mlody90

Tur a praca w polu

Polecane posty

mlody90    2

Czy zdejmować tura do orki itp. prac polowych, zaznaczam że przód mamiałem dociążony zanim kupiłem tur i nadal jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja zawsze przy robocie w polu demontuje przy swojej 360 bo nie jest wygodnie robić szczególnie gdy są słupy na polu. Nawet jak nie jest potrzebny zdejmuje zawsze bo nie jest wygodnie jeździc.

Edytowano przez DanRol95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

dużo masz do roboty na polu ?

Lepiej zdjąć, lżej dla przedniej osi. Do transportu także zdejmować się powinno..

Ja mam tura na 330 i przy robocie na polu zawsze zdejmuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Jak masz sprzęt do którego nie jest potrzebne podłączenie hydrauliki i pola bez słupów to nie warto się męczyć z zdejmowaniem tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

lepiej zdjać bo przedni napęd ci wysiadzie


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Ja osobiście ładowacza nie zdejmuje, bo jest przy tym dużo roboty. Fakt przy ciapku 2 min. i zdjęty, a tu... Odpenij wszystkie przewody, załóż stopki.... A tak przynajmniej troszkę masz lepiej przód dociążony, ale łyżki już lepiej nie zakładać, chyba że worki sobie na łyżkę ładujesz :)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Zgadzam się. Zwłaszcza że przy ciągnieniach z turem rzadko kiedy są obciążniki. A tur jednak będzie działać jako ciężar i będzie lepszy uciąg.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja też zdejmuje zawsze tura przy ursusie 2812 bo jest wygogniej robić i koła się nie zatapiają(zreszto 2 minuty zeby go zdjąć to całe nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Wcale nie jest tak dużo roboty z tym zdejmowaniem . My z 5314 na wiosnę zdejmujemy tura bo i tak tur na wiosnę nie je używany.Mimo iż 5314 nie jest głównym ciągnikiem to i tak bez tura jest lepsza widoczność i zwrotność . Do 5314 podczepienie tura to kwestia 15-20 minut , demontaż tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

w moim zetorze też to tylko chwilę trwa 4 przewody dwa bolce, stopki i zdjęty tur. a dociążać mi nie trzeba bo nawet obciążników nie zdejmowałem z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

my w swoim tez nie zdejmujem tylko do czyszczenia filtra.. bo za duzo roboty z zakładaniem.. a obiciążników nie ma z przodu wiec i tak by tur został.. i Tur lepiej dociąży przód bo jest cięższy i dalej wystaje niz obciażniki ;) :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Jeśli tych obciążników masz wystarczająco dużo to zawsze lepiej odpiąć tak jak koledzy piszą lepiej się manewruje bez niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

to ju lepiej zdjąć sobie obciażniki bo jak nei będziesz odczepiał tura to i taki nie będą Ci potrzebne. Po co przy turze obciążać dodatkowymi kg przednią oś. Jeśli w polu chcesz nie zdejmować tura to zdejmij obciążniki tur będzie robić ci za dociążenie a jeśli będzie za mało dociążony bierzesz łyżkę ziemi :) A do transportu jeśli zdejmiesz tura to i obciążniki są zbędbne:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

A jeszcze takie pytanie, ile powinna mieć kg przeciw-waga, bo przy zdejmowaniu nawozu(ponad 1t paleta) i przy załadunku gnoju czuć i widać że tylna oś wcale nie ciągnie.

Edytowano przez mlody90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj