mrmtz82

Sipma Z 279/1 -Skracanie łańcucha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mrmtz82    0

Witam. Mam problem z łańcuchem komory zwijającej u Sipmy Z 279/1. Mianowicie gdy zamkne tylnią klape to łańcuch komory zwijającej puka ten tylni wałek który wyrzuca belki. Jest jakaś możliwość go skrócenia?? bo u mnie już się skończył naciąg. Proszę o pomoc i szybka odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Ten z pretami co obraca bele. I to on puka o ten większy walec na dole one sa tam dwa i o ten jeden z nich puka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezeskr    0

popuszczasz naciąg i daje się,

ja wywaliłem dwie belki już

 

jest też taka możliwość, że belki pukają o wałek bo są pogięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Kurcze no nie chce mi się wierzyć ale będe próbował coś z tym zrobic bo od tego odgłosu to ogłuchnać idzie. To ile muszę ogniwek wyrzucić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezeskr    0

trzeba wywalić ogniwko przed i ogniwko za prętem, tak by dało się ten łańcuch złączyć, są też specjalne złączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

A gdzie moge dostać takie złączki?? U Dealera Sipmy. A jak skróce to jedno ogniwko przed i za prętem to bedzie pasować na te gwiazdy?? Te które napędzają te z przodu i tez z tyłu co tylko prowadzą?? Bo głownie to stwarza największy problem, by się to wszystko zgrywało.. Prosiłbym o jakieś fotki które ułatwią mi naprawe tego.

Edytowano przez mrmtz82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Musisz wyrzucić cały komplet ogniw razem z prętem to wtedy będzie się zgrywać a spinkę masz na łańcuchu nic nie musisz kupować

Jak masz naciąg do końca naciągnięty i jest jeszcze łańcuch luźny to bez problemu da się go skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Też będę musiał to u siebie zrobić.

Nie wiecie czy idzie gdzieś kupić tą zieloną farbę do Sipmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Dzięki koledzy za podpowiedzi juz skróciłem łańcuch, dało się i wszystko gra... Tak jak mówił kolega @Duzy1 wyciąłem całą belke. Prasa chodzi cichutko a beleczki jak kosteczki takie ładne wychodza. przedtem to takie krzywe, rozpadywały sie z kazdej strony. Teraz myślę nad założeniem siatki do niej, tylko zastanawia mnie to czy jest to opłacalny koszt?? i po jakim czasie mi się on zwróci? Jak tkoś prasował sznurkiem a założyl siatke prosiłbym żeby mi podpowiedział coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Chyba nie ma aż tak dużej opłacalności ponieważ koszt siatki jest dość duży w porównaniu do sznurka za to w siatce oszczędzasz paliwo i czas.. A założenie siatki to już koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

w którejś z gazet rolniczych był artykuł o tym co wychodzi taniej. i jak policzyli koszt zakupu, paliwo, zużycie olei, to i tak wyszedł taniej sznurek. przy siatce oszczędnościami są czas i zużycie maszyn.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

a jak popuścić naciąg żeby skrócić o belkę (w górę czy w dół kręcić tą sprężyna)

i jak później ustawić go po wyjęciu tej belki??

proszę o szybką odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

W naciągu łańcucha na tym co jest sprzeżyna na ten gwint naktecasz nakrętke i ciagniesz sprzężyne do gory ile idzie ona musi się praktycznie zciądnać do końca i wtedy możesz działać z łańcuchem i go naciągać bo inaczej nie da rady. Najlepiej to sciagaj łańcuch pasami taransportowymi bo i naczej to nie dasz rady bo to wszystko jest za ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

dzięki a jak byś jeszcze mógł dać zdjęcia jak to robiłeś bo jestem zielony w tym a szkoda mi prasy bo dobrze już stuka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

http://imageshack.us/photo/my-images/20/zdjcie07381.jpg/

 

1.wykręcasz nakrętke z prętu (2) dopasowywujesz tulejke i skręcasz tak aby (3) spręrzena się zejdzie na max-a

4.wykręcasz srube praktycznie całkowicie

 

po tych krokach luzują ci sie łańcuchy gdyż sprężyna nie naciąga

jak skrucisz i złączysz łańcuch to odkręć tujejki gdyż są zbedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie naciąg opadł już do końca czyli oprł się w dół pręty stukają w ten wałek co kręci belki, a próbując skrócić ten łańcuch brakuje jeszcze mi około jednego ogniwa. czy czek mnie wymiana tego łańcucha albo jest inny sposbób?zrobiłem według instrukcji mrmtz82 i brakuje tak około 1 ogniwa do złączenia

Edytowano przez qwedffgdsxdfs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Może naciąg do końca Ci się nie cofa sprawdź to bo jak jest do końca cofnięty to nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

mam jeszcze jeden problem mianowicie (zegar) taki że bela jest już dobita aż klapa się uchyla a zegar tak skacze od czerwonego aż prawie do żółtego i nie wiem czy obwiązywać czy nie jeszcze u kolegi idzie normalnie do czerwonego i nic nie skacze może troche

co zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

kiedy skróciliśmy łańcuch o 3 belki z użyciem spinek po opuszczeniu klapy łańcuch był tak naciągnięty , że po włączeniu by rozwaliło prasę !

Czytałem te wcześniejsze wypowiedzi @mrmtz82. Udało Ci sie o i wywaliłeś tylko jedna belkę bez używania tych spinek ? My wywaliliśsmy az trzy , bo inaczej by się nie spieło . Co mam robić ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego musisz tak skrócić aby ogniwa się zgadzały pomiędzy prętami na całym łańcuchu wyrzucić musisz jeden pręt co są na nim łożyska a nie jakieś 3 belki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj