Skocz do zawartości
mickas092

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Polecane posty

barthez96    1

Pytanie. Gdzie na stronie UP mogę znaleźć do jakiej grupy jestem przypisany by odczytać to z planu zajęć ?

mickas092    325

Dowiesz się tego jak pójdziesz na zajęcia - na wirtualny dziekanat nie zalogujesz sie bez numeru indeksu ;) A tam są takie rzeczy wypisane :)  Ewentualnie telefon do dziekanatu ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Fugeo    9

Siemka, ja obecnie studiuję na trzecim roku techniki rolniczej i leśnej specjalizacja to technika motoryzacyjna i energetyka - jeśli ktoś ma jakieś pytania to śmiało pisać. :)

eheskey    2

Pozdrawiam kolegów kończących studia rolnicze, ja jestem absolwentką tego kierunku ;)

Miło. Ja też po studiach rolniczych. pozdrawiam

Polecacie UP w Lublinie ? Na jakie kierunki najlepiej zwracać uwagę a których unikać :P

Bo zastanawiam się nad tą uczelnią a także Politechniką i UMCS :D

kamil96    36

Witam, w tym roku kończę technikum rolnicze i mam zamiar pójść na studia do UP. Chciałbym aby ktoś kto studiuje lub jest już absolwentem doradził mi jaki kierunek wybrać związany z rolnictwem. 

kamil96    36

Jeżeli skończysz technikum to rolnictwo nie będzie dla Ciebie problemem.

Ale mam taki zamiar żeby studiować zaocznie tak przynajmniej mam w planach, a jak będzie to się okaże.

kamil96    36

Na jaki kierunek zapisać się na UP w Lublinie? Jestem absolwentem Technikum Rolniczego z dyplomem Technik Rolnik i  czy dalej poszerzać wiedzę na kierunku Rolnictwo czy lepiej wybrać np. inżynieria rolnicza i leśna dzięki której będę miał doświadczenie w podobnej dziedzinie?

TRiL, czyli technika rolnicza i leśna to kierunek bardzo przypominający mechanikę i budowę maszyn na politechnice. Jeśli ktoś lubi maszyny, dużo liczenia i wiąże swoją przyszłość z rolnictwem od strony technicznej, to polecam. Jeśli natomiast chce mieć wiedzę praktyczną o rolnictwie, jak porządnie uprawiać i tak dalej, to zdecydowanie rolnictwo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez l3ind
      Witam. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie chodzi mi o wybór studiów na ktróry teoretycznie mam jeszcze ponad rok ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie. Chciałbym pójść w rolnictwo gdyż od małego wychowuje się na wsi i jest to po części moją pasją lecz martwi mnie to iż nie jest to właściwa decyzja. Obszar gospodarstwa które chciałbym przejąć i rozwinąć to ok 10ha z czego tylko 1/3 to dziwerżawa i tu mam największy problem gdyż przy większym areale nawet bym się nie zastanawiał. Z maszynami nie ma problemu gdyż mój dziadek prowadził to gospodarstwo hobbistycznie i nie powiększał areału a maszyny są można powiedzieć aż nazbyt wystarczające i na obecnym areale nie mają zbytnio co robić. W ostatnich dwóch tata w pełni przejął gospodarstwo i od tego czasu produkcja zbożowa przynosi dużo większe zyski niż przed laty. Każą wolną chwilę staram się pomagać w rolnictwie i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość ale boje się że przy obecnym areale może być to zbyt ryzykowne. Co byście doradzili? 
    • Przez wojtek554
      Witam,
      Piszę pracę inżynierską związaną z eksploatacją maszyn rolniczych. Uprzejmie proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Ankietę proszę wypełnić w oparciu o dane dotyczące maszyn takich jak: pługi, brony talerzowe, agregaty uprawowe, agregaty do uprawy bezorkowej, gdyż to właśnie na tych maszynach skupiam się w swej pracy.  Ankieta powinna zająć maksymalnie kilka minut.  Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony na wypełnienie czas. W razie niejasności proszę pisać.
      https://goo.gl/forms/QVgTL26I4lip7Spm1
    • Przez Kasia_85
      Witam, czy posiadając studia licencjackie z turystyki międzynarodowej posiadam kwalifikacje, aby przekwalifikować się na rolnika? W ustawie jest zapisane, iż turystyka wiejska daje taką możliwość, zastanawiam się, czy turystyka międzynarodowa również? I czy 10 lat doświadczenia w pracy w rolnictwie, ale w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce, również daje mi możliwość przekwalifikowania się na rolnika? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 
    • Przez Dawid0510
      Witam 
      Jestem na pierwszym roku studiów na mechatronice, ale zastanawiam się czy nie przenieść się na Mechanike i budowę maszyn.
      Bo na mechatronice większość to jest elektronika , a na mechnice praktycznie sama mechanika. Osobiście bardziej się interesuje mechanika Lecz nie wiem czy po mechanice później znajdę pracę. Z góry dziękuję za odp.
      Chciałbym póxniej pracować w serwisie tylko po którym kierunku jest większa możliwość.

• Przez Denis1997
      Jest tu ktoś kto się wybiera na studia niestacjonarne do UP Wroc , kierunek- rolnictwo ?