Skocz do zawartości
rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Możesz kupić 30 letniego Mercedesa i 5 letnim Chińskie auto. Co pochodzi dłużej? Mój najstarszy ciągnik jest z 1988 roku. I chodzi w moim gospodarstwie od 23 lat. Żadnej większej awarii, tylko pękło jedno z cięgieł. Ty masz sobie kupić FENDTA, jednego z najlepszych ciągników. Który pochodzi jeszcze kilkanaście lat. Jak nie chcesz nic starego, postaraj się o dotacje.

lks91    6

Popieram Cię kolego. Jestem tego samego zdania co Ty. Kup starego Fendta! nie pokazuj się na AF z niczym innym :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie. Fendt jest bardziej dopracowany. Lepszy do tura, a nawet do pracy w polu. Masz ciagnik 100km, bedziesz mial 90, dwa razem w pole wyjada

mfek3050    61

Zaraz zaraz fendt 310 ale ten z lat 80 czy farmery z 90 lat? Domyślam się że ten pierwszy, bo te nowsze nie mieszczą się w cenie. Popieram kolegów wyżej.

Mikruss    70

Co z tego że drogie jak to się nie psuje.

Do usrusów i zetorów tanie rzemiosło to pada co chwilę, a oryginalne części do zetora potrafią być cholernie drogie, a do nowszych często gorzej dostepne niż do zachodnich ciagników i w podobnej cenie.

Tanie to są czesci do zetora sie72xx 77xx i to jeszcze podróby, bo remont skrzyni biegów na oryginalnych cześciach to kilka tysięcy zł....

mfek3050    61

Tylko szkoda że te stare fendty nie mają klimy, bo np prasowanie w takich temperaturach jak w tym roku to smażenie się w ciągniku, a praca traktorem ma sprawiać przyjemność a nie omdlenia.

plochy2    0

Witam. Poszukuje czegoś do 60k zł i zainteresował mnie agrotron. raczej wolałbym 4-cyl a tubo jakoś przeboleje :) modele 90 lub 100 bo te moce mie interesują najbardziej lecz zakładam temat ponieważ interesuje mnie czy taki ciągnij nie doprowadzi mnie do bankructwa jesli trafie na troche gorszy model? Jak wyglada trwałość skrzyni? skrzynie mają 24+8 a trzy półbiegi troche odstraszaja "a bo coś strzeli bo za dużo" hehe :) Operuję na 15ha i proszę nie pisac zebym kupił u914. produkcja roślinna. Przeznaczony do orki, uprawy, troche transportu i w kosiarce rotacyjnej by pracował jeszcze. Ziemie ciężkie 2 klasa. Poprosiłbym o opinie i koszty ewentualnych napraw i dostępność częsci bo nie wiem czy może nie postawić na zetora 10540 z bardzo prostą mechaniką i ktorego moglbym zrobić w nocy o polnocy bo czesci tanie i dostepne.

Quercus78    5

Przepraszam,że się wtrącam, ale niedawno stałem przed podobnym dylematem. Chorowałem właśnie na agrotrona lub Johna 6400, pół świata zjeździłem, oglądałem ich dziesiątki i doszedłem do wniosku że moje 18 ha uprawiane po pracy zawodowej i to na glebach IV-VI nie udźwignie kosztów serwisu i napraw. Kupiłem ZETORA 9540 i szczerze polecam, moc jest , spalanie 10l/hektar w pługu 4x 40 agromasz zagonowy, w komforcie pracy to do ursusa 914 nie ma co porównywać,wiem bo 914 miałem,brakuje mu klimatyzacji to fakt, ale za to jest prosty jak cepy i wytrzymały jak WSK. Szczerze polecam,jak coś służę pomocą. 105 podobno mają coś ze skrzynią biegów nie tak , ale nie wiem dokładnie.

plochy2    0

wlaśnie kolego mówisz o tym czego się obawiam hehe :)  w moim gospodarstwie przychodzi czas... dzień dwa koncówka października i musi być zaorane uprawione i zasiane a taki ciągnik nie robiłby u mnie więcej jak 200 godzin na rok to pewne :) lecz wszystko rozchodzi się o moc ponieważ na przestrzeli kilku lat może z tych 15 ha zrobić sie  30.. 40... małe gospodarstwa w okolicy które muszą paść więc ja czekam i czekam :) deutzy mi się podobaja. przyjemna skrzynia, ładna charakterysyka silnika, komfort w kabinie, ehr, półbiegi,  klima no nic więcej mi nie potrzeba i są w moim zasięgu budżetu lecz czy warto?  

Quercus78    5

Jak bym siebie słyszał trzy lata temu. :) Ja wybrałem rozsądek zamiast bajerów i  jestem zadowolony :lol: . Mam kolegę który ma dwa nowiutkie JD ale i zetora Forterre 11441 Johny są bajkowe ale jego jest stać je utrzymać same oleje i filtry to dla mnie kosmos a dla jego gospodarstwa to pryszcz. Pomimo tych JD zetorem jeździ nie mniej i wcale się go nie wstydzi. Ale jak to mówią jak nie  spróbujesz to się nie przekonasz.

Zapomniałem dodać że mój 9540 ma też dwa pólbiegi i podnośnik sterowany przełącznikiem i kumple mi najbardziej tego guzika zazdroszczą :)

plochy2    0

właśnie do tych zetorów nie bardzo jestem obeznany co do skrzyń :/ mógłby mi ktoś przybliżyć jak to tam wygląda? 

Piotrek1985    4

Agrotrona w tych pieniadzach ciezko kupic, szybciej Agrostara i technologicznie i rocznikowo bedzie podobny jak ten zetor  .

Czesto z pneumatyka i turem dostaniesz oraz ścietą maską, EHR itp.

Agrostar prosty i mechaniczny ciagnik, fakt ze jak coś kleknie to nieraz zaboli po kieszeni ale przyjemny ciagnik i chlodzony powietrzem a to duży plus

Pietras892    192

agrostar prosty mechaniczny.... no nie do końca się zgodzę. Skrzynie są dość drogie w naprawie,a trudno kupić z organizmu. przebiegiem poniżej 10 tys h.

plochy2    0

a jesli już chodzi o tego zetorka 10540 bądz 9540 to jak wygląda tam obsługa skrzyni? trzy biegi głowne ze sprzeglem i po trzy półbiegi bez sprzęgła? czym się przełącza półbiegi? najbardziej mnie interesuje wersja z ehr lecz znależc przywoity model z ehr trudno :/ wypowie się ktoś dokładniej co do trwałości tej skrzyni i ogolnej opini o modelu?

Quercus78    5

mój 9540 ma trzy biegi ze sprzęgłem, oczywiście szosowe i polowe oraz po dwa półbiegi na każdym biegu włanczane bez sprzęgła dźwignią podobnie jak w ursusie 914 itp

Hinco    0

Panowie za max 5 dych do głównie różnych kosiarek to co będzie lepsze?

Zetor 7540 itp czy 7340 itp?

Ewentualnie bez napędu, tylko z duzym kapciem z tyłu, 7520/8520 vs 7320/6320

Co będzie lepsze/ mniej awaryjne? W 7540 wałek jest włączany sprzęgłem wielotarczkowym? a w 7340 jak w byłym 5211 wajcha zgrzyt i tyle? Tylko te biegi miedzy nogami :/

LukaszC360    21

witam kolegów  poszukuje ciągnika w przedziale 100  koni mechanicznych    no i przypadła mi do gustu   renault 110.54  lub 106.54  .      czy ktoś kto miał kontakt z  tym ciągnikiem może mi powiedzieć czy to jest dobry wybór bo w moich terenach renówki mają dobrą opinie. nie ukrywam że nie interesują mnie opinie takich ludzi którzy słyszeli od znajomego i od sąsiada  wolał bym  by wypowiedział się ktoś kto ma lub miał jeden z tych ciągników niezależnie który bo biorę  oba pod uwagę  ciągnik ma pracować głównie w pługu agregacie i może     kosiarka dyskowa z czasem prasa z nożami      za odpowiedz z góry dziękuje

daron64    109

Co z tego że drogie jak to się nie psuje.

Do usrusów i zetorów tanie rzemiosło to pada co chwilę, a oryginalne części do zetora potrafią być cholernie drogie, a do nowszych często gorzej dostepne niż do zachodnich ciagników i w podobnej cenie.

Tanie to są czesci do zetora sie72xx 77xx i to jeszcze podróby, bo remont skrzyni biegów na oryginalnych cześciach to kilka tysięcy zł....

Dwa lata temu robiłem kapitalke skrzyni w zetorze 7011. Ciągnik od nowości u nas, skrzynia nigdy nie ruszana. Wymienione 2walki, kola od chyba 3biegow,czesc synchronizatora, wszystkie lozyska i nie pamiętam co jeszcze. Cena cos kilo 3,5tys zl- wszystko zamawiane w zetorze w Kaliszu. Ciągnik rocznik '83, przebieg w momencie remontu cos 12-15tys mth(licznik nie działa :). Moim zdaniem jeden remont na 30lat i paręnaście tysięcy motogodzin kosztujący na ori częściach 3,5kola to niewielki wydatek. W zachodnim niech ta skrzynia pochodzi dluzej, ale jakakolwiek awaria jakie pociągnie za sobą koszta?

Edit

W jednym z wątków tu przekierowanych, ktos napisal ze jak chce sie kazda zime spędzać w garażu na robocie sprzegla i innych pier**l. Jakos sie z tym na podstawie własnego doświadczenia zgodzić nie moge-do sprzegla ostatni raz bylo zagladane kolo 10 lat(może lepiej) temu. O skrzyni wspomniałem wyżej, a o silniku pisałem w innym wątku. Jeszcze wspomaganie do zrobienia no i przod jest rozbity(tez nie ruszane od nowości), ale to juz plan na kolejna zimę. A dodam ze ciągnik nie byl przesadnie chuchany i dmuchany. Takze nie wiem jak dobite egzemplarze są ściągane, czy jakie maja przebiegi.

Edytowano przez daron64

qba333    9

a co powiecie o ciagniku same explorer II z ładowaczem? Jest sens sie za takim rozgladac?

witolo1    0

witam, nowy na forum. mam do wyboru traktorki do 50 tys : renault 80.14 7300 mth 86r, john deere 2850 13000 mth 90r, deutz fahr dx 4.10 9000 mth 88r.

wszystkie z turem. Który byście wybrali

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.