Skocz do zawartości
rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strike51    0

Witam, pomóżcie z wyborem dobrego ciągnika z ograniczeniami z tematu. Ponadto ciągnik ma posiadać 4x4 i dobrze współpracować z turem na około 20 ha. W oko wpadły mi takie ciągniki jak: case 4230, 5120 i NH 6640...

pozdrawiam

corrado    217

Moze to czyms poprzesz a nie taka nie uzasadniona wypowiedz.

Ciagnik ma byc z turem? Czy kwota ktora podales to kwota na sam ciagnik?

Edytowano przez corrado

Wiadomość z agroFakt.pl

strike51    0

Mam 5312 więc zetor raczej odpada. Renaulty oczywiście tez wchodzą w grę, tylko pytanie z jakim sinikiem i jaki model...

ps. tak jak kolega @corrado wolałbym propozycje z poparciem argumentami, bo chyba dlatego to forum istnieje i takie tematy jak ten, żeby taki laik jak ja mógł się czegoś nauczyć :)

sam ciągnik (z rewersem), ewentualnie 60 tys z turem - 3 sekcje.

Edytowano przez strike51

corrado    217

Wiec moze jesli juz mowa o renaltach to ceres 95 ciagnik zgrabny 4 cyl. silnik mwm moc 90km w tej cenie z turem znajdziesz. No i przedewszystkim oszczedny i czesci zamienne ogolnodostepne.

jan23    1

Witam, włączę się do dyskusji, zamierzam także zakupić ciągnik ok, 100 konny w przedziale cenowym 50 - 60 tyś. i waham się nad wyborem między zetorem 9540 a renault ceres 335, moje wątpliwości biorą się ponieważ o ile dobrze wiem zetor jest całkowicie mechaniczny nie wiem natomiast jak to jest w przypadku renówki. jak by ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć był bym wdzięczny.

zucielak3000d    150

jan23, renówka jest bardziej elektroniczna, ale to używka elektryczna, wiec nie wiadomo jaka.

Zetor nie jest najgorszy, 8145 do tura będzie pasował.

strike51    0

@Corrado ta renówka wydaje się rozsądnym wyborem, szczególnie jeśli jest z nowym wnętrzem (nie wiem czy to zalezy od roku czy opcji wyposazenia). A co myslicie o tych Case'ach?

corrado    217

Witam, włączę się do dyskusji, zamierzam także zakupić ciągnik ok, 100 konny w przedziale cenowym 50 - 60 tyś. i waham się nad wyborem między zetorem 9540 a renault ceres 335, moje wątpliwości biorą się ponieważ o ile dobrze wiem zetor jest całkowicie mechaniczny nie wiem natomiast jak to jest w przypadku renówki. jak by ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć był bym wdzięczny.

Jeśli chcesz ciągnik gdzie będzie mało elektroniki to może coś ze stajni Deutz Fahra np. model 6.11 mało elektroniki wręcz jej nie ma oszczędny w spalaniu części dostępne w większości od ręki silnik chłodzony powietrzem.

lew908    207

Renault są bardzo dobre . Nie dosyć że silnik mają zarąbisty niezależnie od modelu jest nie do zajechania. Do tego ceny za te ciągniki są śmieszne w stosunku do pracy jaką wykunują . Duży plus w tych ciągnikach jest to że kabinę mają na oddzielnym zawieszeniu przez co wpadając w dziure nie trzesię nic tylko się płynie. Kilka osób z mojej okolicy ma te ciagniki i nie mogą się ich nachwalić. Nie słyszałem żeby mieli jakieś poważne i mniej poważne awarie .

jan23    1

A może ktoś wie które modele renówek z końca lat 90 i młodsze były całkowicie mechaniczne.

Edytowano przez jan23

corrado    217

Deutz 4.51 legenda niezawodności.

Generalnie cała seria DX cieszy się dobrymi opiniami użytkowników.

strike51    0

Dzięki za rady, Poważnie pomyślę nad tą Renówką, tym bardziej że chyba coś znajdę blisko mnie. Co do 3060 to raczej odpada, nie chce już nic z perkinsem, a z drugiej strony sąsiad ma tego MF i jakoś sobie nie chwali za specjalnie (ostatnio siadła mu skrzynia). Proszę jednak o opinie na temat wskazanych Case'ów...

rafal2511    4

moje propozycje:

http://allegro.pl/deutz-fahr-dx-4-51-john-deere-zetor-fendt-case-i3696961467.html

http://otomoto.pl/deutz-fahr-dx-4-51-case-zetor-brutto-A365738.html

http://tablica.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-51-ID436Zd.html#f4664e9b71

Ciągniki proste mechaniczne ale za to jak dla mnie wygodne i zetor czy ursus może się schować pod każdym względem. posiadamy takiego od 2 lat i jesteśmy z niego zadowolenie. ciągnik super ekonomiczny żniwa zwożenie słomy spalanie na godzinę 4-5 litrów. nigdy nie przekroczyłem spalania 10 litrów na godzinę (no chyba że w pługu gdyż nie mierzyłem bo rzadko do niego zapinałem) a pracował w talerzówce 2,5 metra ( prędkość 15-16 km/godzinę) i agregacie uprawowo siewnym 3 metry. dość zwinny i zwrotny. w swoim mamy oddzielną hydraulikę zewnętrzną wiec nie trzeba panikować ze poryczysz przyczepę od sąsiada i zmieszasz sobie olej w skrzyni a przy zachodnich markach to jest istotna sprawa by nie pomieszać oleju. nie wiem czy to prawda ale słyszałem ze renówka potrzebuje specjalny olej do skrzyni że byle czego nie wlejesz a cena jego to jakieś 20 zł za litr. jeśli to mit to przepraszam za wprowadzenie w błąd i poprawcie mnie pod tym względem. ja bym ci radził poszukaj sobie deutza agrostara 4.57 on ma 90 km skrzynia i silnik ten sam co w agroprime więc dość dobre podzespoły ale już inna kabina dużo wygodniejsza i ten model posiadał już ehr i klimatyzację. najlepiej jak byś w każdym modelu usiadł przejechał się i sprawdził w którym wygodniej się czujesz

wlazly68    0

Witam forumowiczów! Stoję przed trudną decyzją wyboru ciągnika używanego do 60tys zł, użytkowanego na 25ha o mocy w granicach 90KM-115KM. Jest jeszcze jedno ograniczenie, ciagnik nie może być wyższy niż 280cm ponieważ wyższy nie wjedzie mi do obory. Chodzi mi mocno po głowie CASE z seri 51XX ale boje się trochę elektroniki. Wiadomo marzeniem byłoby kupic JD ale CASE są w przystepniejszych cenach. Ogladałem i wpadł mi w oko SAME SILVER 100.6, ale tez boję się trochę tej elektroniki. Chciałbym zasięgnąć waszej opinni na temat tego jak te SAME sprawują się z powietrzym chłodzeniem silnika?

Prosiłbym także o opinnie na temat DF z serii Dx 6.XX.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Deutza 6.31 z 92r chlodzony powietrzem i bardzoo sobie go chwale...spalanie b.niskie w agregacie uprawowo-siewnym 3m z walem pakera pali mi ok 6l/h w orce zimowej 25-28cm plug UNIA IBIS XXXL 4skiby wychodzi 10l/h, przy kombajnie do ziemniakow Grimme 150-60 12l/h , A przy 5 skibach tych samych plugach [mam 4+1] wychodzi 14l/h i wtedy nie powiem bo dostaje w du...ale chociaz jest to jakos adekwatne do prac a nie jak to mowia na JD czy pusto czy pelno to i tak swoje zje...

co do chlodzenia trzeba w miare pilnowac czystosci zeber w cylidrach i chlodnic olejowych ale tak ogolnie nigdy mi sie nie zagrzal choc widzial juz wiele:) mam go jakies 3lata zrobilem ok 1000mth i praktycznie ani zlotowki nie dolozylem [odpukac] :) polecam i pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja polecam renault aresa dostaniesz w tej cenie 550 95 KM turbo wysokosc 2,77 czy jakos tak mocny zwinny ciagnik z niskim spalaniem

xerion3800    42

Case z serii 51.. to maszyna nie do zajechania. Twarda i zwarta konstrukcja. A co do tej elektroniki to aż tak jej wiele nie ma.

kamil84    0

ja bym za te pieniądze brał zetora 9540 lub większe za taką kasę kupisz ciągnik z 2000 roku to też są dość mocne ciągniki i są dość tanie w eksploatacji i proste do remontu. co do same to znajomy ma takiego około 70 koni nie robi nim bardzo ciężko bo ma większy,ciekawe jak by było w ciężkiej orce.ale poza tym robi nim prawie wszystko prasa, rozrzutnik 6t itp.chwali go sobie z resztą stare korkowce znaczy t 25 sobie radzą to i samki powinny sobie radzić.

zetor7340z    121

Jeśli masz kupować kupuj case 51-- sam użytkuję 5150 od czerwca i jak na razie zero awarii też bałem miałem kupić 9540 ale padło na case wieksza wygoda i lepsza jakość maszyna nie do zajeżdżenia :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.