Gość dominik55

Ciągnik Sam

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość dominik55   
Gość dominik55

Witam :)

Chciałbym żebyście napisali czy polecacie kupić ciągnik sam,czyli samoróbkę.

Ile to ma koni,Jak się sprawuje,Jak z paleniem i itd.

Proszę jak możecie to odpowiedźcie,bo rozglądam się ostatnio za taki czymś.

Pozdrawiam,Dominik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

To wszysto zależy od części z jakiego pojazdu zostały zamontowane i to wszystko również zależy od wykonania lecz ciągnik sam to mi sie wydaje że lepiej coś kupić produkcji fabrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

A do 5000zł jakiegoś fabrycznego znajdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

W malinach 28ar i za stodoła na ogrdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

zależy co ma robić w tych malinach i ogrodzie jeżeli do przywiezienia trawy to się nadaje ale jeśli masz nim uprawiać ziemi to nie polecam wiem bo mam dwa ciągniki i dwa samy + truj kołowca wsk i każdy robi to do czego został zrobiony. Silnik możesz mieć od 6km do około 100km ale ciągnik to ciągnik i to bym ci polecał a za 5 tyś możesz znaleźć jakiegoś T-25 c-328 a nawet C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam esa 12 i obrabiam nim hektar pola i myślę wiecej ale jak kolega wyżej za 5 tyś możesz jakiegoś ruska wytopic a moim zdaniem bedzie lepszy od esa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

On by pracował przy uprawie malin,opryskach malin,zworzeniu ich, do lasu itd.

Ale ten T25 to go jakoś często widzę na googlach w grafice :)

To co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Lepiej dołożyć kasy i kupić jakiś ciągnik nie sam. choćby i bez prawa rejestracji. Może jakiś rusek. c-328 , c-4011. W ciągnikach sam przeważnie nie masz wyjścia na wałek a do opryskiwacza, podejrzewam że w malinach to i do glebogryzarki będziesz używał może i do jakieś kosiarki do trawy. We wsi co prawda jeden ma ciągnik sam z wyjściem na wałek ale są one większe niż w ciągnikach i każda maszyna z wałkiem szybciej się zużywa mówiąc delikatnie. Ja ajak koledzy polecam Ci ciągnik seryjny a nie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary97    2

Na początek kup taniego ruska jest on tani w utrzymaniu, do silnika wlejesz superolu raz na 2-3 lata, to git maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Jak pewnie wiesz Ja miałem Sama z silnikiem S-15 Andoria, ten silnik naprawdę mało pali, jest bardzo wytrzymały, miałem go od 1986 roku i nie miał remontu kapitalnego, nie brał oleju, palił w największe mrozy, ale ma też swoje minusy często brakuje mu mocy, orka to istna męczarnia. Wałek zawsze można dorobić ja chciałem do swojego zrobić ale udało się sprzedać ;) ale oczywiście tego żałuję bo byłby idealny do lekkich prac ze względu na spalanie. Ale i tak proponuję Zetora 25, jak będziesz chciał coś wiedzieć to pisz na Pw ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Lary97- Właśnie, szukam jakiegoś ruska, ale na razie, nie mam pieniążków, niedługo będą. ;)

Wojtek- Kupił bym od Ciebie tego zetorka, gdyby były do niego części, ale u mnie w malinach z opryskiwaczem i gleobryzarką dostał by i czasami mocy by mu brakło, ale jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian323    0

Wojtek1693 wojtek tem mam zetora tylko czeka mnnie remont silnika dokladnie wal i panewki oraz pompa wtrystkowa masz jakies namiary lub jakies rady z tym zwiazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj