedyne kryterium to cena farmtrac to zlepek roznych firm a najlepszy jest motyw z kabina robi ja jakas zawodowka na praktykach no silnik perkinsa niby plus bo muj sasiad majacy to cudo mowi ze malo pali ale co po silniku jak reszta badziew np rewers zeby zmienic kierunek jazdy trzeba sie zatrzymac i dopiero ze zgrzytem przezucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Przy każdym traktorze z mechanicznym rewersem powinno się zatrzymać i dopiero wtedy zmieniać kierunek jazdy (to nie rewers elektro-hydrauliczny czy hydrauliczny że podczas jazdy możesz zmieniać kierunek bez zatrzymywania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

pewnie ze case wogole nie ma sie nadczym zastanawiac no chyba ze jedyne kryterium to cena farmtrac to zlepek roznych firm a najlepszy jest motyw z kabina robi ja jakas zawodowka na praktykach no silnik perkinsa niby plus bo muj sasiad majacy to cudo mowi ze malo pali ale co po silniku jak reszta badziew np rewers zeby zmienic kierunek jazdy trzeba sie zatrzymac i dopiero ze zgrzytem przezucic

Po pierwsze rewers nie zgrzyta bo jest synchronizowany i wcale nie trzeba się zatrzymywać, dźwignia od rewersu chodzi leciutko i jest w dobrym miejscu przy kierownicy. A case to bardzo mała kabina. W farmtracu masz sprzęgło włączane elektrohydrauliczne. Do tego farmtrac jak na swoje wymiary jak rozstaw osi jest bardzo zwrotny. A w kwestii opon też można wziąć szersze ja w swoim mam 370 z przodu to i tak są szersze niż w sąsiada NH tl90A gdzie ma bodajże 11,2 w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

pewnie ze case wogole nie ma sie nadczym zastanawiac no chyba ze jedyne kryterium to cena farmtrac to zlepek roznych firm a najlepszy jest motyw z kabina robi ja jakas zawodowka na praktykach no silnik perkinsa niby plus bo muj sasiad majacy to cudo mowi ze malo pali ale co po silniku jak reszta badziew np rewers zeby zmienic kierunek jazdy trzeba sie zatrzymac i dopiero ze zgrzytem przezucic

 

 

Czytają takie posty nie wiem czy się śmiać czy płakać, przecież ten co to napisał nawet nie wie jak się powinno używać mechanicznego rewersu :blink: Pewnie jeszcze sprzęgła nie wciska do zmiany kierunku rewersem :lol: stąd te zgrzyty...

 

Jeździłem trochę FT 690DT i nie zdarzyło mi się żeby rewers zazgrzytał, jedynie zdarzyło mi się tak raz w 675DT ale to z pośpiechu

 

Autor tematu niech sam lepiej zdecyduje co lepsze.

Farmtrac na pewno będzie tańszy, ma lepszą skrzynie (24x24) (case - 12x12)

FT też ma większą kabinę, pojadą 2 osoby, w Case jest to mało prawdopodobne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

spokojnie kolego rozluznij zwieracze tylko wyrazilem swoja opinie nie wiem jak kto tam jezdzi ale slyszalem co sie dzieje jak ladowal bele no i zapytanie bylo ktory lepszy do tura i jak bys nie zachwalal swej maszyny to kazdy sie zgodzi ze case z elektohydraulicznym rewersem i mokrym sprzeglem bedzie wygoniejszy w pracy i napeno dluzej poslozy moze kabina i odrobine mniejsza ale n ie rozumnie to pliot na plou jest ci potrzebny czy do kosciola chcesz smignac z rodzina pochwalic sie maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

 

FT też ma większą kabinę, pojadą 2 osoby, w Case jest to mało prawdopodobne....

 

Ale niestety wnętrze ma wykonane z tandetnego i trzeszczącego plastiku

podobnie jak Farmer czy Ursus <_<


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Do farmera i ursusa to nie ma co porównywać w farmerze praktycznie cała kabina to plastik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ale niestety wnętrze ma wykonane z tandetnego i trzeszczącego plastiku

podobnie jak Farmer czy Ursus <_<

 

Co ci znów trzeszczy ? Jeździłeś nim, ze twierdzisz że plastiki trzeszczą ?

Ja jeździłem dużo 675DT i na to uwagi nawet nie zwróciłem, bo nic nie trzeszczało... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

też poleciłbym Case, jak koledzy pisali masz możliwość wzięcia EH rewersu, co ułatwia i uprzyjemnia pracę z turem, kabina jest trochę mniejsza, ale bez problemu pojadą w niej 2 osoby, a nawet 3 się zmieszczą(my w troje jeździliśmy TD5050 bez najmniejszego problemu), wystarczy że doposażysz go w obciążniki na tylnych kołach i opony z przodu 360 i z tyłu 480 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

3 osoby ? Bez przesady, siedziałem w Case JX 90, a nawet go odpalałem.

I tam jak wejdą 2 osoby to będzie na scisk :blink:

Te 3 osoby to chyba jakieś dzieciaki po 10 lat :mellow:

 

Autor tematu i tak wybierze to co sam uwaza za lepsze dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

na serio jechały 3 osoby, ale nie powiem że było luźno, bo luźno nie było, ale się jechało,2 osoby ok 20lat i ja, lat 15... 2 osoby wejdą spokojnie, trzeba tylko umieć dobrze usiąść:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do farmera i ursusa to nie ma co porównywać w farmerze praktycznie cała kabina to plastik

Tylko że ta sama firma je produkuje ;)

 

Co ci znów trzeszczy ? Jeździłeś nim, ze twierdzisz że plastiki trzeszczą ?

Ja jeździłem dużo 675DT i na to uwagi nawet nie zwróciłem, bo nic nie trzeszczało... :unsure:

Niestety nie miałem tej przyjemności :D ale przyjrzałem się temu na targach (a ja już taki jestem że lubię się się poopierac, poprzełącac itp) i właśnie jakośc materiałów mi się jakos niespodobała bo poza tym niema się czego zabardzo uczepic :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ponad trzydzieści lat mam więcej jak 10 lat i w TD idzie spokojnie wysiedzieć godzinkę,kabina nie jest wcale taka mała,wydaje się tylko na tych dużych kołach że jest mniejsza,w farmtraku więcej miejsca nie widziałem-ciągnik mniejszy i proporcjonalnie kabina się wydaje większa.

to że ktoś wsiadł i nawet odpalił jeszcze o niczym nie świadczy.

ile taki farmtrak ma biegów w głównych prędkościach do prac-chyba też niewiele-to po co te 24,jak się na większości nic nie robi.

farmtrak jest konstrukcją młodą-może dobrą,JX,TD jest kontynuacją bardzo mocnej i sprawdzonej konstrukcji fiata.

farmtrak ma słabszy podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Przypominam pytanie autora "Który będzie lepszy do tura?"

 

Wiec po co porównywać udzwig podnośnika ? Skoro ten ciagnik ma w ładowaczu robić ? ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@Ursusc385teraz może robić w turze, ale może też robić w polu, jak na ciągniku jest tur to już nie świadczy o tym, że nic w polu ten ciągnik nie będzie robił, poza tym sam masz tura na ciągniku i co, nie robisz nic nim w polu na podnośniku, tylko w turze chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mam tura i ciągle praktycznie przy turze robi, czasem sie zapnie skrzynke, czy kosiarke ;)

 

Dużej różnicy pomiędzy nimi nie ma w udzwigu

Case - 3565kg

Farmtrac - 3100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Który ma grubszą przednią oś Case czy farmtrac?

W farmtracu masz oś taką jak w clasie axosie czy zetorze proximie, podobne carraro siedzi w fendzie ale nie wiem czy to tyko podobny odlew czy po prostu ta sama konstrukcja. Ta oś wygląda dość masywnie a co do case to nie wiem jak tam to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj