Skocz do zawartości
peterek102

John deere 6930 obsługa skrzyni pq+

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
peterek102    0

Witam jest to mój pierwszy post więc prosze o pobłażliwość, mam do uzytkowników takie pytanie jak wygląda obsługa skrzyni w ciągniku jd 6930 comfort zamówiona skrzynia to powerquad + jeśli ktoś zechce możliwie wyczerpujaco mi to opisać bede bardzo bardzo wdzięczny!!!Mam na myżli uzywanie sprzegła całe te zakresy rewersy itp itd skrzynia jest 20x20

Wstyd sie przyznać ciągnik ma przyjechać w tym tygodniu..

a nie dają intrukcji obsługi do ciągników? :)

PS. jakbym wiedział jak to bym pomógł, ale nie posiadam takiego ciągnika:) ale czekam na zdjęcia nowego nabytku.

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

arekursus    0

Z tego co wiem to masz 5 biegów od A do E. Te biegi przełącza się z sprzęgłem ale w każdym biegu masz 4 biegi pod obciążeniem (załączane bez sprzęgła - guziczkiem na dźwigni). Czyli jak włączysz bieg np. B to masz B1, B2, B3, B4. Kierunek jazdy zmieniasz rewersem przy kierownicy. Chyba nic nie pokręciłem :)

PS. nie jestem użytkownikiem tego ciągnika ale co nie co się nimi interesuje ;)

Edytowano przez arekursus

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

Dokładnie tak jak napisał arekursus :rolleyes:

Również nie jestem posiadaczem ale zdarz mi się pojejzdzić JD u znajomego tyle ze on ma 6 biegów głównych od A do F... A czy Ty będziesz posiadał w swoim JD sprzęgło w guziku na "gałce" czy ta wersja tego nie ma?

andrzej2257    109

Ja jestem posiadaczem johna 5720 ze skrzynią 16/16 <_< i nie jest naj naj wolałbym 20 przełożeń. A teraz 6D mają 9/9 skrzynie to już całkowita porażka :wacko:. Panie bartek ile ma pan nastukane w johnie i przez ile lat ja przez 3 mam 2500. A spalanie jak wychodzi?

Edytowano przez andrzej2257

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

6630 ma 600 7820 ma 4tys a 7730 ma 1400. Spalanie według mnie w przeliczeniu na ha jest dobre. zbiornik wystarcza mi na 13h włókowania bronowłóką czeską z bronami 20. szerokośc robocza 6m

andrzej2257    109

Gratuluje dobrego wyboru nie miałeś awarii.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jacek5227
      Czy jest jakaś zasada na odczytanie z nazwy ile Km ma ciągnik albo jaka wersja wyposażenia?! Czy poprostu trzeba to wiedzieć...?
    • Przez TheZielonyJohny
      Witam serdecznie. 

Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 

Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 
      Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 
      Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 

Opony na ciągniku : 
      Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora
      Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora

Przednia oś zalana olejem Spirax. 

Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 
      Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 

W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 

Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję  
    • Przez MateuszCiurysek
      Witam przymierzam się do malowania błotników w Zetorze 5340 i o to moje pytanie czy ktos juz zdejmował te błotniki w podobnym zetorze czy trzeba tapicerkę ściągać by wyjąć błotnik  po prostu czy jest ona przytwierdzona do niego jeżeli ktoś już wyciągał błotniki to niech się odpowie jak to wygląda
    • Przez KierowcaJCB
      Witam chciałbym się dowiedzieć coś na temat skrzyni Autopower w jd 6920  , ile wytrzymują , czy często się psują oraz czy drogie są koszty naprawy.