Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dex

silki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dex    0

mam pytanie mam trzy miesięczne silki i nie wiem jak rozpoznać kurkę od kogutka jeśli ktoś wie to proszę o dopowiedź na moje pytanie

slawek3220    601

powiem szczerze ze nie wiem co to jest i jak to wygląda i pierwszy raz słyszę o tym :(

" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Wiadomość z agroFakt.pl

dex    0

jest to rasa kur ozdobnych które zamiast piór mają taki jakby puch mam 5 kurczaków i nie wiem po czym rozpoznać kurkę od kogucika ta rasa nie ma grzebieni więc po tym nie rozpoznam

Lesnik13    1

Z tego, co oglądałem na zdjęciach, to koguty mają chyba piórka na ogonie... A jak na razie nie mają to trzeba poczekać..

Edytowano przez milanreal1
cytowqanie poprzedniego posta

W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

boosky    4

Płeć u kurczaków (młodych) określa się na podstawie porównania dwóch rzędów piór na skszydle.

Jeśli piskle ma różne długości piór to jest kurą, a jeżeli równe to kogutem.

Ps. jesli mają puch to tak jak kolega wyżej,trzeba czekać na inne oznaki.

Prawda, że proste?

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Nie mają grzebieni? he he dobre sobie. Mam te kury i jest to rasa u której najciężej rozpoznać płeć. Ciężko to opisać. Kurki powinny mieć mniejsze dzwonki, nawet prawie nie widoczne, grzebień mają mniejszy wygląda to tak jakby czub zarastał grzebień, ma liczne drobne wypustki u kogutków natomiast grzebień się nie poddaje i nie zarasta tak bardzo piórami, grzebień widać jak rośnie wypukla się (kura ma taki bardziej płaski i ma mniej takich "wypustek", w pierwszym roku należy uważnie obserwować rozwój kurczaków,a już w następnym roku nie będzie problemu z odróżnieniem płci. Jeszcze można rozpoznać obserwując postawę: najlepiej gdy się zagania gdzieś stadko kurcząt u widzi się je od pupy strony, kurki mają ją nisko i jest bardziej puchowa, widać że to taka puchata kulka z tego kurczaka, koguty ogon mają wyżej co wygląda jakby miały chudsze pupy mniej więcej wygląda to od tyłu tak 0 (zero) -kogut a kura O (o) bardziej poszerzone w prawym i lewym boku.

Link - według postawy to jest kogut, widać że ma szczupły tyłek i wysoko ogon

link - a to jest kura widać, że ma niżej ogon i jest taki bardziej jak kula, nie widać też dzwonków,

link a tutaj mamy widoczne dzwonki i grzebienie, pierwszy z lewej i pierwszy z prawej to koguty, widać jak wyłaniają się grzebyki i widać też dzwonki. po środku są kury grzebyki mają płaskie nie wyłaniają się z piór i nie widać też dzwonków.

Edytowano przez szokowirowka

mario166    0

Witam.

Ja posiadam dwie kurki i dwa koguty. A odkąd je hoduje to zawsze pamiętałem ze młode kurki były po prostu mniejsze od kogutów, ale to nie daje ci 100% pewności musisz poczekać aż podrosną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
    • Przez Rafciom
      Miałem duże zatrucie pokarmowe stada 5000 szt. kur niosek reprodukcyjnych, 300 szt. padło, nieśność spadła z 80% do 5%. W paszy wykryto bakterię beztlenową clostrydium perfirngens typ A produkujący toksyny alfa i bett2. Cargill twierdzi, że ta bakteria chorobotwórcza jest dopuszczalna i nie grozi drobiu, co innego twierdzi Zakład Higieny Weterynaryjnej, który zakazał mi karmienia kur taką paszą tak samo jak lekarze weterynarii, czy ktoś ma wiedzę lub doświadczenie w podobnej sprawie bo przygotowuję pozew sądowy. Natomiast kur nie mogłem wyleczyć jak jadły nadal tą paszę, dopiero po zmianie dostawcy paszy jak ręką odjął, ale po zatruciu i tak kury nie wróciły do nieśności i musiałem zlikwidować stado w szczycie nieśności. 
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
    • Przez Kisiel2386
      Witam. Chciałem kupić młode kurki i zastanawiam się która rasa jest lepsza i czym się różni Messa od Lohmana Brown.
    • Przez szalwia
      Witam,
      zauważyłam, że moje kury tak jakby "przysiadały" na nogi, tak jakby nie mogły chodzić, wyczytałam, że to może być kulawizna, jednak nie wiem czym to może być spowodowane.
      Czy macie Państwo jakieś sugestie? Znalazłam wiele sprzecznych informacji i nie wiem co mam robić. Z góry dziękuję za pomoc,
      pozdrawiam
      Agnieszka

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.