Zaloguj się, aby obserwować  
dex

silki

Polecane posty

dex    0

mam pytanie mam trzy miesięczne silki i nie wiem jak rozpoznać kurkę od kogutka jeśli ktoś wie to proszę o dopowiedź na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

powiem szczerze ze nie wiem co to jest i jak to wygląda i pierwszy raz słyszę o tym :(


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex    0

jest to rasa kur ozdobnych które zamiast piór mają taki jakby puch mam 5 kurczaków i nie wiem po czym rozpoznać kurkę od kogucika ta rasa nie ma grzebieni więc po tym nie rozpoznam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesnik13    1

Z tego, co oglądałem na zdjęciach, to koguty mają chyba piórka na ogonie... A jak na razie nie mają to trzeba poczekać..

Edytowano przez milanreal1
cytowqanie poprzedniego posta

W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Płeć u kurczaków (młodych) określa się na podstawie porównania dwóch rzędów piór na skszydle.

Jeśli piskle ma różne długości piór to jest kurą, a jeżeli równe to kogutem.

Ps. jesli mają puch to tak jak kolega wyżej,trzeba czekać na inne oznaki.

 

Prawda, że proste?

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mają grzebieni? he he dobre sobie. Mam te kury i jest to rasa u której najciężej rozpoznać płeć. Ciężko to opisać. Kurki powinny mieć mniejsze dzwonki, nawet prawie nie widoczne, grzebień mają mniejszy wygląda to tak jakby czub zarastał grzebień, ma liczne drobne wypustki u kogutków natomiast grzebień się nie poddaje i nie zarasta tak bardzo piórami, grzebień widać jak rośnie wypukla się (kura ma taki bardziej płaski i ma mniej takich "wypustek", w pierwszym roku należy uważnie obserwować rozwój kurczaków,a już w następnym roku nie będzie problemu z odróżnieniem płci. Jeszcze można rozpoznać obserwując postawę: najlepiej gdy się zagania gdzieś stadko kurcząt u widzi się je od pupy strony, kurki mają ją nisko i jest bardziej puchowa, widać że to taka puchata kulka z tego kurczaka, koguty ogon mają wyżej co wygląda jakby miały chudsze pupy mniej więcej wygląda to od tyłu tak 0 (zero) -kogut a kura O (o) bardziej poszerzone w prawym i lewym boku.

Link - według postawy to jest kogut, widać że ma szczupły tyłek i wysoko ogon

 

link - a to jest kura widać, że ma niżej ogon i jest taki bardziej jak kula, nie widać też dzwonków,

 

link a tutaj mamy widoczne dzwonki i grzebienie, pierwszy z lewej i pierwszy z prawej to koguty, widać jak wyłaniają się grzebyki i widać też dzwonki. po środku są kury grzebyki mają płaskie nie wyłaniają się z piór i nie widać też dzwonków.

Edytowano przez szokowirowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario166    0

Witam.

 

Ja posiadam dwie kurki i dwa koguty. A odkąd je hoduje to zawsze pamiętałem ze młode kurki były po prostu mniejsze od kogutów, ale to nie daje ci 100% pewności musisz poczekać aż podrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj