rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

witejus    1212

nie czujesz że Rolnik jaja robi ,sam ma fergusona ,sory URSUSA ja polecam renault

Rolnik1973    5818

To nie są jaja, przecież tu pół forum to czemu mf nie jedzie. A ursus to ursus powyrzucał lub niepowprowadzał to co niepotrzebne i wyszedł spoko traktor. Teraz we wsi na początku żniw gość pojechał belować i coś tam w bebechach zaczeło trzeszczeć. I co mf w *szpitalu*na operacji a c330 ciągał przyczepy ze zbożem a do belowania najmówał, a bele dalej leżą i czekają jak mf wyzdrowieje bo ma tura to czeka.

piotrdd    57

Też mogę polecić renault tylko szukaj zadbanego osobiście bym szedł 106-54 w wolnossącej 6, szukaj z kabiną amortyzowaną naprawdę te kabiny są super z wygodą .     

Wiadomość z agroFakt.pl

Miran    2

Właśnie też się zastanawiałem nad renault, tylko w wersji 4 cylindrowej.

Miran    2

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika.Ciągnik będzie pracować na 15ha(orka,agregat,glebogryzarka).Ciągnik musi mieć 80-90 KM.Zainteresowało mnie pare różnych modeli:

-Renault 103 54 (wiele osób pisze że solidne modele)

-Massey Ferguson 3060 (dość komfortowy i tani, martwi mnie tylko ta awaryjna skrzynia i nie wiem jak z EHR'em)

-Massey Ferguson 4245,6140(podoba mi się 4245 i chciałbym spytać was o opinie o nim)

-Case 4230

Który z tych modeli byłby najlepszy?

Renault jak najbardziej polecam. Sam posiadam Renault tylko troszkę mniejszą i nie ma żadnych problemow problemówz nią. W okolicy jest parę Renault i chwalą sobie właściciele.

Shaun    84

Jesli 4 to tylko z T zeby chcialo jechac np 4255 a najlepiej aresa 550 lub czystego jaska ale to nie w tych piniondzach chyba

Wiam...........  szukam ciagnika  tak   o    mocy  około  85 do 95  koni z  turem   i  mam   dylemat  jaki  kupić   ,  zastanawiałem  sie  nad   Renault z  tym  , ze   postraszył  mnie  mechanik  ,  ze  maja   skrzynie   awaryjne  ....... a   do  tura  lepiej  jak  jest  sprzęgło  elektro hydrauliczne ...  no  rewers    czy  mechaniczny    który  jest   lepszy ,   a   co   o  Zetorach  sądzicie z  tej   serii   8540  i  9540   który  z  nich  jest  lepszy   no   i  jak      częściami 

hardkor113    124

Każdy ciągnik ma zalety i wady nie ma ciągnika idealnego.Do tura to rewers elektrohydrauliczny.A wybór jest ciągników spory szukaj po stanie technicznym nie po marce

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cinkowski96
      Witajcie, szukam ciągnika sadowniczego do 150 tyś brutto. Będzie chodził na 10ha malin. Może ktoś z Was brał ostatnio i wie jakie są ceny i czy coś sensownego można w takich pieniądzach dostać? Z góry dzięki za odpowiedzi. 
    • Przez CZESIEK88
      Jako że ceny ciągników się zmieniają a tematy na forach starzeją pozwoliłem sobie założyć nowy  
      Powoli zaczynam się rozglądać za ciągnikiem... mocy 100 -120 KM i poszukuje rzetelnych opinii ( tak wiem każdy chwali to co ma  ) 
      Ciągnik ma pracować na obecnych 21-22 ha w przeciągu 2- 4 lat najprawdopodobniej przybędzie mi kolejne 8 ha
      Maszyny z jakimi ma pracować? pługi w przyszłości uprawowo siewny, ścierniskowiec bądź talerzówka - do innych lżejszych prac posiadam jeszcze 328  i internationala 83 koni który teraz robi jako główny ciągnik w gospodarstwie.
      Z moich obserwacji i internetowych poszukiwań to co biorę pod uwagę :
      Ursus 1224 bądź odpowiednik zetor 
      John Deere (ogórek) - o numeracji któa odpowiada tym mocom 
      myślę tez nad Renault
      cóż na Internationala którego posiadam złego słowa nie powiem więc nie mówię nie
      a może ktoś ma doświadczenia z inna marką
      warunek - przedni napęd! Mam trochę gliny i dzierżaw z górkami i gliną gdzie mój international nie daje rady bez przodu. 
      Od razu uprzedzam - chce rzetelnych informacji o słabych punktach w ciągnikach od ludzi którzy je użytkują nie chce wpisów młodszej młodzieży (bez obrazy) którzy słyszeli, czytali że w tym części drogie a w tamtego nie bierz bo nie wesprzesz polskiej gospodarki    Interesują mnie tylko ciągniki mocy w przedziale który podałem i tylko z przednim napędem. Zdaję sobie sprawe że  w takiej maszynie może zepsuć się wszystko ale interesują mnie słabe punkty na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach ( wiadomo podstawy jak w każdym to znam) 
      z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam bo może dla niektórych moje wypociny są chaotyczne. Pozdrawiam  
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez arty
      Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. posiadam ok 5ha i starego majorka zetor 3011 - rolnictwo to raczej hobby niż dochód, jakieś warzywa na własny użytek, koszenie i dotacje unijne.... Ziemie raczej ciężkie, IV, V klasa teren górzysty.
      Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza o dość szerokim spektrum -miedzy innymi mam usługi dla rolnictwa i pielęgnacja terenów zielonych  - czasem cos się komuś wykosi, ale na główny dochód z tego kierunku po prostu nie mam czasu, za mało sprzętu i brak pracowników.
      Szukając trochę kosztu i z racji ze aktualny ciągnik  to nawet do koszenia tych powierzchni trochę go już szkoda bo to raczej zabytek zastanawiam się czy nie kupić cos nowego, prowadząc działalność zakup wyszedł by trochę taniej niż dla osoby indywidualnej mógłbym odliczyć trochę kosztów.
      Znalazłem ciągnik ZOOMLION RK 504 50KM 4x4 chyba najtańszy w tej mocy - czytałem opinie ze chiński ze nie wiadomo co, ale mimo wszystko cena kusi - mam pytanie do znawców co ma ten ciągnik, a czego nie ma w porównaniu do konkurencji co mogłoby się przydać ?  Przy ewentualnym zakupie czy warto go doposażyć np. w jakiś tur, łyżkę, albo osprzęt?
      Szukam tez sposobu jak ten ciągnik mógłby zarabiać na siebie - pewnie najlepiej byłoby zatrudnić pracownika i brać np. zlecenia na usługi... tylko skąd te zlecenia - może jakieś pomysły - region to podkarpacie, rozdrobnione gospodarstwa... z gmina czy miastem umowę na wykaszanie itp.  to raczej ciężko byłoby wystartować...
    • Przez Arni
      Chodzi mi o jakiegoś Ursusa Zetora Farmtracka Farmera no i może jeszcz Lampo albo Roller
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj