Skocz do zawartości
rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    1458

30 ha to nie jest aż tak wiele moim zdaniem by pchać sie w ciągnik wyższej klasy ;) do tego 4 obracalne ? Po pierwszym sezonie ledwo farbę z odkładni zedrzesz :)

hektarów 30 ale orane bedzie 35 bo wiem po zycie sieje kukurydze:):) dl nie wyzszej klasy to ciagnik około 150 km:):)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

kotwczapce    26

Dobrze kombinujesz.Ciągnik plus sprzęt jak najwiekszy.Starszy byle w dobrym stanie.Czytam tu o kukurydzy?Czyżby hodowla krów .Wtedy potrzeba wydajnego sprzętu by mieć trochę czasu dla siebie, żony i rodziny.Gdy kupisz małe gó??o , to będziesz siedział w polu płakał....I najwazniesze: gdy wydzierżawisz lub kupisz ziemię sprzęt będzie na czasie.To rozwojowe.

;I sprawdzone."duży może więcej:\"pozdro

Edytowano przez kotwczapce

Wiadomość z agroFakt.pl

akurat nie krowki ale bydło opasowe i swinki a co do rozwoju zgadzam sie z kolega:):)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

wszystko zależy ile chcesz wydać. jak mniej to jakiegoś belarusa, zetora, farmtracka, jak masz wiecej kasy to johna deera new holanda

aro321    16

kolego pomyśl nad POL-MOTEM H 10014. Sam mam Belarusa 952,2 na areale 45 ha z tendencją wzrostową i teraz strasznie załuję że nie kupiłem pol-mota H. Ciągnik bardzo podobny do valtry z bogatym wyposażeniem w standarcie, za niecałe 130 tys zł masz konkretną maszynę z bogatym wyposażeniem

filip94lemken    119

aro321 mam ten sam areał co Ty, ciagnik mam podobny bo pronara 1025A, mam go 9 rok, 1800mth, 1 naprawa, bardzo fajny, mało pali, dobrze sie robi, fajnie ciagnie, czegoż chciec wiecej? zamiast drozszego ciagnika dobrał bym sobie odrazu pług odpowiedni, bo co z tego ze wezmiesz duzy i drogi ciaGNIK JAK KASY na pług braknie i trzeba bedzie ciagac 3 skibki

bartek5221    0

A może by coś z John deere np 3650 bardzo dobre ciagniki za 45tys dostaniesz w dobrym stanie wyposarzeniem przewyszającym belarusy itp 6 garów bez turba pociagnie 4 obracaną mało awaryjne. Kolega kupił w lutym belarusa twierdził że co nowe to nowe i przeżyje wszystkie używki aa teraz jego rusek stoi kolejny raz 3 razy padła mu pompka paliwa raz pompa wtryskowa i jeszcze jakieś pierdoły o których już nie chciał mówić bo mu teraz głupio wkońcu coś tam sami zrobili serwis przyjechał i zerwali gwarancje teraz belarus stoi a bank czeka na raty. A przy tym JD starczu ci jeszcze na pług używke lemken albo kvernelanda.

FanUrsusa    0

ale pewnie on bierze na jakiś program. To tylko nówka, ja myślę żę 90KM z obrotkiem 3x50 + wał i będzie git. Do takiego więcej zapniesz. No może bym dał limit do 105KM bo są też inne ciągniki ciekawe. A to ile kasy dokładnie? I jakie ciągniki masz?

lawa3p    6

nikt nie mówi o zetorach ja proponuję zetora forterre 105 ma 101 km kosztuję ok. 160 tys łysy na wiosnę sam przyprowadzam taki sprzęt na 20 ha i nie martwie się czy mi się zwróci czy nie trzeba myślić w przyszłość a im większy ciągnik tym lepiej zawsze sie mocy przyda

aro321    16

filip94lemken ja na swój traktor złego słowa nie powiem bo jest w porządku ale gdybym miał jeszcze raz wybrać to na 100% stałby u mnie polmot H 10014

Bardzo polecam Deutz-fahr agrofarm 420 mało pali, mac 99km, w miarę tani, 4-skiby spokojnie pociągnie, ja mam 410 85 km i 3-skiby spokojnie ciągnie mam zamiar Właśnie kupuje siewnik gaspardo MC400 4-rometrowy i z przymiarki wychodzi że go pociągnie, bardzo polecam agrofarma oszczędny (bardzo ważne przy taj cenie paliwa) i bardzo wydajny B) Według mnie tylko agrofarm :) B)

Marcin133    21

polmot nie jest głupi ciągnik ale do 3obrotowej....jego udzwig to 3,7t a masa też nie za duza.....moim zdaniem idealny ciągnik pod tura: zgrabny,zwinny, no i tani

no i zdecydowałem sie . biore nowego NH T5060 jak mi doradzil kolega daniel. jak narazie wychodzi ze bedzie to fajny ciagnik a w marcu zobaczymy to sie sprawdzi:):)

Witam :)

Proszę o poradę w wyborze ciągnika 120-150 km. Cena jaka wchodzi w grę to 50 góra 60 tys.

Ciągnik planowo ma współpracować z dużym pługiem 5 skibowym zagonowym, agregatem uprawno siewnym 3,5m prasą JD 590, ładowaczem czołowym oraz w przyszłosci z 2 rzędową sieczkarnia do kukurydzy.

Nie mam sprecyzowanej marki, zależy mi aby był to twardy i niezawodny no i przede wszystkim mało awaryjny ciągnik. Liczę na wasze opinie

MgrLukash    114

Do pługa i agregatu to chyba najlepiej cos takiego:

http://moto.allegro.pl/valtra-valmet-8050-i2156115547.html

http://moto.allegro.pl/valtra-valmet-massey-john-deere-deutz-case-ursus-i2114161874.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/2013228/valmet-8200.html

U "mnie" od 2 lat chodzi Valmet 6400 (95KM) na ponad 50ha(ponad połowa to łaki) i spokojnie się wyrabia :) więc taki wiekszy bezproblemowo obrobi twoje gospodarstwo ;)

Edytowano przez MgrLukash

farmer321    4

Ja bym ci polecił ursusa 1224 albo 1614 albo zetora 12245 lub 16245 i powyżej 1990r produkcji . Zaleta takie jak wszędzie dostępne części do niego , prosty w obsłudze i za tą moc silnika zapłacisz stosunkowo małe pieniądze . ale zetor według mnie lepszy

U "mnie" od 2 lat chodzi Valmet 6400 (95KM) na ponad 50ha(ponad połowa to łaki) i spokojnie się wyrabia :) więc taki wiekszy bezproblemowo obrobi twoje gospodarstwo ;)

A jak z ceną części no i awaryjnością?? bo widzialem skrzynie valtry i przekroju na jakis pokazach i sie przestraszyłem ;)

Edytowano przez rafalrakieta

izydor6280    464

ursus/zetor nie zawodny :lol:

czesci latwo dostepne to prawda ale p jakosci czesci kolega nie wspomnial, a siedziec i po 3 razy w roku to samo wymieniac t omoza czlowieka cos trafic

szukaj zachodniego, wybor ogromny tylko jak chcesz cos kupic to nie ma co

ja polecam fenda lub renault, moze jeszcze JD,

jak znajdziesz w dobrym stanie to posluzy bezawaryjnie przez kilka lat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się