Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
razor275    279

Witam

Może trochę głupie pytanie ale jestem w temacie naprawy kosiarek zupełnie zielony , no ale cóż przejdźmy do sedna sprawy.

Otóż jak ściągnąć w tej kosiarce ślizg ? odkręciłem od spodu tą śrubę na imbus (jedna była ) , wysuną się trochę no ale dalej nie pójdzie coś go tam trzyma .

Proszę o wyjaśnienie jak to zrobić .

Z góry dziękuję za odpowiedzi .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Bardzo podobna ta kosiarka do czeskiej ZTR-165, być może jest na tej samej licencji PZ Zweegers (obecnie kosiarki te są produkowane przez Kuhn). Być może od tych będą części pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Tak jest na niej nawet naklejka że jest produkowana na licencji PZ Zweegers .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Poszukuje kosiarki mesko z133 na części , jeżeli maci jakieś informacje proszę o kontakt .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY koledzy mam problem mianowicie: jak "wywalimy" kosiarkę na bok zobaczymy talerz slizgowy i tu moje pytanie JAK GO ZDJĄĆ on dzieli sie na mały (wewnętrzny) i resztę. Ten mały przykręcony jest 1 imbulem i co przeba po odkręceniu imbule go wyszarpać czy on jest wkręcany a to tylko kontra bardzo proszę o POMOC Dodam że to kosiarka mesco kr165 o szer ropboczej 165cm (jest to duża kosiarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Odkręcasz tą śrubkę i go wyszarpujesz on sie trzyma na łożysku.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Dokładnie musisz go odkręcić i wyszarpać. U mnie powiem szczerze narobił komplikacji. Bardzo ciężko było go zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma tam gwintu, doradcie jak go "wyszarpać" i tam pod niem są śruby od tego dużego talerza

 

a ta sruba to trzyma cały duzy talerz czy ten mały wewnętrzny zakrywa jakieś śruby od tego dużego

 

trzeba wyszarpać ten mały wewnętrzny czy cały duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Porób jakieś fotki tego talerza to ci powiem bo ja mam mesko ale ta mniejszą z133


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

my to przez kołki klinowałem i młotami z dwóch stron waliłem bo nie chciał zejśc ;/

 

my to przez kołki klinowałem i młotami z dwóch stron waliłem bo nie chciał zejśc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dokładnie jak kolega wyżej ta jedna śruba dociska kolkę która trzyma cały talerz pewnie zardzewiała i się nie cofnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapiecha00    0

Witam

Potrzebuje talerzy ślizgowych do Mesko Z133 moze ktos ma takowe urządzenie które nie nadaje sie do reaktywacji a talerze jeszcze pochodzą :). Nasza śmiga jak nówka poza oczywiście powykrzywianymi talerzami :(

Mój email : mb1983@vp.pl

Pozdrawiam

Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ciężko pewnie będzie, trzeba raczej szykować 1tys. na nowy komplet, co wydaje mi się mało opłacalne.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tylko musisz dzwonić do mesko bo tak nie dostaniesz.Za mało wyszło na rynek tych kosiarek a z częściami to już tylko mesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapiecha00    0

Witam Ponownie

Po wycenie z fabryki Mesko wyszło około 1500 za naprawę więc jak na razie pozostaje przemysleć sens naprawy kosiarki ewentualnie zakup nowej. Dziękuje za podpowiedzi jestesmy nowi w branży rolnej i dopiero nabywamy doświadczenia. Dobrze że jest taki serwis gdzie można sie wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Pozdrawiam

Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igiel123    0

Witam panowie z wielkoą prośbą piszę do was w jakim sklepie mozna znalezć talerz ślizgowy do kosiarki MESKO Z133 bardzo proszeę o odpowiedz i linki z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

witam. Czy c-330 da rade w kosiarce Z-133? oraz co sadzicie o tych kosiarkach?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To jest kosiarka do tego ciągnika i to nie jest czeska tylko polska robiona w wojskowych zakładach Mesko.Ogólnie maszyna jest ok tylko z częściami zamiennymi jest problem bo musisz pisać do zakładów wojskowych Mesko za częściami a ceny tych części są już kosmiczne.Lepiej polecam ci polską ZO42 do której części są dostępne w każdym sklepie i za tanią kasę.Miałem 11 lat tą mesko z-133 i śmigała bez problemów aż padły łożyska i wybiły się piasty za które zapłaciłem 600 zł + 240 zł za trzymaki noży i od razu ją sprzedałem i kupiłem ZO42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Odpuść sobie tą kosiarke.Unas w wiosce gość ma taką to ją chwalił ale do czasu aż pojechał do sklepu aby nabyć talerze nowe ślizgowe i dowiedział sie ceny .Płakał i płacił coś ponad 1000zł za dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To co on robił z tą kosiarką, że talerze do wymiany? U mnie taka kosiarka pracuje już spokojnie koło 15 lat, trzymaki noży można bez problemu napawać jeśli się wyrobią, talerz też da się odrestaurować w przydomowym warsztacie (w mojej jeden talerz mocno ucierpiał przy pewnym "mistrzu kierownicy" na kamienistych ugorach a nadal go nie wymieniłem tylko remont i śmiga dalej). Co do dostępności części - w dobie sklepów internetowych bez problemu można nabyć każdą część do tej kosiarki, a i nie przypominam sobie, żeby przy wymianie ukręconej ośki ok. 5 lat temu ojciec miał jakiś problem z jej nabyciem. Fakt faktem że teraz do koszenia mam ok. 5 ha 2-3 razy w roku (kiedyś było więcej), ale i tak kosiarka nie do zarznięcia. Oprócz tego rozwalonego talerza (nieuwaga operatora) i ukręconej oski nie ma z nią problemów. Oryginalny lakier jak na maszynie najwyżej kilku letniej, osłona prawie nie naruszona, żeby paski były wymieniane też nie pamiętam. Do C-330 jest idealna, mogę ją polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

U mnie od nowości była taka aż do ubiegłego roku. Żadnej awarii, zero problemów, głównie przepracowała z C 330. A i zamiast 2 noży na Bebnie, zrobiliśmy na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj