Skocz do zawartości
mickas092

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

emulegator    207

Witam kolegów , ja też dostałem sie na Up na rolnictwo dzienne , składałem też na geodezje i kartografie ale było strasznie dużo chętnych. Bedę składał papiery na akademik, a jak nie to dojazdy pociągiem. Mam też pytanie do kolegi który mieszaka w akademiku :jak tam jest , czy w miare czysto , jak ludzie i jak z cenami.Aha i czy sam sobie gotujesz czy cz chodzisz po knajpach ??

Edytowano przez emulegator

mogardo    14

Ja studiuje na WIP-ie TRIL 4 rok od października i juz 3 lata mieszkałem na Felinie i do końca ta pozostanie,tez miałem mieszane uczucia odnośnie akademika ale pierwsze pół roku to pieknie weryfikuje(pozytywnie),dość czysto(zależy które pietro),ogolnie ceny ok(250 3osobowy,320 2 osobowy,360 jedynka),kuchnia na każdym pietrze. Jak coś wiecej chcesz wiedzieć to pytaj:) no i oczywiście wybieraj Broadway :D pozdro

Kuba1993    8

deutazfahr widzę ze z okolic Łukowa jesteś :D nie daleko mam do Łukowa, też się wybieram na rolnictwo, tylko wiecie, chce i postudiowac i się czegoś nauczyc, nie chce iśc tylko dla papieru, podejrzewam, że na dziennych się więcej nauczę, co o tym sądzicie?

ile mamy osób na AF z UP w Lublinie, dzienne?

Pozdrawiam, w tym roku maturaaa.

kuba1993

""chce i postudiowac i się czegoś nauczyc,""

gwarantuje ze po pierwszym zaliczonym roku będziesz chciał tylko postudiować he he

tak przy okazji matura to bzdura he he

U mnie na roku było około 150 osób. Dużo przeniosło się na początku na zaoczne. Trochę odpadło po pierwszej sesji. Teraz są 4 grupy czyli mniej jak 120 osób. Z dostaniem się nie będzie problemu. U mnie przyjęliby więcej ale nie było już chętnych.

Kuba1993    8

ile muszę miec z rozszerzonej biologi i chemii, żeby się dostac bez obaw? ale generalnie fajni ludzie są na UP w Lublinie? sporo tam ludzi od mnie z LO, to z gim się wybiera, albo już nawet tam studiują.

Domyślam się, że skończy się na "studiowaniu" :lol: :lol:

Edytowano przez Kuba1993

mogardo    14

a powiem Ci ze maja podrożeć tam gdzie remontuja pietra wiec teraz chyba 3 i 4 :) mowie o Broadwayu oczywiście. Reszta ma być bez zmian

chomik111    18

witam kolegów no i jedną koleżankę z UP z zwłaszcza z rolnictwa:) widzę sami nowicjusze można by rzec... ja zaczynam 5 rok na agronomii i jestem już jakby na wylocie .... ogólnie nie ma się czym przejmować Matura to bzdura a studia jeszcze większa:) :) jeden wielki pic na wodę fotomontaż wszystko jest do przejścia czy na dziennych czy to na zaocznych... z każdym wykładowcą idzie się dogadać tylko odpowiednio trzeba go podejść..

co do mieszkania to mieszkam na miasteczku w eskulapie od samego początku i jestem bardzo zadowolony trochę drożej niż na felinie ale za to wszędzie blisko na uczelni 5 minut lekkim spacerkiem, kluby , bary, wszystko pod ręką wychodzisz z akademika i już jesteś można powiedzieć na imprezie jak jest ciepło...

Pozdro dla wszystkich i powodzenia na naszej kochanej alma mater:)

undergrand    0

oo widzę kolegę z Trola :P

Tylko że ja dopiero 1 rok skończyłem.

Może się dowiem czegoś o 2 roku, do kogo lepiej iść na ćwiczenia, a kogo unikać.

Jak na moje oko to zależy na kogo się trafi

Jakub1221    0

Witam przyszłych rolników pierwszego roku na UP :) Proponowałbym jakieś spotkanie integracyjne :) Chętni niech się odzywają. Numer gadu podany albo niech pisza tutaj :):) Pozdrawiam

Marta1    0

hej :) ja również od października rozpoczynam swoją edukacje na kierunku rolnictwo. fajnie, że nie jestem jedyną dziewczyną w tym gronie :lol:

Jakub1221    0

Witamy koleżanki w gronie przyszłych studentów :) Mam nadzieję, że jesteście za jakąś imprezką integracyjną ? Dwóch chętnych już mamy :)

Jakub1221    0

No witam nowych kolegów i koleżanki oczywiście ja również zaczynam 1 rok rolnictwa na UP. To kiedy ta impreza :D?

Pewnie po połowie września :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez drillw
      Uwaga, będzie obszernie

witam. w tym roku skończyłem liceum ogólnokształcące o profilu mat-fiz. maturę zdawałem podst.+ rozszerzenie z matmy i angielskiego.
      teraz zastanawiam sie nad jakimiś studiami. zainteresowania mam typowo rolnicze, ale też techniczno-mechaniczne, że się tak wyrażę. i mam teraz spory dylemat jakie studia wybrać. rodzice namawiają mnie na agh (jestem z woj. małopolskiego) lub na politechnike Krakowską. na tych uczelniach to pasowały by mi takie kierunki (rodzice też mi to proponują) jak Mechanika i Budowa Maszyn, albo Mechatronika, lub Inżynieria Akustyczna( to tak jeszcze sie waham).

Maturę zdam bez problemu( o ile z polskim coś sie nie wydarzy, ale może nie). z matmy podst. może 90-100% ang. podst. 80-90%, rozszerzenia ok 40-50%--w tym roku matura rozszerzona była z w razy trudniejsza niz2
      rok temu. więc nie tak źle.

ale mnie osobiście ciągnie do rolnictwa, do gospodarstwa. chciałbym mieć gospo swoje, ale czy to obecnie opłacalne?
      Marna cena mleka, drogie pasze, itp.

jeśli chodzi o gospodarstwo to nie musiałbym wszystkiego zaczynać od zera. mam ciągnik( c330, ale zawsze coś) i parę maszyn do zielonki( rotacyjna, taśmówka,zbierajaca,no i inne duperele pług, kultywator, itd.) pola,czyli łąk mamy 3ha( jak na Małopolskę, prawie Podhale, to tak średnio). w mojej wsi raczej nie ciężko o dzierżawy, aktualnie domowe gospodarstwa kończą działalność, obecnie gospodaruje co dziesiąte domostwo, więc pole by się znalazło. we wsi prócz jednego gospodarza większego(ok 100 sztuk bydla), jest kilku mniejszych(10 sztuk) a reszta łąk zostaje odłogiem. ale najważniejsze pytanie czy warto inwestować w rolnictwo w takiej sytuacji?

co ze studiami? Bo teraz wykształcenie rolnicze jest potrzebne przede wszystkim so dofinansowania z ue, ale jak prow sie skończy, to przecież niekt mi nie zabroni miec gospodarstwa, mając wykształcenie, np. inżyniera/magistra.

więc na co sie zdecydować? czy iść na agh(pk) i nie myśleć o rolnictwie? (studia technicze-praca raczej po tym będzie)
      chyba żeby iść na ten agh(pk) a zaocznie zrobic te studia rolnicze( dodatkowo, nie bedzie chyba to zbytnim obciążeniem, i potem zastanowić sie w jaką branżę iść?

proszę wszystkich o pomoc w podjęciu decyzji, jest to dla mnie bardzo ważne. proszę o rady, podpowiedzi co zrobi
      i z góry dziękuję.

[trochę się rozpisałem,ale co tam, tmat ważny]
      doceńcie , bo trochę się nastukałem w ekran telefonu
    • Przez l3ind
      Witam. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie chodzi mi o wybór studiów na ktróry teoretycznie mam jeszcze ponad rok ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie. Chciałbym pójść w rolnictwo gdyż od małego wychowuje się na wsi i jest to po części moją pasją lecz martwi mnie to iż nie jest to właściwa decyzja. Obszar gospodarstwa które chciałbym przejąć i rozwinąć to ok 10ha z czego tylko 1/3 to dziwerżawa i tu mam największy problem gdyż przy większym areale nawet bym się nie zastanawiał. Z maszynami nie ma problemu gdyż mój dziadek prowadził to gospodarstwo hobbistycznie i nie powiększał areału a maszyny są można powiedzieć aż nazbyt wystarczające i na obecnym areale nie mają zbytnio co robić. W ostatnich dwóch tata w pełni przejął gospodarstwo i od tego czasu produkcja zbożowa przynosi dużo większe zyski niż przed laty. Każą wolną chwilę staram się pomagać w rolnictwie i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość ale boje się że przy obecnym areale może być to zbyt ryzykowne. Co byście doradzili? 
    • Przez wojtek554
      Witam,
      Piszę pracę inżynierską związaną z eksploatacją maszyn rolniczych. Uprzejmie proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Ankietę proszę wypełnić w oparciu o dane dotyczące maszyn takich jak: pługi, brony talerzowe, agregaty uprawowe, agregaty do uprawy bezorkowej, gdyż to właśnie na tych maszynach skupiam się w swej pracy.  Ankieta powinna zająć maksymalnie kilka minut.  Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony na wypełnienie czas. W razie niejasności proszę pisać.
      https://goo.gl/forms/QVgTL26I4lip7Spm1
    • Przez Kasia_85
      Witam, czy posiadając studia licencjackie z turystyki międzynarodowej posiadam kwalifikacje, aby przekwalifikować się na rolnika? W ustawie jest zapisane, iż turystyka wiejska daje taką możliwość, zastanawiam się, czy turystyka międzynarodowa również? I czy 10 lat doświadczenia w pracy w rolnictwie, ale w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce, również daje mi możliwość przekwalifikowania się na rolnika? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 
    • Przez Dawid0510
      Witam 
      Jestem na pierwszym roku studiów na mechatronice, ale zastanawiam się czy nie przenieść się na Mechanike i budowę maszyn.
      Bo na mechatronice większość to jest elektronika , a na mechnice praktycznie sama mechanika. Osobiście bardziej się interesuje mechanika Lecz nie wiem czy po mechanice później znajdę pracę. Z góry dziękuję za odp.
      Chciałbym póxniej pracować w serwisie tylko po którym kierunku jest większa możliwość.