Zaloguj się, aby obserwować  
Tomas103

Przyczepa 12t - Joskin czy Wielton??

Polecane posty

rolnikursus    21

@kris14 pewnie chodzi mu o zwykłą 2-osiówkę

Mi się wydaje że Wielton jest lepszy bo brardziej znany od przyczep Joskina, ja bym brał Wieltonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Tomas103, nie obraź się ale jak ktoś chce wydać ok. 60 tyś. na przyczepę to domyślam się, że musi mieć porządne gospodarstwo i znać się na tej robocie, co za tym idzie powinien mieć wiedzę odnośnie upraw i mechanizacji, co za tym idzie musi być osobą w miarę inteligentną a co za tym idzie powinien zadawać konkretne, sprecyzowane i rozwinięte pytania.

 

A idąc twoim trybem dyskusji odpowiedź udzielę z odpowiednią argumentacją.

 

Wielton. Bo tak.

 

Chcecie odpowiedniej odpowiedzi zadawajcie odpowiednie pytania. Wtedy będziemy polemizować które są lepsze i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@rolnikursus - :lol: :lol: wielton to taki gówni*rz w przyczepach rolniczych w porównaniu do joskina :D Zastanów się co piszesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja osobiście wolał bym Wieltona bo ma o wiele lepszą ramę niż Joskin. No i napewno cena Wieltonka jest niższa. Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5221    0

Kolego a ma to być tandem czy normalna przyczepa 2 osiowa skrętna na wieńcu. Z tego co zauważyłem to pod względem naczep kontenerowych nie ma szans z zachodnimi. kolega był na pokazach dla mechaników w wieltonie to ramy sprowadzają bodajże z chin i tylko je u nas składają. poszukaj może jakiś innych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja osobiście wolał bym Wieltona bo ma o wiele lepszą ramę niż Joskin. No i napewno cena Wieltonka jest niższa. Ale to tylko moja opinia.

 

 

Ma lepsza rame bo jest Polska czy uzasadnisz to jakimis konkretami?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak dla mnie plusem małych Joskinów jest możliwość założenia niezłych balonów jak przyczepa ma robić w polu B) tak jak tutaj <link>

 

A co Wieltona polecałbym się spytać użytkowników, szczególnie jeśli chodzi o lakier, bo padały głosy że lubi odłazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas103    2

A więc chodzi mi o 5525/16R120 Joskin i PRS-2/W12 Wielton.Chciałbym się dowiedzieć o jakości wykonania oraz z jakich materiałów są wykonane. Byłbym wdzięczny gdybyście napisali o wadach i zaletach obu przyczep. Na forum wyczytałem już, że w Wieltonie może być problem ze szczelnoącią.Co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ma lepsza rame bo jest Polska czy uzasadnisz to jakimis konkretami?

 

Widziałem rame Joskina na zdjęciu wygląda ładnie masywnie ale nie jest wcale taka masywna, A Wielton ma trochę grubszą ramę lecz plusem Joskina jest to chyba jest dłuższy o wieltonka i do wozenia bel bedzie lepszy. Ale wielton to tak że sprawdzona marka i przyczepy rolnicze jak i te do ciągników siodłowych mają bardzo dobre wykonanie. Powiedziałeś "bo jest polska" nie kieruje sie tym lecz polskie nie zawsze może oznaczać gorsze a wielton to jest przyczepa dostosowana do ceny (względem jakości). dobre przyczepki ma też Brzeg i AgroLiner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

a co sądzicie o Joskinach 8T lub 10T może ktoś ma jakieś zdanie kto używa i jaka jest różnica w cenie miedzy tymi a polskimi przyczepami mnie osobiście podobało sie wykonanie ocynk rama(nie wydawała mi sie delikatna) i to że 8T była niska to jak myślicie ??

 

http://www.joskin.com/?page=bennes_agraires&model=tetra-cap

Edytowano przez Vladoo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Mam folder joskina gdzie za przyczepę zwykłą dwuosiową z plandeką i pomostem chcą 53tys netto a wieltona wycenił mi diler na 50tys netto z plandeka, stelażem, pomostem, kołem zapasowym i zaczepem automatycznym z tyłu

tylko na zdjęciu burty w dziesiątce wydaja się niższe niż w wieltonie... szkoda że nigdzie nie można znaleźć danych technicznych tych przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mam folder joskina gdzie za przyczepę zwykłą dwuosiową z plandeką i pomostem chcą 53tys netto a wieltona wycenił mi diler na 50tys netto z plandeka, stelażem, pomostem, kołem zapasowym i zaczepem automatycznym z tyłu

tylko na zdjęciu burty w dziesiątce wydaja się niższe niż w wieltonie... szkoda że nigdzie nie można znaleźć danych technicznych tych przyczep

Nie oszukuj ludzi http://www.joskin.com/pdf/pl/tetra-cap-pl.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

LOL szukajcie a znajdziecie :lol: Dzięki

Zauważ że masz dwa rodzaje dziesiątek z burtami 0,6+0,6 i burtami 0,5+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj