samesilver

Przyczepa BDF tandem

Polecane posty

samesilver    5

Witam. Zastanawiam się nad kupnem przyczepy BDF na tandemie. Ma ona ok.7m długości, jest na poduszkach, DMC 20t. Kontener był robiony i jest nowy. Wystarczy ją tylko pomalować i zamontować siłownik, który jest, ale nie założony. Co myślicie o takiej przyczepie? Czy będzie ona dobra do wożenia kukurydzy i słomy?

 

Tu jest zdjęcie.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/300032-bdf-tandem/

Edytowano przez samesilver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

chcesz ją zrobić jako wywrotkę? Zważ na to że te tandemy są tak wyważone że nie ma prawie żadnego nacisku na zaczep. Może daj jakiś link z tą przyczepką to się oceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak widzę 16,5t ładowności bez kontenera. wywrot na 1 stronę. Jeśli za nieduże pieniądze to chyba można by wziąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

12tyś. Rozmawialiśmy ze znajomym. Powiedział, że 8tyś. kosztuje podwozie, a siłownik przynajmniej połowę tej ceny. Także chyba ją weźmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

chcesz ją zrobić jako wywrotkę? Zważ na to że te tandemy są tak wyważone że nie ma prawie żadnego nacisku na zaczep. Może daj jakiś link z tą przyczepką to się oceni

nacisk na zaczep jest i lepiej aby miała tak ze 2 tony, ciągnik ma lepszy uciąg i przyczepa tak nie siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym nie kupował,bo to kawał grzmota,

1.Jako że BDF to bardzo duża masa własna,w komplecie 6-7 ton

2.Jako że BDF całość jest na dużych poduszkach powietrznych ,musisz mieć porządny ciągnik z porządną sprężarką.

3.Musisz mieć inny zaczep bo tandemy mają grubsze ucho w dyszlu niż przyczepy z obrotnicą.

4.Nie zarejestrujesz jej jako rolnicza.

5.a że tandem to będzie kłopot z odpięciem jej na miękim polu z ładunkiem.

Za te pieniądze lepiej kupić HL albo HW albo BSS rolniczą.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

A gdybym przerobił zwykłego dwuosiowego BDF na wywrot? Chyba zmieściłbym się w tej cenie przy odrobinie szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie każdy zwykły 2-osiowy BDF się nadaje, bo niektóre mają słabszą ramę. Przerabiałem ten temat jak wybierałem przyczepę która miała iść pod drewno, na końcu padło na budowlanke ale teraz zrobiła się za mała do nowego auta bo była skracana pod inne auto. Masz pewnie ograniczony budżet, przeglądałem BDF i kilka jest ciekawych ale w cenie nieraz większej niż 12 tys. A jeszcze wywrot do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

"Nie każdy zwykły 2-osiowy BDF się nadaje, bo niektóre mają słabszą ramę."

Mógł byś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź,akurat siedzę w branży BDF prawie 20lat i być może czegoś jeszcze nie wiem? :o

 

"A gdybym przerobił zwykłego dwuosiowego BDF na wywrot? Chyba zmieściłbym się w tej cenie przy odrobinie szczęścia."

Ale żeś się uparł na te BDF.Przyczepa rolnicza przede wszystkim powinna być na resorach,bo różne ciągniki podpinasz do przetaczania a nie każdy ma wydajną sprężarkę.Bez powietrza w poduszkach to nawet ją nie skręcisz bo koło nie przejdzie pod ramą.Lepiej się z tym prześpij a rano jeszcze raz przemyśl.

Jaki masz ciągnik który ma ciągnąć przyczepę?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jedne mają cienszą, albo z blachy giętą w "C" a inne mają spawane w kształcie odwróconego "H", grubość ścianki inna i wogóle. Może wytrzymują to samo ale do lasu mi odradzano. Przy BDFie to kontener/zabudowa jeszcze usztywnia przyczepę a przy drewnie gdzie same kłonice to już drugiej "ramy" nie ma.

 

Uparł się pewnie bo są stosunkowo tanie w młodych rocznikach.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

nie uparłem się, tylko łatwo ją przerobić na wywrot. Też byśmy woleli na resorze i szukamy. Budżet jest ograniczony, bo jak na razie nam się nie śpieszy z zakupem przyczepy, ale jak się coś trafi to warto kupić, bo będzie wygodniejsza. Ciągniki mam 115 i 130km. A ile może wynieść przerobienie sztywnej na resorze na wywrot? np. coś takiego: http://allegro.pl/przyczepa-kogel-86-rok-14-ton-i1717425302.html

Edytowano przez samesilver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

A jak jest z przyczepami, które mają 3 osie (2 z tyłu jedna z przodu). Jak one się spisują na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

Tą BDF u mnie kuku wozili;) Trzeba wszystko przemyśleć. Może dobrym rozwiązaniem będzie zrobić wózek pod naczepę i kupić jakąś naczepę długą do słomy i krótką burtową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wózek też rozwiązanie i naczepy. Każde rozwiązanie jest do czegoś dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy znacie jakiegoś użytkownika, który pracuje z wywrotką samochodową na tandemie? zastanawiam się jak taki tandem (dwie oddalone od siebie osie, symetrycznie rozłożone pod skrzynią) będzie się zachowywał przy współpracy z ciągnikiem rolniczym, bliźniaki i duża masa oznaczają duże opory toczenie, ale zastanawiam się jak ma się kwestia zwrotności i oporów przy pełnym załadunku (brak nacisku na zaczep), proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy ostrym skręcie będzie ciężko nakręcić. Opory do przodu to tak samo jak w normalnej przyczepie z obrotnicą, przy takich samych kołach i tej samej masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

widziałem kiedyś pod młynem jak 200km nie mógł wykręcić dwuosiowego wózka do naczepy i wydaje mi się, że taki tandem będzie jeszcze mniej zwrotny niż taki wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorol    5

Mieliśmy tandema ciężarowego centralno osiowego na bliźniakach 315/60/22.5 z odstępem ok 20-30 cm kół od siebie i nie byliśmy nim zachwyceni bo ciężko się nim skręcało, wchodziło na niego 12t pszenicy to 1224 z obciążnikami na kołach wypychało tył coś na styl delikatnego driftingu teraz sam też myśle o kupnie tandema bdf skróceniu go z 2 m tak aby cisnął na ciagnik i zrobieniu jakiejs skrzyni.Zdjęcie poglądowe http://zetory.pl/p/2014/07/przyczepa-tandem-kel-berg-kelberg-19t-dmc-4362057794.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

czy znacie jakiegoś użytkownika, który pracuje z wywrotką samochodową na tandemie? zastanawiam się jak taki tandem (dwie oddalone od siebie osie, symetrycznie rozłożone pod skrzynią) będzie się zachowywał przy współpracy z ciągnikiem rolniczym, bliźniaki i duża masa oznaczają duże opory toczenie, ale zastanawiam się jak ma się kwestia zwrotności i oporów przy pełnym załadunku (brak nacisku na zaczep), proszę o jakieś wskazówki

 

Mam coś takiego. Przyczepa od ciężarówki tandem, trójstronny wywrót, ciągana przez case maxxum 130 MC. Woziłem zboża, piasek, ziemie a nawet kruszywo. Jak masz jakieś pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja odkopie trochę. Jestem zainteresowany bdf + kontener i siłownik z przodu do wywrotu jak w wannach, nie trzeba by wzmacniać ramy (tak mi się wydaje) tylko mocowanie odpowiednie zrobić pod siłownik i kule z tyłu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj