Skocz do zawartości
BartekDolnyslask

Zezwolenia starosty na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    71

Też słyszalem że trzeba wykupic jakieś winiety aby poruszać sie kombajnem podczas żniw po szosach :huh:

Case <3

Wiadomość z agroFakt.pl

Eryko    19

Jak w starostwie nie wiedzą to olej to.W razie czego powiesz, że byłeś w starostwie ale oni nic tam nie wiedzieli na ten temat.

mf255    0

Ten przepis to chyba raczej dotyczy samochodów ciężarowych przewożących ładunki ponad gabarytowe.

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

MichalR    33

Dotyczy wszystkich pojazdów o szerokości ponad 3 m, nie tylko ciężarówek.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

MichalR    33

Aż tyle będziesz jeździł po drogach że pozwolenie potrzebujesz? Na jakie odległości będziesz jeździł? To jakieś ruchliwe drogi? Jeżeli krajówka to starostwo nic nie pomoże, trzeba załatwiać na wyższych szczeblach, bo wnioski należy kierować do zarządców dróg. Policja wtedy też tylko na szczeblu wojewódzkim.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

nie pozwolenie tylko informacja do starosty i do policji i oni cie muszą pilotowac

czyli oni muszą mnie pilotować (policjanci)??

Bede jeździł drogami krajowymi 30 km. drogą nr8 i 382

roltech    11

Jest już podobny temat na forum http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13963-legalna-jazda-kombajnem-z-hederem-po-drogach/

Przepisu który by jednoznacznie określał sposób poruszania się kombajnem po drogach publicznych nigdzie nie znalazłem o ile takowy w ogóle istnieje.

A tak właściwie to dlaczego kombajny tak nagle zaczęły przeszkadzać na drogach.

hubertuss    618

Przeszkadzać to może nie przeszkadzają do póki nic się nie stanie. Czasami jednak ktos wpadnie na heder i wtedy zaczynają się schody.

scott11    0

Od 19 października zaczęły obowiązywać nowe zasady wykonywania przewozów tzw. pojazdami nienormatywnymi - w tym także ciągnikami rolniczymi . Za ciągnik z maszyną lub przyczepą specjalną trzeba będzie zapłacić 100 PLN rocznie .

Następny podatek , w sumie nie wiem po co mamy się na niego godzić ? ;[

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie żeś to wyczytał?

scott11    0

Kolega jest w-ce starostą i chyba chciał mnie zdenerwować :) . Ale mowa była na poważnie . Zezwolenia będą wydawane przez zarządców dróg , czyli gminy , powiaty i województwa . Nawet niezgorsze kary są przewidziane - 1,5 tys. PLN ciągnik , auto ciężarowe 5 tys. PLN .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw niech zarządcy dróg je naprawią, bo maszyny na dziurach chcą po odpadać, a potem niech wydają zezwolenia na przejazd. ;[

Jak coś takiego wejdzie, to na pewno już za nich dróg naprawiał nie będę w czynie społecznym, tylko zacznę żądać ich naprawy. ;[

dawidg2    30

100 zł to chyba nie tak źle. Ciekawe czy jak nam znaki ograniczające tonaż a np jadę do lasu to też można coś załatwić. Bo nieraz się zdarza że trzeba pod ten zakaz wjechać, albo na drodze na skróty stoi takie ograniczenie. Chodzi o ciężarówkę transportującą to drewno.

yacenty    663

to ile za kombajn o szerokości 3.98m? ile za traktor o szerokości 2.35m ale z agregatem 3m?

Dziwna ta tabela - tak na szybko mało czytelna.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DANDYS
      Witam , dorabiam na warsztacie ,czy ktoś podpowie, bo chcialbym byc na krusie ale pracodawca sie boi zebym pracował na czarno , coś tam czytałem ze mozna pracować na umowie-zlecenie ,nie przekraczając XXX dochodu , Moze ktoś rozjasnić sprawe ? 
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez bp181
      Mam zapytanie. Czy istnieje model myjki ciśnieniowej firmy Kercher w kolorze obudowy pomaranczowej a nie żółtej tak jak zazwyczaj, ponieważ mam okazję  kupić używany model w kolorze pomarańczowym i nie jestem pewien co do oryginalnosci. Sprzedający twierdzi, że jest to oryginalny model Kerchera.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.