Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez zbyszekbrzuze
      Witam. Znalazłem niedrogą rivierke, już prawie shandlowana. Byliśmy z kimś, kto trochę się zna na tym, a on stwierdził, że jest warta uwagi. No i tak:
      Co Wy Agrofotowicze powiecie o tym modelu? -Psuje się jakoś specjalnie?
      -ogólnie jakieś inne wskazówki...
      Tylko proszę mi tu nie pisać jakiś bzdur, że lepiej JD albo Krone, bo naszego gospodarstwa nie stać na taki zakup, a ta jest w super stanie i blisko. Ma dwa podgarniacze pokosu. Ja już wszystko przeczytałem co polecacie, a teraz chce się dowiedzieć o tej prasce! Pytam tylko posiadaczy takiego sprzętu!
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Problem taki jak w temacie. Prasa lancuchowa,posiada mechaniczne zamki ale przy dobijaniu beli klapa uchyla się ok 7 cm i przy zwijaniu siana bądź suchej krótkiej słomy gubi material. Nie można porządnie robić beli. Niby jest prosty system regulacji bo z obu stron jest naciąg sprężyn odpowiadający za zgniot/uchylanie komory,ale regulacja w obie strony nic zbytnio nie daje. Wygląda na to że wszystko zależy od tego co się prasuje bo np w trawie nie ma tego problemu. Komora też się uchyla ale materiał jest na tyle wilgotny i że nie wypada tyłem. 
      Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?
    • Przez AirSoftowiec96
      W tym roku planujemy z ojcem przerzucić się z kostek na baloty. Prasy potrzebujemy na areał 20ha, rocznie będzie belować około 150 bel słomy i 50 siana. Współpracować będzie z ciągnikiem zetor proxima 85+.  Kwota jaką możemy przeznaczyć to około 10-15tys zł. Niestety nie mamy kompletnie doświadczenia z tego typu prasami, więc nie bardzo wiemy czego szukać. Myślałem nad prasami walcowymi welger rp 12, deutz fahr gp 2.3 lub Gallignani  ale poczytałem trochę forum i wywnioskowałem, że walcowe nie nadają się do słomy. Jaką prasę polecacie? Coś z pasówek czy jednak walcowa da radę przy takim użytkowaniu?
    • Przez Ambitny657
      witam, kupię nowa prasę do 80 tys brutto? będzie robić sianokiszonkę oraz słomę, nie chce stałokomorowej. wie ktoś coś ?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      Co kilka bel prasa, a dokładnie jej nóż nie odcina siatki? Jak się pozbyć tej usterki? Naostrzyć? Coś poddać regulacji ???
      Jak się wysuwa noże (do cięcia zielonki) w tych prasach?? (Fusion, Fusion 2, f540 )
      Dodam, że noże na Manual potrafie wysunąć, ale jak podniosę podłogę i przestawię na Automat to noze się schowają :// Dobrze, by było gdyby balot był rozdrobniony
      Wrzucam zdjęcie sterownika dla atencji

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.