marcinek904

jałówki mięsne dojone przez cielaki

Polecane posty

marcinek904    0

witam mam jałówki mięsne pół krwi SM zacielone, chodzą z innymi krowami i cielakami. Ostatnio zauważyłem że mała szarańcza doi wszystko co ma cycki. obawiam sie ze jak zamkne cielaki to bede miał problem z zapaleniami. Przerabiał ktoś może taki problem? raczkuje dopiero w tym temacie. proszę o rady :)

Edytowano przez marcinek904

Belarusik    2

jałówki będa mieć zapalenie jeśli będą ich cielaki doiły . Najlepiej kupiłbym cielakom kółko z kolcami przeciwzdajaniu i już jałówki niedadzą się doić

Edytowano przez Belarusik

Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej612b    187

Jeśli już były zdajane to nie ruszaj - to normalne , zdajać mogą nawet krowy -jedna drugą , jeśli teraz je odizolujesz , zapalenie - pewne , nie rób nic to normalne , co do bydła mięsnego żadna interwencja nie jest wskazana , chyba że przy porodzie - przy tej rasie pomoc może być wskazana . Znam temat gdyż przerabiałem to przy limusine ale tu porody są łatwe .

andrzej612b    187

Po ocieleniu krowy będą odganiać obce cielęta i to ostro , jeśli było by inaczej możesz odizolować pojedyncze matki z cielętami , myślę że jeśli krowy dają się doić przez inne sztuki to mają za dużo mleka i ich cielak wszystkiego nie wypija , mówię tu o mamkach typowo mięsnych u mieszańców powinno być podobnie ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez evento82
      Czy ktoś z Was spotkał się z kółkiem nosowym u krowy? Czym można to zdjąć?
    • Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez Luki6630
      Czy po kastracji byki będą spokojniejsze i czy przyrost się mocno zmieni? A jak jest z sprzedażą wykastrowanych byków?
    • Przez Doriska
      Sprzedałam bydło i jestem zniesmaczona tym co robią z ludzi którzy ciężko pracują dosyć że na wadze okradają to jeszcze 1sztuke do utylizacji brak słów szukam kogoś godnego polecenia 
    • Przez Gosc5080R
      Witam 
      Czy kupował już ktoś cielaki z firmy  E-mate Monika Matejewska ?
      Jakie są tam ceny dla osoby prywatnej ?
      Czy może lepiej kupić od handlarza ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj