mickas092

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Polecane posty

Daro05    4

Ja zacząłem TRiL na "Akademii Relaksu" a skończyłem już na "Uniwersytecie Przywilejów". Obecnie uczelnia bardzo się zmieniła (na lepsze) powoli dobija do standardów unijnych. Nie wiem czy jeszcze jest to możliwe ale pracę magisterską kolega pisał z tematyki typowo TRiL-owskiej a magisterkę u kolesia z Rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

teraz widzę jakieś zmiany na UP oddział w Zamościu do zamknięcia a i na ich stronie zniknęła specjalność którą chciałem kiedyś mieć(doradztwo rolnicze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Ale umówmy się - doradztwo rolnicze co to za kierunek? Jaką po tym pracę się znajdzie?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

to była specjalność na rolnictwo a praca ? masa opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

A są wogóle jakieś progi na ktorykolwiek z kierunków na UP ? Chyba musze się koniecznie wybrać na dni otwarte.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

a masz już maturę ? ja chyba raczej na up nie pójdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Jeszcze nie mam, ale przecież składa się podanie o przyjęcie a później donosi się maturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Do kiedy to niewiem wiem z tego co pisze na stronie, że rekrutacja rozpoczyna się od 14 maja.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Witam, od października zaczynam na UP rolnictwo niestacjonarne. Mam jednak pytanie, gdyż w niedziele gramy mecze (zaczynamy różnie 11 albo 14 albo 16), a zależy mi żeby grać, więc wyjść wcześniej po prostu? Jak z obecnością? Dodam, że musiałbym wyjść 3h wcześniej, a ostatni mecz jest 11 listopada, później niedziele wolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

Właśnie wybieram się na studia do Lublina na UP i chciałbym się dowiedzieć, który kierunek byłby najbardziej związany z rolnictwem głównie chodzi mi o ŚOR (herbicydy, fungicydy itd.)  może coś doradzicie z tej strony  http://www.up.lublin...ndex.php?kat=39  myślałem nad Ochrona Środowiska ewentualnie Rolnictwo może ktoś był/jest ?

 


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na wiedzę z zakresu ŚOR, to zdecydowanie rolnictwo. Ochrona Środowiska to bardziej ekologia i te sprawy i niespecjalnie ma się do rolnictwa. A jak już się zdecydujesz na rolnictwo to po zapisaniu do Koła Agronomów na pewno będziesz miał jakąś styczność z chemią rolną. Teraz mamy prowadzić doświadczenia z użyciem herbicydów i tak dalej, więc Cię to zainteresuje. Poza tym jest też chyba jakieś Koło chemii rolnej czy jakoś tak, oni jeszcze się bardziej specjalizują.

 

Tak więc jako student 2-go roku rolnictwa, raczej polecam rolnictwo. Źle nie jest, tylko trzeba chcieć. :)


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Witam.Zastanawiałem się nad rolnictwem i elektryką.W przyszłości chciałbym prowadzić gospodarstwo rolne.Wybrałem inny kierunek niż rolnictwo ponieważ w przyszłości nic nie wiadomo i chciałem mieć jakieś zabezpieczenie.Po studiach elektrycznych zamierzam zrobić studia rolnicze zaoczne i zająć się gospodarstwem. Jednak w tej chwili troche żałuję gdyż może mnie dużo ominąć.Dlatego mam do was pytanie czego można było się tam nauczyć.Najbardziej zastanawia mnie nawożenie , opryski , wiedza z zakresu prowu itp.Czy na studiach zaocznych też nauczyłbym sie właśnie tego co potrzebne czyli nawozy i opryski. Starsi koledzy powiedzcie czy można się też tego nauczyć z praktyki w swoim gospodarstwie.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja już byłem przyjęty ale nie dostarczyłem dokumentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A ja od piździernika ostatni, 5 roczek rolnictwa, specjalność Agronomia... szybko zleciało :) jak coś ktoś z rolnictwa potrzebuje to dajcie znać :) posiadam sporo materiałów z 1 roku :) pisać PW jak ktoś coś :) Na inne roczniki też coś tam mam/ mogę mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Pytanie. Gdzie na stronie UP mogę znaleźć do jakiej grupy jestem przypisany by odczytać to z planu zajęć ?


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj