ursus17

Talerzówka do forrtery 9641

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus17    0

Zastanawiam się nad kupnem talerzówki ciąganej kverneland-a o szerokości 3,6m(36 talerzy) i nie wiem czy 95km da sobie rade. Jeśli macie może jakieś inne propozycje to bardzo chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Mój kuzyn ma agregat uprawowo-siewny talerzowy 3metrowy. Ciągnie go zetorem 8540 bez problemu. Może to jest lepsze rozwiązanie?

PS Niema u ciebie w okolicy podobnej talerzówki o której pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Właśnie nikt w okolicy nie ma takiej, bo wtedy bym pojechał i sprawdził. Agregat już mamy ale wujek chce talerzówkę. Skoro 85km daje rade z agregatem upr-siew to nasza forrtera spokojnie powinna sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bierz jakąś kompaktową bronę, nie cofaj się w technice rolnictwa ;) taki sprzęt ma o wiele więcej zastosowań. Do tego ciągnika optymalnie będzie 2.5-2.7m, ale 3m też powinien dać radę.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

na agregat talerzowy z wałem 3m Unii zapotrzebowanie na moc to 120KM ja mam 110KM i obawiam sie że sobie nie poradzi w agregacie talerzowym


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Agregat potrzebuje zdecydowanie więcej mocy. Sam już nie wiem dokładnie co mam robić. Myślałem, że będzie to łatwa i przyjemna decyzja a tu zapowiada się na dłuższe główkowanie:) Nasze ziemie nie są zbyt ciężkie, ale nie chce tez żeby ciągnik miał za ciężko i żeby ziemia była dobrze uprawiona. Może lepiej byłoby kupić mniejszą ale szybciej i głębiej uprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to 2.5m i problem z głowy! do czego ma byc uzywana?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Sama brona talerzowa to do 3 metrów ale agregat talerzowy to myślę że max 2,70


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Ma być używana do uprawy pożniwnej i mam zamiar kupić elektryczny siewnik do poplonów, ponieważ jesteśmy w programie rolno środowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

talerzówka musi miec predkosc, wiec jesli obawiasz sie ze z 3m nie da rady, to bierz 2.5/2.7m, siewnik poplonów i jazda! ;)

z nówek krajowych polecam Burego, Expom, Grano, Brodnica, Mandam


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

witam ! ja ciagam case-m takim 95 km talerzowke 2.80 ciagana na kołach i do tego podczepione brony zawieszane 3 pola, talerze mam z przody uzebnione z tyłu glatkie i jakos smigam z nia ale na piachu jak wlezie w ziemie po uszy to ciagnik ma co robic :) ta co ty chcesz kupic to chyba troche za duza bedzie :) moj sasiad ciaga 3 m kvernelanda jASKEIM 110 KM I daje rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a nie zastanawiałeś się nad gruberem???do tego Zetora zapniesz 2,6m razem z siewnikiem poplonów, rozwiązanie o niebo lepsze od talerzówki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

po gruberze szybciej pole sie zaperza ;/ robiłem tez gruberem kiedys nie polecam ;p

talerzowka robi to lepiej od niego i nawet jak jest wieksza słoma to bardziej ja zetnie

Edytowano przez reset1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

reset1990, jest dokladnie na odwrót. Po talerzowce bedziesz mial jeszcze wiecej perzu jesli masz zaperzone pole.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

dokładnie, sam wymieniłem talerzówkę na grubera, bo talerzówka tnie wszystko i jest zielska coraz więcej, a gruber wyciąga na wierzch i wysusza perz <_< wiem co mówię, użytkowaliśmy talerzówkę 10 lat i jak perzu nie było nigdy to ostatnio co rok trzeba pryskać tak ok 2ha, bo pole całe zielone jest ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

I ja się przymierzam do zakupu agregatu talerzowego. Wybieram pomiędzy Staltechem a Grano. Chce kupić tę wersję bez hydropaka - obaj producenci oferują takie, wtedy agregat jest troszkę dłuższy i pewnie mniej się zapycha. Staltech w takim wariancie w standarcie oferuje talerze 510 (większe za dopłatą) a Grano 560. Jaką wielkość talerzy wybrac? Agregat ma pracowac z Forterrą 95. Myslę o 3metrowym (obaj producenci podają zapotrzebowanie od 90km), w razie trudnosci w polu złoże boczne talerze jak do transportu. nie wiem tez jaki wał wybrać, packer czy rurowy, do uprawy sciernika rurowy by wystarczył ale pewnie trochę tez bede nim uprawiał pod siew, a wtedy packer byłby lepszy...Co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

3m bedzie za duza na małą forterre. tak mi sie wydaje. talerzowka musi miec predkosc. 2.5/2.7m bedzie ok.

 

podstawowe pytanie, jakie masz ziemie? lekkie? - rurowy, cięższe? packer.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Myślę, że 95km śmiało powinno dać radę z 3m albo i większą talerzówką. Ja do ciągnika 100km biorę 3m ale to ze względu na szerokość transportową, jeśli na to bym nie zwracał uwagi to bym brał 3,6m spokojnie. Do tej pory na ziemiach średnich robiłem Zetorem 7211 z talerzówką akpilu 2,4m z wałkami strunowymi i spokojnie na 4 szosowej w polu się robi. Trzeba było tylko dociążyć przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

powodzenia :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Zależy jaka talerzówka, ja mam polską o szerokości 3m, lekka i ursus 385 4 polową nie ma żadnego problemu, a sąsiad ma 3,2m jakąś zachodnią, bardzo ciężką to zetorem 16145 4 polową i było ją czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Co w tym smiesznego ?

Przeciez talerzówka idzie duzo lzej niz gruber.

Talerzówka 3.2m bylaby idealna :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Ja to nawet zetorem 7211 piątką szosową talerzówkę 4 m ciągnąłem po ściernisku :rolleyes:

Tylko że talerze nie dotykały ziemi :D


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Powiem nawet więcej. Mój wujek robi Zetorem 7245 nową talerzówką 3m ze Staltechu z wałem rurowym, bo z packerem nie chce podnieść. Nie wiem jak mu to wychodzi bo nie widziałem. Ja już od wielu lat robie zestawem 7211 + talerzówka 2,4m podorywkę i uprawę przedsiewną i wszystko jest ładnie zrobione. A prawda jest taka, że talerzówka potrzebuje mało mocy w porównaniu z innymi maszynam i głównym problemem jest udźwig a nie ciągnięcie po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

odświerzę temat jakie ciągacie talerzówki swoimi proximami 80-90 km ja osobiście szukam ciężkiej talerzówki najlepiej pół zawieszanej o szerokości roboczej 2,2-2,5 metra z wałem na cięzkie gleby 2-3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 18.07.2011 o 14:06, paul7 napisał:

Mój kuzyn ma agregat uprawowo-siewny talerzowy 3metrowy. Ciągnie go zetorem 8540 bez problemu. Może to jest lepsze rozwiązanie?

PS Niema u ciebie w okolicy podobnej talerzówki o której pisałeś?

Agregat jest zawieszany czy półzawieszany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj