Skocz do zawartości
rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tomasek   
Gość tomasek

mi chodzi bardziej o serie 30*5 jak dla mnie to ona jest lepsza od Case

michaln89    0

a co do tych case-ów to jak to się spisuje w pracy?

mniejwięcej ile pali?

bo przynajmniej w mojej okolicy wszyscy chwalą sobie deutz-e i fendt-y bo takie mają i mówią że niedużo palą

i sprawują się bardzo dobrze chociaż są z roczników pomiędzy 80a 90

pablo21    26

Co do spalnia to musza się uzytkownicy Case wypowiedziec ale jak ciągnik pójdzie w ciezko prace to kazdy spali podobnie.

A co do sprawowania w polu to tak jak kazdy inny, ciągnik mase ma konkretną to i uciąg pewnie nie zły i w polu zrobi tyle ile ma zrobic ciągnik ok 110km.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość tomasek   
Gość tomasek

jesli chodzi o spalanie to najmniej pala renaulty (przynajmniej tak gdzies czytałem na AF ;) ) a tak na serio to Case spali najmniej 7litrów w lekkich pracach a najwiecej to z 15l MF tak samo, i nie wzoruj sie natym jak wiekszosc osob na af ze silniki perkinsa sa oszczedne bo ludzie dochodza do tego wniosku bo maja MF235 czy podobne i porownuja je z zetorami czy ursusami gdzie spalanie wypada kozystniej dla MF, ale ciagnik 100-120KM musi swoje spalic i koniec

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF spali nawet poniżej 7l w lekkiej pracy, MF 145 KM w lekkiej pracy spala ok 7 litrów, to 100 km powinno spalić mniej. W bardzo ciężkiej pracy spali pewnie powyżej 15 litrów. MF na szczęście wybacza za małe maszyny ;), z tego co ludzie piszą JD czy Zetor już nie bardzo.

Gość tomasek   
Gość tomasek

litr w ta czy w tamta wiec niema sie oco zabijac

tomu    4

no ale ziarko do ziarka i wyjdzie miarka, czy jakoś tak ;)

pablo21    26

MF 3080 spala ponoc w lekkiej pracy ok 6 l/h moze troszke mniej a ma 6 cyl wiec chyba widac oszczednosc Perkonsów.

A litr w ta czy w tamta to jest duza róznica bo 500mth na rok czyli 500lx3,5l= 1750 zł a taka kasa na drodze nie lezy...

W Perkinsie wazne jest to zeby nie przesadzac z obrotami to wtedy jest oszczedny a jak sie cisnie na maksa to tez swoje wychla.

PS; Nie przesadzajmy z tymi Renault pala ile pala ale chyba nikt nie uwierzył w spalnaie 80 konnego Renault na poziomie 3,5l/ha w orce bo to jest zart poprostu...

Gość tomasek   
Gość tomasek

oj z ta renówka to zartuje. a 6l to podaja w broszurkach bo zeby samemu zbadac ile ci ciagnik spala w lekkiej pracy to musisz kilka motogodzin zrobic a takich uzytkowników ciagników jest mało to jest tak samo jak z silnikiem 1,9tdi w audi naprzykład kazdy mówi jaki to oszczedny (4-5L na 100km) sam mam i ponizej 6l nie zszedłem i tak samo jezt z perkinsami wiekszosc ich opini o oszczednosci wywodzi sie z serii małych ciagników typu 235

michaln89    0

ja jestem z woj małopolskiego niewiecie może o jakichś ofertach w moich okolicach bo jest tych ciągników dużo ale

gdzieś daleko

pablo21    26
oj z ta renówka to zartuje. a 6l to podaja w broszurkach bo zeby samemu zbadac ile ci ciagnik spala w lekkiej pracy to musisz kilka motogodzin zrobic a takich uzytkowników ciagników jest mało to jest tak samo jak z silnikiem 1,9tdi w audi naprzykład kazdy mówi jaki to oszczedny (4-5L na 100km) sam mam i ponizej 6l nie zszedłem i tak samo jezt z perkinsami wiekszosc ich opini o oszczednosci wywodzi sie z serii małych ciagników typu 235

No tak ale te ponizej 6l/mth to nie z broszurek jakby co tylko od konkretnego uzytkownika który ten ciągnik ma wiec tak jest ;)

Ale spalanie w duzej mierze zalrzy tez od kierowcy jak się MF-em jeżdzi do max 1900obr/min to naprawde nieduzo pali.

Chota    1

@michaln89 A ja ci mówię kup case 1056xl 105km 6 garów sam mam 956xl i ma ponad 10 tyś mtg i chodzi super.

Zero elektroniki tylko napęd załączany przez elektrozawór*

PS. Mój jest z 91r i dałem trochę ponad 35 tyś

ursusik1634    1

Wiem że w przeszłości wywodziły się z tej samej fabryki ale teraz raczej nie mają nic wspólnego

Dawid777    0

A co polecacie do 45tys zamiast 7211 czy MF 80km 4x4 byłby dobry ten ciągnik ma pracowa na 20ha a na nowy niestety mało forsy więc trzeba używany... w jakich modelach nie było elektroniki? Co mi radzicie i jak z częściami? :lol:

może byc i za 40tys

Dawid777    0

O dodam jeszcze że kupiłem grubera z podwójnym ciężkim wałem z kolcami szer 2.2m 9łap i przymierzam się zrobi uprawowo siewny z poznaniakiem 2.7 i kupna pługa 4x40-50 (regulowany) ;)

maresek2    0

Przymierzam się powoli do zakupu większego ciągnika, ma on być głównym ciągnikim o mocy około 90-100 koni taki coś do 65 tys. można coś przyzwoitego kupić na zachodzie czy w kraju. Miałby on pracować z pługiem i agregatem śiewnym. Mam jeszcze c-3603p i poczciwą 40-tke, pracują obecnie na 30 ha ziemia ogólnie słaba. Myśle że taki ciagnik powinien być bo i ziemi będzie więcej.

z góry dziękuje za podpowiedzi i barzdiej doświadczonych.

Gago    0

Wiesz ja Ci moge sprzedac w tych pieniądzach mojego 9540 :rolleyes: A jaką mniej więcej marke poszukujesz? Co ma mieć ciągnik ten?

maresek2    0

znalazłem np fergusona 3070 93r ładnego za 43 tyś silnik Perkins 4T 93 KM; skrzynia biegów 16/16 (synchronizowane w tym jeden hydrauliczny wzmacniacz momętu); prędkość max. 40 [km/h]; mechaniczny rewers; dobrym ursusem niepogardziłbym. Oj klimy niemusi mieć :rolleyes:

a te 9540 tez niczego sobie, byle wmiare komfort był i robota szła naprzód w polu. :huh:

Gago    0

Ja to już nigdy bym Maseja nie kupił miałem ten ciągnik 3060 i już go nie kupie takie samo zdanie o MF ma mój sąsiad bo też ma i chce sprzedać jak najdalej wypchnąć od domu :rolleyes: A on musi mieć ładowacz czy nie?Dzieki a nim idzie robota jak cho***a :-)

igor    0

jak masz tyle kasy to dopłać troche i kup nowego bellarusa. Bedzisz miał nową maszyne jak bedziesz szanował tak bedzie ci choidził. Bo uzywanego napewno idealnego nie kupisz owszem są wyjątki ale to czasami

pablo21    26

Tylko co taki Belarus bedzie oferował w porównaniu np: z MF-em bo według mnie mało za taka kase jak ma to da sie znalezc dobry uzywany ciagnik a nie dziadostwo zajerzdzone. Wiem nowe to nowe ale bez przesady ja bym wolał uzywany zachodni (albo Zetora nawet :rolleyes: )z dobrym wyposarzeniem i bardzo komfortowa kabina niz Belarusa...

Ja was prosze nie zacznynajmy kłótni na temat ze Zetor jest najlepszy , lepszy od MF-a i zachodnich bo tak jest tylko dla niektórych... Zetor to dobry ciagnik w swojej klasie ale nie przesadzajmy ze jest najlepszy bo takie cos nie ma wcale sensu. Uzytkownicy MF na AF jakos na nie nie narzekaja a wrecz je chwala wiec kazdy na swoje zdanie :huh:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się