Zaloguj się, aby obserwować  
michal091986

Początkujący hodowca

Polecane posty

witam,

chciałbym zająć się produkcją trzody chlewnej, ale nie mam w ogóle wiedzy na ten temat.

na początek chciałbym mieć ok 100 sztuk świnek. mam nadzieje że uda mi się na początek wydzierżawić chlewnie po "PGR"

co potrzebuję do hodowania świnek?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z pieniędzmi nie będzie problemu...

pasze chciałbym sam robić, mam dostęp do bardzo dobrej jakości tłuszczu paszowego.

czy idzię hodować świnie bez pola?

 

powiem wprost:

czy macie jakieś wskazówki dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Preferujesz cykl otwarty czy zamknięty?

Tuczniki czy prosiaki ?

Bez pola ? W tej cenie zbóż jakie są teraz? nie opłacalna rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na początek kupować, ale jak stwierdzę że można z tego wyżyć to pewnie też swoje.

a ten tłuszcz paszowy to tłuszcz zwierzęcy

co to znaczy cykl otwarty czy zamknięty?

Tuczniki czy prosiaki? nie mam pojecia, doradzicie

Edytowano przez michal091986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Zdrowia szczęścia i rozumu życzę .Tłuszcz zwierzęcy po kontroli stosowania dodatków paszowych świnki sprzedasz do utylizacji a sam spotkasz się z panem prokuratorem .Tuczyć świnie bez pola ,doświadczenia, w wynajętych obiektach,i takimi karmami to się opłacało w 1986 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

na początek kupować, ale jak stwierdzę że można z tego wyżyć to pewnie też swoje.

a ten tłuszcz paszowy to tłuszcz zwierzęcy

co to znaczy cykl otwarty czy zamknięty?

Tuczniki czy prosiaki? nie mam pojecia, doradzicie

 

Najprościej ?

Zamknięty - swoje lochy, i tylko prosiaki od nich,

Otwarty - prosiaki od swoich loch, jak i kupne z targów itp.

 

Ja osobiście mam cykl zamknięty. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rollo29 powiedz mi w takim razie czemu mieszalnie pasz tak sie za tym zabijają? cena takiego tłuszczu 3,10zł netto

natłuszczają nimi paszę, zużycie ok 150-200 ton na miesią

 

myślę o tucznikach,

z materiałem do produkcji paszy nie będzie problemu.

tylko co i jak do czego przyłożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale coś trzeba zacząć robić, trzeba zaryzykować, początki zawsze są trudne.

może i nie mam doświadczenia ale się je nabędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Tłuszcz zwierzęcy czyli rybny inny jest nielegalny w żywieniu .Najprościej wstawiasz 100 warchlaków import z europy zach.cena około 200PLN za ogon ,pasiesz to swoimi cudownymi specyfikami i sprzedajesz po 300 lub 500pln zależnie od ceny skupu.Cala filozofia tego zajęcia bez paru szczegółów(upadki, choroby,prąd ,praca,itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

DUŻO kasiory nie hoduj ja miałem 16 macior teraz mam 2 maciory szkoada nerwow i pieniedzyy!!

 

Dlaczego, mając tak dużą hodowlę zlikwidowałeś ją ? Jak tak pojechałeś , to już było tych 2 też nie zostawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

swinie i tak sa malo oplacalne a szczegolnie jesli si nie ma swojego pola lepiej sie w to nie pchaj

nie myslales o opasach??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

a ile ty masz w ogóle lat michal091986??? jak ty wiesz co to tucznik a co prosiak :o to daj ty se lepiej spokój :blink:

 

jak ty NIE wiesz****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedobry    0

Witam czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów, poradzi nowicjuszowi jak zagospodarować łętyziemniaczane? chodzi mi głównie o to w jaki sposób mógłbym przyrządzić z nich pełnowartościowa kiszonkę do skarmiania np. kóz czy niewielkiej liczby trzody w chowie ekstensywnym. Bardzo proszę o pomoc i radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Chcę rozpocząć hodowle tuczników w cyklu otwartym. Obecnie hoduję bydło,ale mam pomieszczenia które mogę wykorzystać przez lato 6 miesięcy,

Dużo czytałem co i jak, ale wiadomo trzeba je karmić w miarę tanio. Mam dużo owsa, owsa z łubinem(mieszanka 50/50), pszenżyto, od sierpnia będę miał pszenicę, mam też kiszonkę z kukurydzy.

Czy na tych paszach dam rade, wiadomo że prosiętom coś trzeba dokupić. ale czy muszę kupować koncentraty.

Bardzo proszę o podpowiedz.

 

Połączony

Tu nie szło zapytać?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso90    0

Witam! Jako młody rolnik planuje rozkręcić trochę produkcję zwierzęcą, ponieważ mambudynki do zagospodarowania i 7ha ziemi. Jak narazie rozpoczynam od 2 macior juz zaplodnionych i 10 tucznikow, planuje dokupic niebawem prosiaki na tucz, narazie czas pochlania mi przygotowanie pomieszczen, sam zrobilem karmidla dla tucznikow. Pasze przygotowuje sam. Jakies porady dla poczatkujacego? Na co zwrocic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel807
      Hej. Założę nowy temat, bo nie ma i może komuś się przydać.
       
       
       
      Czy na spalanie ma wpływ początek wtrysku ? Mam nowe koło pasowe, na nim nie ma znaków. Zaznaczyłem sobie punkty GMP, kiedy miałem wyjęte wtryskiwacze. I mógł by mi ktoś powiedzieć kiedy powinno wyjść paliwo z króćca pompy. Tak mniej więcej ile cm przed punktem GMP. Czy odchylając pompę od silnika to się przyspiesza, czy opóźnia wtrysk ?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam
      Jestem studentką V roku geografii na Uniwersytecie Łódzkim i piszę pracę magisterską na temat "Zmian przestrzenno-organizacyjnych sadownictwa na początku XXI wieku". Zwracam się z uprzejmą prośbą do osób posiadających gospodarstwa sadownicze o wypełnienie anonimowej ankiety, której wyniki posłużą do napisania pracy na powyższy temat.
      Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety i poświęcony czas.
       
      Pozdrawiam serdecznie
       
      Link do ankiety
      https://docs.google....m?usp=send_form
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj