Piotrass

Rozrywanie siatki zaraz po sprasowaniu

Polecane posty

Piotrass    14

Użytkuje prase new holland br 6090 stosuje w niej siatke defalin. Podczas prasowania jęczmienia podczas wypuszczania balota siatka puszcza na srodku balota boki są dobrze owinięte a na srodku siatka jest pęknięta, a niektórych przypadkach baloty zaraz po sprasowaniu same puszczaja, niby wyglądaja ładnie a po jakims czasie sie rozwalają. Dodam ze prasa jest ustawiona na owijanie 2,5 raza i 40 procent stopien zgniotu. Co zrobić poradżcie, Jeszcze dodam ze prasa jest na gwarancji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

siatka musi być zła :mellow:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

sprawdź czy nie ma zadr na wałku na którym są przyspawane takie paski. Mi zrywało z boku i były zadry trochę spiłowałem pilnikiem trochę samo z czasem i jest ogólnie dobrze. średnio 1 na 100 jest wadliwie owinięta.

Ale dlaczego później się rozwalają to nie wiem. Ja stosuje siatkę jd extreme czy jakoś tak 2,8 km i owijam 2 razy wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

Myślę, że masz za słabą siatkę i nie wytrzymuje :) Zmniejsz zgniot albo zwiększ liczbę owinięć i powinno być ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes16    0

a moze poprostu jedziesz przy koncu srodkiem i wtedy takie rzeczy sie dzieja baloty sa nie równe i siatka peka bo ja uzytkuje tej samej firmy siatke i z rolki robie około 200 bel i zadna się nie rozwala :unsure: :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja miałem ten sam problem w ubieglym roku w zniwa w Sipmie Farmie II 569/1. Siatka byla defalin i NH, mi sie wydaje ze srodek belki jest za bardzo zbity i siatka nie wytrzymuje lub za bardzo siatka jest rozprowadzona na boki i srodek nie wytrzymuje.

Tez miałem problemy w słomie po jeczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowiczak    0

Chyba prawie każda nowa prasa new hollanda od nowości ma to że siatka owija się na wałku, są jakieś zadry, musisz pobawić się trochę pilnikiem. To nie jest raczej wina siatki, mój znajomy ma podobną prasę i nawet sianokiszonkę owija 1,7 raza(defalinem) i beli nic się nie dzieje. I właśnie na początku to samo mu się działo, teraz jak ma przetarty ten wałek to prawie nigdy się nie obwija.

Edytowano przez lowiczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Też miałem ten problem ;/ z bel robiły się flaki nie zdatne do owijania ;/ siatka za mocno sie rozciągała a sznurek normalnie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

2,5 raza i jeszcze pęka ?? ja owijam 1.5 raza i nie ma takiej możliwości żeby jakaś się rozwaliła :huh: Na bank musi być coś co rwie ta siatkę może nawet tam co podaje ja do komory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Jezeli na 30 balotów 2 rozwaliła mi to coś nie tak musi być. Jak sie mi to powtórzy jeszcze kilka razy to dzwonie po serwis od tefo są zeby cos robic jak na gwarancji jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sza    2

U mnie także na środku beli są przerwania, ale jest to wina siatki (defalin). Widać że rozłazi się ona od razu po rozwijaniu z rolki więc prasa nie jest w stanie tej siatki posklejać (jd 590). Trzeba będzie zainwestować w jakąś lepszą siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Chyba prawie każda nowa prasa new hollanda od nowości ma to że siatka owija się na wałku, są jakieś zadry, musisz pobawić się trochę pilnikiem.

Hehe dokładnie, też pilnikowałem górny wałek. Teraz już nie ma z tym problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moja rb344 z case zrobiłą jzu ponad 2tys belek i tez w słomie zdarza sie pekanie belek srodkiem. Niby zgniot mam 70-80% ale dopier oowijanie 3x poprawiło ten temat. siatka to tama covernet lub cnh - to samo byłą tez defalina i juta i na kazdej to samo. Chyba jedynie jd była wytrzymalsza :) Na poczatku tez miałem problem z owijaniem na walku ale to ustapiło po kilkudzieiseciu belkach i podsuniecia przeciwnoza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj