Zaloguj się, aby obserwować  
tomek15h

Kruszenie ziarna przez Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek15h    110

Witam. Koledzy co może być przyczyną kruszenia ziaren (pszenica ,rzepak itp.),jest tego dosyć dużo.Ja dopatruje się problemu w podajniku ziarnowym jego gumowe łapki idą ponad blachą prawie centymetr,przynajmniej w miejscu wziernika,poza tym tam gdzie łapki nabierają ziarno guma bardzo ciasno przechodzi i powoduje bezustanne szarpanie łańcucha.Wyglada mi na to że konstrukcja podajnika jest wadliwa,przed sezonem zostały wymienione zębatki oraz wszystkie łapki na łańcuchu.Moim zdaniem gumowe łapki powinny przylegać do dna podajnika i łańcuch nie powinien szarpać.Co wy na to, może macie jakies inne pomysły gdzie może jeszcze kruszyć ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Konstrukcja też jest wadliwa bo podajnik ziarnkowy powinien być kubełkowy, ale ty coś mi się wydaje masz łańcuch napięty na sztywno, i skacząc tłucze ziarno, łańcuch ma się sunąć pogrodzi, a łopatki przede wszystkim powinny być dobre w dolnej części, sprawdź też czy nie masz dziur w grodzi podajnika, czyli w jeden otwór latarka i patrzeć przez drugi czy nie świeci


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeśli nie jest to wina przenośnika to albo masz za duże obroty bębna albo za małą szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Jeśli nie jest to wina przenośnika to albo masz za duże obroty bębna albo za małą szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

klepisko jest opuszczone na maxa obroty bębna 700,to zapewe wina podajnika ziarnowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja nie wiem z własnbego doswiadczenia co trzeba zrobić ale ostatnio pewien kombajhnista przekonywał mnie ,że obroty młocarni muszą mieć minimum 900 do 1000 obr/min a klepisko nie może być dociągnięte za bardzo ;) Także może spróbuj zwiększyc troszkę obroty młocarni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Kolego pawlus224 im większe obroty bębna tym cepy uderzają z większą siłą i wtedy mogą kruszyć ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Rzepak kosiłem na 500-550 obr/min, pszenica 900-950 obr/min i nie kruszyło ziarna. A może coś nie tak ze ślimakiem co podaje na podajnik ziarnowy.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

hmm proponuję zacząć od regulacji szczeliny, następnie obroty bębna, szczelinę dolnego sita zwiększyć (to ma spore znaczenie), dziwie się ze wymieniając zebatki i gumy nie wymieniłaś łańcucha (łańcuch jest zbyt mocno naciągnięty powinien być napięty aby oparł się o spód podajnika patrząc przez tą klapkę co się otwiera ale nie był zbyt luźny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ludzie co ma szczelina na młocarni do pokruszonego zmielonego zboża w zbiorniku? gdy młocarnia mieli zboże to te połówki ziarna i mąka zazwyczaj są wyrzucane razem z plewami bo są zbyt lekkie, chyba że to są grube połówki, tu mieli tylko i wyłącznie dziurawy podajnik ziarnkowy , lub napięty na sztywno łańcuch podajnika który skacze tłucząc ziarno, a dalej idąc zbyt lużno latający ślimak w rurze wysypu, gdy łańcuch w podajniku jest za luźny to nie mieli ziarna, tylko szumi,trze zbyt mocno o grodzie podajnika zużywając go szybciej


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj