Skocz do zawartości
DARoROL

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Polecane posty

milanreal1    290

Na magisterkę chciałbym na agronomie. A potem? Kto jest to w stanie przewidzieć...

barti212121    2

Mam jeszcze pytanie odnośnie zootechniki o specjalności chów i hodowla zwierząt amatorskich czy ktoś to studiował ? gdzie można iść potem do pracy ? zwierzęta amatorskie to jakie ? I w ogóle czy warto ?

A teraz pytanie do specjalności hodowla i użytkowanie zwierząt . Proszę mi wymienić jakie zwierzęta są tam poruszane . Chodzi mi o dokładne wymienienie bo do tej pory spotykałem się z określeniami bydło trzoda itp a ja chciałbym wiedzieć dokładnie . Jeśli to możliwe proszę o szybka odpowiedź na moje pytania :) Pozdrawiam

Aha i czy coś jest na temat pszczelarstwa ?

Travolta    0

przyłączam się do tematu ;)

niedawno skończyłem pisać maturę i prawdopodobnie zostanę na gospodarstwie (jestem z Podlaskiego, produkcja mleka)

maturę przewiduje następująco matma-80%p biol-40%r geografia -75%r polski-60%p i 60r obcy 70%p

interesują mnie studia takie, żeby było właśnie o produkcj mleka jak najwięcej, co byście polecili?

myślałem właśnie o zootechnice w Olsztynie, dobry wybór?

zależy mi na jakości stódiów, a nie na papierku, myślę że bym sobie poradził, te matury są jakie są, ale to temu, że jestem po humanie (taki błąd życiowy)

a i w ogóle jakie się tam przedmioty liczą, bo na stronie UWM widziałem 7, a w innym miejscu 4?

Wiadomość z agroFakt.pl

barti212121    2

dziękuję za odpowiedź :) A te szynszyle to chyba jakieś popularne się stały bo już kilka razy o nich słyszałem :) pozdrawiam

milanreal1    290

A kto teraz będzie o studiach mówić poza absolwentami szkół średnich? Bo reszta ma ich dość :D

krzysko    0

Witam, Wybiera się ktoś w tym roku na studia na UWM na rolnictwo lub technikę rolnicza i leśna

Vinchee    7

Czy są tu obecni studenci, bądź absolwenci UWM'u? Żyjecie po Kortowiadzie? :D

Co do tematu, studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na UWM i jestem na II roku. ;)

Vinchee    7

Pogoda wyjątkowo dopisała, ale nawet jak deszcz pada to i tak to nie psuje panującego klimatu na Kortowie. :D

@milanreal1 co studiujesz?

tay29    25

odnosnie trilu na uwm odradzam komus kto potem chce prowadzic gospodarstwo. bardzo malo przydatnych przedmiotow zwiazanych z rolnictwem. glowne przedmioty to matematyka i fizyka( wytrzymalosc materialow pkm) z ktorych nic w rolnictwie sie nie przyda. ja skaczylem wlasnie ale i tak bylo fajnie;) studia niestacjonarne

Bo TriL to kierunek typowo techniczny bazujący na zastosowaniu techniki w rolnictwie, a nie jak to często mylnie jest postrzegany, kierunek typowo rolniczy. Ja jestem na 3 roku TRiL studia niestacjonarne i chwale sobię;).

czaro    13

Wybiera się ktoś może na Technikę rolną i leśną lub Rolnictwo? :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lipa12
      Witam. Mam taki problem jak w temacie. Interesuję się budową maszyn rolniczych i budowlanych, zarówno tych nowych jak i starszych lecz nie mogę znaleźc kierunku który by mi odpowiadał. Większoc uczelni oferuje kierunki przygotowujące typowo pod prowadzenie gospodarstwa, a ja myślę bardziej o założeniu własnego warsztatu więc potrzebuje typowo techniczne kierunki. Macie jakieś propozycje?
    • Przez Runder
      Mam pytanie czy wasi koledzy ze studiów rolniczych skończyli wcześniej technikum czy liceum ? Będzie ciekawa statystyka
    • Przez kissmy...
      na prośbę koleżanki zachęcam do kształcenia się w zakresie rachunkowości gospodarstw rolnych na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.134.html
    • Przez __ema__
      Hej,
      Rozważam opcję rozpoczęcia studiów II go stopnia na UPH w Siedlcach, na kierunku rolniczym.
      Problem polega na tym, że ukończyłam kierunek luźno [wręcz wcale] powiązany z rolnictwem [informatyka] i spodziewam się, że czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna i nadrobienie sporej części wiedzy z dziedzin rolniczych.
      Czy jest może ktoś kto wymienioną szkołę ukończył/uczęszczał i podzieli się opinią?

Czy możecie mi podpowiedzieć z jakiej dziedziny muszę się 'przygotowac'? Produkcja roślinna i zwierzęca zapewne? Podrzuci ktoś jakieś dobre tytuły, do których warto zajrzeć? [w tej chwili dysponuję jedynie książkami dla technika rolnictwa, ale nie wiem czy to nie za niski poziom, a nie bardzo wiem gdzie szukać czegoś więcej. Mam też do dyspozycji Metody chowu i hodowli bydła - Grodzki Henryk, ale to też bardzo wąski zakres informacji].
      Czy studenci rolnictwa podpowiedzą mi chociaż jakieś podstawy, które muszę pojąć, żeby mieć z czym startować na te studia?

Co ogólnie warto według Was przeczytać, żeby wdrożyć się trochę w rolnicze klimaty?

aha i studia 'atakowałabym' dopiero w roku 2015 więc mam jeszcze sporo czasu na nadrobienie.
    • Przez roii
      Witam. Jakie i gdzie wybrać studia rolnicze jestem z okolic Sandomierza więc wypada tylko UR Kraków lub UP Lublin. Najbardziej odpowiadało by mi ogrodnictwo ale czy warto jest się tam pchać? Na czym wql polegają te zajęcia czego jest najwięcej, niestety nie mam się kogo spytać więc może ktoś tutaj wie.

Proszę o nie usuwanie tematu