kkamaz

Różnice pomiędzy claas protektor merkator

Polecane posty

kkamaz    0

Tak jak w temacie czym się różnią te kombajny między sobą??

I którego byście polecili??

Liczę na wasze odp. :rolleyes:

 

Jeśli jest taki temat to proszę mię przekierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tprc330    0

nie wiem czym się dokładnie różnią. na temat claasa protekatora nie mam najlepszego zdania są u mnie dwa we wsi i nie za ładnie czyszczą zborze o dużo gubią za sobą zboża, nie wiadomo czy wina kombajnistów czy takie te kombajny są. i w dodatku te sieczkarnie one za bardzo nie tną słomy tylko szarpią nie ma porównania z bizonem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

nie wiem czym się dokładnie różnią. na temat claasa protekatora nie mam najlepszego zdania są u mnie dwa we wsi i nie za ładnie czyszczą zborze o dużo gubią za sobą zboża, nie wiadomo czy wina kombajnistów czy takie te kombajny są. i w dodatku te sieczkarnie one za bardzo nie tną słomy tylko szarpią nie ma porównania z bizonem <_<

Przestań opowiadać takie pierdoły na forum, już nie pierwszy raz jak mi się dobrze wydaje.

Tak więc my mamy Claasa Senatora, co do czyszczenia zboża to Bizon startu nie ma, każdy się dziwi że młóci tak czysto. O gubieniu też nie ma mowy, chyba że ktoś się nie zna i nie umie kombajnu sobie ustawić. Co do sieczkarni - jak mają tępe noże to czemu się dziwić, trzeba dobrze ustawić kąt, podostrzyc jak tępe albo wymiana na nowe.

Obojętnie którego kupisz, będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@tprc330 - Mam mercatora 60, tym roku podajże 13sezon u mnie, przyjedź na żniwa i zobacz chociaż jedno ziarnko za kombajnem to ci nowego fendta kupie, chyba :lol: Może i nawet lexion kosić ale jak nie będzie dobrze ustawiony to nic z tego nie będzie. Każdy kombajn należy samemu na polu ustawiać, a instrukcja obsługi(o ile ktoś ma) to powinna do tego służyć aby ustawianie kombajnu zaczynać od tych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

a więc może mi ktoś napisać różnice pomiędzy nimi,i który z nich jest lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Odp. Niczym się nie różnią Merkator 50 od protectora M.

Natomiast Merkator 60,70,75, mają większe silniki , większą powierzchnię sit i wytrząsaczy oraz większy zbiornik ziarna, paliwa i szersze chedry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

czy kosilł ktoś rzepak tymi kombajnami? Jak jest z stołami do takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam Claasa Protektora już czwarty sezon, silnik czterocylindrowy perkinsa, cheder niecałe 3m, z sieczkarnią. kombajn jak na swój wiek w bardzo dobrym stanie. Mało awaryjny, (nic nie jest wieczne) jak się o niego zadba i codziennie przed wyjazdem w pole nasmaruje to i chodzi długo, większość pasów jest oryginalnych, natomiast te które musiałem zmienić zmieniłem na polskie ale gdyby cena oryginalnych była trochę niższa to bym wcale się nie zastanawiał tylko kupowałbym oryginały np. pas jezdny od silnika do pierwszego koła pasowego taki wąski długi zamiennik polski kosztował około 350-400zł wychodził jeden dzień a oryginał 1200zł. co do sieczkarni tak jak wyżej ktoś pisał noże muszą być ostre najlepiej wszystkie wyciągnąć naostrzyć z obu stron jak się stępią szybko nawet na polu można je odwrócić. jeżeli chodzi o czyszczenie i gubienie ziaren to tylko i wyłącznie kwestia ustawienia maszyny. A czym się różni protektor o merkatora 60 i wyżej to co ja zauważyłem to wielkość kół, ilość cepów w Pr.. jest 6szt a w Me.. 8szt, podajnik ukośny do zbiornika jest inaczej skonstruowany w Pr.. jest schowany, prędkość jazdy e to jest związane z rozmiarem kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

czy kosilł ktoś rzepak tymi kombajnami? Jak jest z stołami do takiego sprzętu?

 

My kosimy Senatorem rzepak, stół był razem z nim jak go kupowaliśmy, ale stół jest dorabiany przez jakiegoś niemca (poprzedniego właściciela).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni użytkownicy Protektorów ale ja zazwyczaj koszę na drugim biegu i średnio 1ha wychodzi mi około 1godz. 15min. przy wydajności zboża około 5ton/ha ale wszystko zależy od zboża. Korzystając z okazji chciałbym się zapytać czy ktoś wie co jest między bębnem młócącym a podajnikiem ukośnym. u mnie jest takie korytko jakby chwytacz kamieni ale je da się obrócić i zablokować w tej płaszczyźnie ma na sobie jakby pręty przyspawane w poprzek, następna rzecz to są jakieś blachy pod klepiskiem które są ze sobą połączone i normalnie zwisają ale dźwignią można je ustawić równolegle do klepiska a u mnie nie da się ich w tym miejscu zablokować czy to jest może tartka do koniczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Koryto między pochyłym a klepiskiem to przedłużenie klepiska ja też myślałem że chwytacz kamieni,natomiast te klapki służą do zatrzymania zboża dłużej w młocarni celem lepszego oczyszczenia np. z ości w jęczmieniu ozimym.Temat klapek był omawiany w temacie kombajny claas dominator i mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra to korytko można ustawić w dwóch pozycjach dnem do góry to faktycznie wygląda jak przedłużenie klepiska ale jaką funkcję ma pełnić pozycja dnem do dołu. A te klapki to można używać do koszenia koniczyny czy to coś da? Pytam bo jeszcze nigdy nie kosiłem koniczyny i jestem w tym temacie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrs1    0

Witam

niedawno kupiłem protektora i mam pytania

słado obija ości z jęczmienia jarego, wyczytałem na necie o klapce pod klepiskiem przestawiłem ją i jak pogoda pozwoli to

sprawdzę czy poprawiło się

dolne sito ma otwory 14 milimetrów czy nie są zbyt duże i jakie ewentualine powinno być

dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj