Sikorski127

Ciśnienie oleju silnika w Bizonie

Polecane posty

kamil70602    0

Tak sprawdzałem innym manometrem. O który zawór ciśnieniowy chodzi ten w kadłubie silnika od strony filtra oleju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak ten pod filtrem na klucz 34 .Wykręć i sprawdź czy grzybek nie jest uszkodzony.Jak w porządku to wkładaj grzybek sprężynę i sprawdź ile w śrubie masz podkładek.jak jedna to wkładaj od razu 3 podkładki 6 albo grosza razy 3 i sprawdź czy się podniosło tak żebyś nie przekroczył 4,5 bo rozwalisz magistralę olejową. :D

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil70602    0

Grzybek i sprężynę wymieniałem na nowe i podkładałem 3 podkładki ale ciśnienie się nie zmieniło. Na chwile zakręciłem zawór który odcina obieg oleju do chłodnicy i wtedy ciśnienie troche wzrosło, ale to zrobiłem tylko dla sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

 

 

 

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

 

 

 

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Mam pytanie odnośnie tego zaworu ciśnieniowego a mianowicie czy da się do niego dostać bez wymontowanie miski oleju czy może chodzi o ten w filtrze oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

 

 

 

 

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Mam pytanie odnośnie tego zaworu ciśnieniowego a mianowicie czy da się do niego dostać bez wymontowanie miski oleju czy może chodzi o ten w filtrze oleju?

Zawór masz za filtrem olejowym zaślepka na klucz 34 a nie na filtrze.

@kamil70602 musisz silnik podnieś do góry i postawić na klockach koło 20 centymetrów bo nie wyciągniesz miski albo wywalić silnik na tył kombajnu tylko blachy się pogną.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Gdzie można kupić ten grzybek i sprężynę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy da sie podrzucić zdjęcia jak to zrobić? mam cisnienie oleju na rozrzanym ok 2 atm i troche mnie to niepokoi a bizon dopiero co kupiony. Ten facet mi mówil ze miał niskie zawsze od kiedy go miał i ani nie kopci ani nie bierze oleju. czy to ma wpływ tylko na ciśnienie oleju czy jeszcze na cos ten zawór redukcji ciśnienia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam. Ja w tym roku tez nabyłem bizona. Po paru drobnych awari doszło i do zwarcia wiazki kabli elektrycznych i straciłem wszystkie wskazniki kosiłem na oko bo nie było czasu bawic sie z kablami :huh: i to był blad bo padła pompa wody tzn zcioł sie klin i wentylator sie krecił a pompa wody raczej nie i troche sie zagotował :( i tak na poczatku cisnienie oleju było ok 3 na tym "zegarku" na zimnym silniku a dzis po naprawie wiazki i uruchomieniu zegarów wymianie paru czujników na nowe wyszła tragedia :blink: na wskazniku cisnienia oleju nawet po dodaniu gazu ledwo lwdwo cisnienie skoczyło na "1" :o po wkreceniu manometru w miejsce czujnika pod ta "banka" od zegara to wskazowka tyle ze sie oderwała od zera :( i teraz tak oleju nie zmieniałem bo jeszcze "bajki był" filter oleju wymieniłem bo był przypchany... da sie jakos to poprawic wymiana pompy oleju czy tego zaworu cisnieniowego czy silnik jest juz szrot i tylko kapitalka poprawi jego kondycje a moje samopoczucie B) bo na jakes 25godz koszenia to i ze 4-5l oleju wzioł (turdus). Dodam ze jestem juz po zniwach ale rok szybko minie i znow trzeba bedzie w pole a tu kicha wiec trzeba za wczasu myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

No nie bo dzis nie miałem na to czasu ale jutro od tego trzeba zaczac chyba bo koszt nie wielki wzgledem remontu silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wywal silnik z kombajnu i rozbieraj.Jak nie pękła rurka od magistali olejowej to padła pompa ale zerknij do panewek.Ale prędzej kapitalka i na taki przebieg roczny to dożywocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podłącz inny zegar zamiast czujnika i będziesz wiedział czy masz takie ciśnienie czy czujnik się pierdzieli czy zegary fałszują ale żeby osiągnąć 6 atmosfer w bizonie to silnik musi przejść kapitalkę konkretną.Podepnij zegar mechaniczny i będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

witam,

 

a ja nawiąże troche do postu powyzej.

Kupilem bizona Z056, silnik SW-400 i ciśnienie na pełnych obrotach ma ok 5-6 atm ?!

Czy to nie za duzo?

Przy mniejszych obrotach spada na 3-4.

Dodam że olej to Platinum Ultor 20w-50, i są zamontowane nie 2 tylko 4 chłodniczki oleju.

Dzis zauwazylem ze na rurka odchodząca od filtra olejowego na łączeniu przecieka, moze to uszczelka a moze wina tak duzego cisnienia?

Czy mam sie czym martwić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

ile mi potrzeba oleju do pełnego stanu? mój stan jest oznaczony białą kreską.

 

post-166825-0-44916500-1472280400_thumb.jpg

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki8911    0

Witam mam taki problem mianowicie w bizonie po zamknięciu chodniczek ma 5 atm. Gdy otworze zawór na chodniczki to ciśnienie spada na 2.5 atm.

Ma ktoś propozycje co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Ja mam trochę inne pytanie.  Na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach mam ciśnienie delikatnie poniżej 3 A już zaczyna migac mi czujnik  spadku cisnienia. Czy ten czujnik można jakoś regulować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj