mickas092

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Polecane posty

predator2    0

A jak z poprawami w sesji letniej, czy moża poprawiac tylko we wrzesniu czy i pozniej, chodzi mi głownie o glebe mikrobiologie zwierzęta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boris    2

Nie wiecie ile srednio odpada osob po pierwszym semesrze na rolnictwie dziennym. Boje sie chemii bardzo. Chemia wyglada podobnie jak w szkole sredniej tkie ogoly czy bardziej jest ukierunkowana na rolnictwo? Boje sie ze sobie nie poradze z chemii bo nawet podstaw nie mam do konca opanowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

Boris, Jak ja studiowałem na AR rolnictwo dzienne to odpadło z 30% na chemii. Ale wcale nie jest tak, że każdy odpada, bo nie umie. Wielu sie nie chce. Rolnictwo tez jest to kierunek gdzie łatwo sie mozna dostac. Praktycznie kazdy sie dostanie czy na dzienne czy zaoczne (to do pytania z góry). Także potem poziom jest średni. W mojej opinii jeśli ktoś ma troche inteligencji, a co ważne zacięcia (trzeba chodzić poprawiać do oporu), to w końcu nauczą go chemii itp.

 

Chemia jest typowo naukowa, zadania itp. czyli to co masz w LO. Jest to chemia nieorganiczna. Potem masz na 2 semestrze biochemie, mikrobiologie. Też niełatwe przedmioty.

Wszystko zależy od tego co chcesz sie nauczyć i jakie masz możliwości - co umiesz i co lubisz ze szkoły.

 

Z mojego doświadczenia powiem ci, ja nie lubiłem nigdy chemii i biologii w LO i mi sprawiało to dość duży problem. Mimo to poszedłem na rolnictwo w nadziei, ze jakos przebrne te naukowe podstawy. Ale musisz być przygotowany, że do tej chemii, biologii takiej teoretycznej bedziesz wracać przez całe studia. Ja jak sie zorientowałem to stwierdziłem, że bez sensu jest sie męczyć, bo zwyczajnie chemii nie lubie i takich wszystkich teoretycznych rozwiązań. Dlatego rolnictwo postudiowałem z rok i potem zacząłem też na UP ekonomie, na pierwszy rok. I to mi bardziej przypadło do gustu, nieco nawiązań do rolnictwa jest (masz też specjalizacje z gospodarką agrożywnościową), a jednocześnie tej chemii itp. nie musisz się uczyć.

 

Jak masz jeszcze czas to wejdź sobie na strone UP, tam masz plany studiów i wszystkie przedmioty, które na danym kierunku są realizowane. Jeśli bedziesz miał jakies pytania wal na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

mnie przeraził TRiL, sama matematyka fizyka i chemia, zastanawiam sie nad przeniesieniam na rolnictwo.

Panowie jak to jest z tym zaocznym TRiL'em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie i panie ja studiuję juz 3 rok Rolnictwo na UP mieszkam na Felinie. Powiem wam że studia dzienne to bajka nie robi sie praktycznie nic czasami sie trzeba o ściągi postarać i tyle. Zaczynało nas 150 osób została elita w liczbie 80 kilku (sam juz nie wiem mimo iż jestem starostą roku). Polecam studiowanie tego kierunku jeśli ktoś wiąże przyszłość z gospodarstwem rolnym etc. Tak prawdą jest że z chemii jest ciężko ale ludzie poprawiali sie po x razy jeśli ktoś naprawde chciał to zdał no chyba ze kład na to c..ja to sory ale na 1 semestrze nie ma warunków:( Sam podchodziłem do tego egzaminu bodaj 5 razy ale udało się od tamtej pory nawet 1 poprawki nie miałem:) Co do Felińskich akademików to cisza i spokój ale jak jest ochota to i imprezy sie znajdą i to "na bogato" a że dojeżdżać trzeba to ma swoje +y np ''spóźniłem sie bo autobus sie popsuł" etc. Rolnictwo jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Hej a składał ktoś oprócz mnie na zootechnikę zaoczną?

 

 

 

A witam, jestem na zootechn. zaocznej na 3 roku. Na początku było ciężko, fizjologia.... biochemia.... ehhh ale jak się chciało to wszystko można było pojąć.

Tak sobie patrze i myśle że nie macie na co narzekać, większość studiuje dziennie, macie czas na imprezy, jakieś integracje. Mnie co prawda takie imprezy wogóle nie interesują, co drugi weekend zaiwaniam na uczelnie i dojeżdzam, nie nocuje, bo mam gosp. i zwierząt samych sobie nie zostawię. Ale przynajmniej mam już robotę, którą lubie i doświadczenie :D pozdrawiam wszystkich studentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Jestem teraz na 2 roku zoot. także fizjologia, chemia juz za mną czas na egzamin z biochemii ale wykładowcę mam spoko więc myślę że też jakoś pójdzie. Równiez uważam że jak się chce to można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Za jakiś czas planuje iśc na UP lublin dzienne i mam pytanie jak tam jest?

Ile dni w tygodniu są jakieś wykłady.

Są jakieś praktyki Itp?

I najważniejsze czy naprawde jest aż tyle nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Witam, jestem studentem rolnictwa (5 rok) i zootechniki (3 rok). Oba kierunki studiuję dziennie i nie miałem do tej pory żadnego warunku, co więcej przez 3 lata otrzymywałem stypendium naukowe a w technikum nie byłem orłem. Mieszkam na Felinie akademik Broadway, polecam tu jest fajna atmosfera no i pokoje jedynki:). Jeśli komuś chce się studiować to da sobie rade a jeśli kogoś rodzice wysyłają na studia to niech sobie lepiej da spokój.

 

UrsusZetor0410 na rolnictwie I-go stopnia zajęcia raczej sa 4 dni w tygodniu, raz tylko język miałem w piątek i entomologie. Plan możesz sprawdzić sobie na stronce UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grznie993    0

Witam, chciałbym złożyć na UP na Geodezje i Kartografie, ale ciężko znaleźć jakieś informacje o progach pkt z tamtego roku.

Czy orientuje się ktoś jaki mniej wiecej był ten próg pkt? 2011 ponoć było cieżko, a teraz może będzie lżej czy nie ma co liczyć na takie rarytasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

Witam Panowie interesują mnie progi punktowe na kierunek Technika Rolnicza i Leśna na UP w Lublinie. Nie bardzo mogę to w internecie znaleźć a chciałbym mieć jakiś przybliżony obraz jak to wszystko wygląda. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten kierunek nie ma jakichkolwiek progów. Każdego przyjmą kto zdał maturę :) Ale nauki spooooro:D

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Może jest ktoś na AF z pierwszego roku niestacjonarnego rolnictwa na UP Lublin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać osobnego tematu, w imieniu kumpla co nie ma konta na AF mam kilka pytań do studiujących na UP Lublin. Stoi on przed wyborem- rolnictwo albo TRiL, ma dylemat. Na internecie niewiele można się dowiedzieć o TRiL, więc pyta:

 

1- Jakie są perspektywy po tym kierunku. No bo niby ok- jest budowa maszyn, sporo o maszynach a co dalej? Praca u dealera, czy też w leśnictwie (jak brzmi kierunek) bądź serwisie maszyn rolniczych?

2- Czy jest duży przesiew na pierwszych 2 semestrach?

3- Gdzie można robić praktyki? W gospodarstwie rolnym chyba nie bardzo?

4- Czy bardziej opłaca się TRiL czy Rolnictwo?

 

Do i jednego i do drugiego ma zapał i chęci, więc liczy na wasze odpowiedzi. ;)

Edytowano przez agrotechnicZ165

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z AF kończył Podyplomówkę z rolnictwa na UP w Lublinie i mógłby powiedzieć kilka słów jak to wygląda-czy dużo zajęć/zjazdów no i jak z zaliczeniami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak sądzicie jest sens iść na rolnictwo z specjalnością doradztwo rolnicze ? Jest możliwość jakiejś pracy po tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Czy w tym roku ktoś już wie bądź myśli żeby się wybrać na up? Jak tak to jaki kierunek? I czy zaocznie czy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ja na 99,9 % dzienne rolnictwo :) Aby maturę z matmy zdać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj