Skocz do zawartości
DrJoint

Jak uruchomić różne ciągniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DrJoint    0

Nie wiem, czy to dobry dział, ale chyba tak. Interesuje mnie to, co należy zrobić w danej marce ciągnika aby go uruchomić (nie chodzi o przekręcanie stacyjki).

Piszcie markie ciągnika i co robimy, by uruchomić (a potem przekręcamy kluczyk), przykłady:

Ursus 3512- wajcha biegów polowe-szosowe ma być na luzie

Belarus 820- wajchę biegów bierzemy na luz a następnie w lewo

Zefir 85- wciskamy sprzęgło

Grabcio    23

A po co Ci takie informacje, chcesz kraść ciągniki? :lol:

Ursus 5714 - wajcha od reduktora na luzie

Ursusy i Zetory z ciężkiej serii - sprzęgło

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

klejnus    0

lamborghini r5(chyba 5) sprzęgło i wtedy zapłon. Mnie najbardziej interesowałyby mnie nowe ciągniki typu fendt jd itd.

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Wiadomość z agroFakt.pl

DrJoint    0

może nie kraść, ale zamierzam coś z tym zrobić :)

klejnus    0

No właśnie w niektórych nie musi być luz i to mnie przeraża. W lambo wsiadłem i nie sprawdziłem biegu puściłem sprzęgło i heja do przodu. Niby nic takiego ale teraz sprzęgło idzie łatwo wdepnąć i dziecko jak podpatrzy i ciągnik będzie na biegu to heja i do przodu bez nadzoru...

zetorek5011    0

Proxima 85 sprzęgło , sprzęgło ręczne , luz na biegach i odpalamy .

Ursus 5314 luz na polowych drogowych , luz na biegach , wyłączony wom , wciśnięty odprężnik

Zetor 5011 gaz ręczny do momentu kiedy usłyszymy takie pyknięcie i odpalamy

Ursus c-330 gwóźdź albo kluczyk wciśnięty , trochę gazu i rura

wojno33    8

T-25: sprzęgło, gaz do oporu, zawory do góry, włączyć masę, przekręcić kluczyk, gdy gdy rozrusznik wejdzie na właściwe obroty opuścić zawory B)

szczęśliwcy, którzy mają dobre akumulatory mogą odpalać bez podnoszenia zaworów

KPK Kumurun Team

DF24    28

Deutz Fahr( bynajmniej u mnie) luz na biegach, rewersie i odpalasz :lol:

Małorolny jestem. (106ha)

dawid0605    22

W proximach sprzęgło, bieg na luz, sprzęgło od WOMu zaciągnięte i odpalamy.

Przynajmniej my tak mamy w szkolnych:)

piotttrek    89

JD3650 i pochodne- Reduktor na luz, Pierwsza stacyjka raz w prawo, następnie stacyjką od zapłonu również raz w prawo.

prometeusz    2

u mnie w zetorze 12245 musi być na luzie, sprzęgła nie muszę wciskać

a w 330 rok 1991 powinien być na neutralnym, tzn pomiędzy szosowymi, a terenowymi ale wykręciłem ten czujnik

michal82sa    16

W pronarach ze skrzynią 14/4.Aby odpalic trzeba trzeba nacisnąć sprzegło właczyć bieg terenowy lub szosowy odpalic wyłączyc bieg terenowy lub szosowy w

klejnus    0

Są plusy i minusy takiego tematu. Ja jako ze nie mam gospodarstwa chciałbym mieć taką wiedzę by udowodnić jakiemuś rolnikowi ze np odpalę jego sprzęt:) Wuja myślał ze nie odpalę lambo no i sie zdziwił:) ALe z drugiej tez strony złodziej już wie jak odpalić dany ciągnik. Ale bądźmy realistami. Jest kilka osób na forum buchnięto sprzęt i nigdy nie odpalali tylko wypychali i na lawetę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez spuzon
      Witam kupiłem forda 8210 92rok mam z nim następujący problem na wyświetlaczu wyświetla się komunikat (OPEN) rpm. Wiec najprawodobniej jest coś nie tak z czujnikiem obrotów. Czy ten ciagnik ma obroty z alternatora czy gdzieś jest jakiś czujnik zamontowany.
    • Przez kaczor94
      Witam.
      Kupiłem niedawno 155.54 na skrzyni z rewersem elektro-hydraulicznym oraz z biegami pod obciążeniem. Ilość oleju w skrzyni mam prawie na minimum, ale okazuje się że przepuszcza mi siłownik i będę zapewne musiał dolać oleju prędzej niż przy uszczelnianiu siłownika. Nie mam specjalnie czasu aby teraz wziąć ciągnik na warsztat, a dodatkowo planowałem dopiero zimą się za niego zabrać i gruntownie przejrzeć. Nie wiem jaki powinien być olej, abym mógł chociaż na tą chwilę dolać?? Przepraszam jeśli powielam pytanie, ale jak wspomniałem mam bardzo napięty "grafik".
      Pozdrawiam
      Darek
    • Przez Pawliq
      Witam
      Dzisiaj pojechalem swoim M100 w pole z pługiem i jezdzilem z godzine i nagle ciagnik stracil moc i  delikatnie dymic na bialo. Zgasilem go i nieszlo go zapalic tak jak by sie zapowietrzyl. Sasiad mnie scholowal z pola i jak bylem pod domem zapalil mi bez problemow. Zaczelem nim gazowac i bo dwoch minutach znowu spadek mocy. I tak po kazdym odpaleniu. Dwa tygodnie temu wymienilem wszystkie filtry. Sprawdzilem rowniez pompke wspomagajaca ale podaje ona paliwo a zreszta w zeszlym roku wymienilem ja na nowa.
      Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z tym problemem.
    • Przez sylwek1100
      Witam koledzy. posiadam od nie dawna fiata 70-90dt i potrzebne mi kilka wiadomości na jego temat.
      po pierwsze szukam instrukcji obsługi i katalogu części
      po drugie na jakiej zasadzie działa w tym ciągniku sprzęgło wałka bo ja mam z nim problem bo nie działa wogóle
      po trzecie to słabo działa mi w nim wspomaganie
      Koledzy pomóżcie bo mało informacji w necie moge znaleźć na temat tego ciągnika
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.