Skocz do zawartości
marcinek904

jałówki mięsne dojone przez cielaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinek904    0

witam mam jałówki mięsne pół krwi SM zacielone, chodzą z innymi krowami i cielakami. Ostatnio zauważyłem że mała szarańcza doi wszystko co ma cycki. obawiam sie ze jak zamkne cielaki to bede miał problem z zapaleniami. Przerabiał ktoś może taki problem? raczkuje dopiero w tym temacie. proszę o rady :)

Edytowano przez marcinek904

Belarusik    1

jałówki będa mieć zapalenie jeśli będą ich cielaki doiły . Najlepiej kupiłbym cielakom kółko z kolcami przeciwzdajaniu i już jałówki niedadzą się doić

Edytowano przez Belarusik

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej612b    86

Jeśli już były zdajane to nie ruszaj - to normalne , zdajać mogą nawet krowy -jedna drugą , jeśli teraz je odizolujesz , zapalenie - pewne , nie rób nic to normalne , co do bydła mięsnego żadna interwencja nie jest wskazana , chyba że przy porodzie - przy tej rasie pomoc może być wskazana . Znam temat gdyż przerabiałem to przy limusine ale tu porody są łatwe .

andrzej612b    86

Po ocieleniu krowy będą odganiać obce cielęta i to ostro , jeśli było by inaczej możesz odizolować pojedyncze matki z cielętami , myślę że jeśli krowy dają się doić przez inne sztuki to mają za dużo mleka i ich cielak wszystkiego nie wypija , mówię tu o mamkach typowo mięsnych u mieszańców powinno być podobnie ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się